Fontijn heeft revanche op Price al gehad na dubieuze WK-finale
TOKIO (ANP) - Nouchka Fontijn vervolgt volgende week vrijdag haar jacht op olympisch goud tegen de Britse Lauren Price, de boksster die haar twee jaar geleden op dubieuze wijze van de wereldtitel afhield. Bij Fontijn zijn de revanchegevoelens inmiddels wel verleden tijd.
"De eerste keer dat ik tegen haar stond, was het heel groot. Maar ik heb een half jaar geleden ook al twee keer tegenover haar gestaan. Dus we hebben die eerste knaller al gehad en er zit nu minder emotionele waarde aan", zei de 33-jarige Fontijn.
"Sommige mensen denken dat zij de enige is die in mijn hoofd zit, maar ze is in principe ook maar gewoon een tegenstander. Ze is niet per se een grotere angstgegner dan anderen."
Protest
Fontijn werd bijna twee jaar geleden na de WK-finale in Rusland tegen Price op punten (3-2) tot winnares uitgeroepen. Terwijl de huldiging al was begonnen, maakte de omroeper echter bekend dat de boksbond van Wales een protest had ingediend tegen de uitslag.
Na bijna een uur van grote onzekerheid werd Price alsnog tot wereldkampioene uitgeroepen. Fontijn vluchtte daarna ontgoocheld het stadion uit en liet de prijsuitreiking schieten.
Geen extra irritaties
Toch hebben de gebeurtenissen in het verleden niet voor extra irritaties gezorgd, meent Fontijn. "Wij zijn niet haatdragend tegenover elkaar, maar we praten verder niet. Af en toe zeggen we 'hoi' en 'succes', maar verder niet. Maar het is niet zo dat we elkaar een boze blik geven of een schouderduw op de gang."
Sinds de veelbesproken finale op het WK in Rusland hebben Fontijn en Price al een aantal keer tegen elkaar gevochten. "We horen beiden in de medailles en het is mooi om hier tegenover elkaar te staan. De laatste vier of wedstrijden waren we erg aan elkaar gewaagd, maar het gaat erom wie het op zo'n groot toernooi doet."
Fontijn verzekerde zich met winst van haar kwartfinale van haar tweede olympische medaille. Vijf jaar geleden werd ze tweede in Rio de Janeiro.
Meer uit Sport
BORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.
38 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
6 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
17 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
18 uur geleden