Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fontijn heeft revanche op Price al gehad na dubieuze WK-finale

Fontijn heeft revanche op Price al gehad na dubieuze WK-finale

TOKIO (ANP) - Nouchka Fontijn vervolgt volgende week vrijdag haar jacht op olympisch goud tegen de Britse Lauren Price, de boksster die haar twee jaar geleden op dubieuze wijze van de wereldtitel afhield. Bij Fontijn zijn de revanchegevoelens inmiddels wel verleden tijd.

"De eerste keer dat ik tegen haar stond, was het heel groot. Maar ik heb een half jaar geleden ook al twee keer tegenover haar gestaan. Dus we hebben die eerste knaller al gehad en er zit nu minder emotionele waarde aan", zei de 33-jarige Fontijn.

"Sommige mensen denken dat zij de enige is die in mijn hoofd zit, maar ze is in principe ook maar gewoon een tegenstander. Ze is niet per se een grotere angstgegner dan anderen."

Protest

Fontijn werd bijna twee jaar geleden na de WK-finale in Rusland tegen Price op punten (3-2) tot winnares uitgeroepen. Terwijl de huldiging al was begonnen, maakte de omroeper echter bekend dat de boksbond van Wales een protest had ingediend tegen de uitslag.

Na bijna een uur van grote onzekerheid werd Price alsnog tot wereldkampioene uitgeroepen. Fontijn vluchtte daarna ontgoocheld het stadion uit en liet de prijsuitreiking schieten.

Geen extra irritaties

Toch hebben de gebeurtenissen in het verleden niet voor extra irritaties gezorgd, meent Fontijn. "Wij zijn niet haatdragend tegenover elkaar, maar we praten verder niet. Af en toe zeggen we 'hoi' en 'succes', maar verder niet. Maar het is niet zo dat we elkaar een boze blik geven of een schouderduw op de gang."

Sinds de veelbesproken finale op het WK in Rusland hebben Fontijn en Price al een aantal keer tegen elkaar gevochten. "We horen beiden in de medailles en het is mooi om hier tegenover elkaar te staan. De laatste vier of wedstrijden waren we erg aan elkaar gewaagd, maar het gaat erom wie het op zo'n groot toernooi doet."

Fontijn verzekerde zich met winst van haar kwartfinale van haar tweede olympische medaille. Vijf jaar geleden werd ze tweede in Rio de Janeiro.

Meer uit Sport

WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

8 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

9 uur geleden
Peet helpt korfballers DVO aan eerste landstitel in de zaal

ROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.

9 uur geleden
Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

18 uur geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

1 dag geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

1 dag geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

1 dag geleden