Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fontijn heeft revanche op Price al gehad na dubieuze WK-finale

Fontijn heeft revanche op Price al gehad na dubieuze WK-finale

TOKIO (ANP) - Nouchka Fontijn vervolgt volgende week vrijdag haar jacht op olympisch goud tegen de Britse Lauren Price, de boksster die haar twee jaar geleden op dubieuze wijze van de wereldtitel afhield. Bij Fontijn zijn de revanchegevoelens inmiddels wel verleden tijd.

"De eerste keer dat ik tegen haar stond, was het heel groot. Maar ik heb een half jaar geleden ook al twee keer tegenover haar gestaan. Dus we hebben die eerste knaller al gehad en er zit nu minder emotionele waarde aan", zei de 33-jarige Fontijn.

"Sommige mensen denken dat zij de enige is die in mijn hoofd zit, maar ze is in principe ook maar gewoon een tegenstander. Ze is niet per se een grotere angstgegner dan anderen."

Protest

Fontijn werd bijna twee jaar geleden na de WK-finale in Rusland tegen Price op punten (3-2) tot winnares uitgeroepen. Terwijl de huldiging al was begonnen, maakte de omroeper echter bekend dat de boksbond van Wales een protest had ingediend tegen de uitslag.

Na bijna een uur van grote onzekerheid werd Price alsnog tot wereldkampioene uitgeroepen. Fontijn vluchtte daarna ontgoocheld het stadion uit en liet de prijsuitreiking schieten.

Geen extra irritaties

Toch hebben de gebeurtenissen in het verleden niet voor extra irritaties gezorgd, meent Fontijn. "Wij zijn niet haatdragend tegenover elkaar, maar we praten verder niet. Af en toe zeggen we 'hoi' en 'succes', maar verder niet. Maar het is niet zo dat we elkaar een boze blik geven of een schouderduw op de gang."

Sinds de veelbesproken finale op het WK in Rusland hebben Fontijn en Price al een aantal keer tegen elkaar gevochten. "We horen beiden in de medailles en het is mooi om hier tegenover elkaar te staan. De laatste vier of wedstrijden waren we erg aan elkaar gewaagd, maar het gaat erom wie het op zo'n groot toernooi doet."

Fontijn verzekerde zich met winst van haar kwartfinale van haar tweede olympische medaille. Vijf jaar geleden werd ze tweede in Rio de Janeiro.

Meer uit Sport

Steenbergen zwemt naar Europese titel op 100 meter wisselslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.

59 minuten geleden
Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

6 uur geleden
Wielrenster Vinke tekent bij Team SD Worx - Protime

AMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.

7 uur geleden
Griekspoors vriendin Potapova gaat tennissen voor Oostenrijk

SINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.

7 uur geleden
Broers Leclerc samen voor Ferrari in eerste training Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.

11 uur geleden
Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

23 uur geleden
Beste scenario Verstappen: winnen en hopen op mindere dag Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.

1 dag geleden