Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fondsen op Damrak lager om onduidelijkheid invoertarieven Trump

Fondsen op Damrak lager om onduidelijkheid invoertarieven Trump

AMSTERDAM (ANP) - De hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs zijn dinsdag lager gesloten. Beleggers op de Europese beurzen wachten vooral op meer duidelijkheid van de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump over de importtarieven voor producten uit andere landen, die hij eerder al had aangekondigd.

Na zijn inauguratie maandag heeft Trump bekendgemaakt dat de importheffingen van 25 procent die hij overweegt voor producten uit Mexico en Canada kunnen ingaan op 1 februari. Maar hij heeft ook gezegd dat hij nog niet klaar is om een universele heffing in te voeren. Tijdens zijn campagne dreigde hij nog met importheffingen tot 20 procent op goederen uit onder meer Europa.

De AEX-index sloot 0,3 procent lager op 914,64 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 841,33 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen stegen tot 0,5 procent.

Koersdaling ASML

Beleggers op het Damrak waren een dag na de inauguratie van Trump terughoudend. RELX en Wolters Kluwer stonden bovenaan de AEX-index en stegen beide 0,9 procent. Kenners van de Amerikaanse bank JPMorgan hebben de koersdoelen voor de twee informatieleveranciers verhoogd.

ASML zakte 2,1 procent. BlackRock, de grootste vermogensbeheerder ter wereld, heeft volgens financieel persbureau Bloomberg zijn belang in de chipmachinemaker flink verkleind.

In de MidKap was Air France-KLM een van de grootste stijgers met een plus van 1,7 procent. Air France maakte bekend vanaf 25 januari weer tussen Parijs en Tel Aviv te vliegen. Ook de vluchten op de Libanese hoofdstad Beiroet worden binnenkort hervat. KLM heeft de vluchten op Tel Aviv eerder opgeschort tot eind maart, en dat blijft voorlopig nog zo. Dit geldt ook voor dochtermaatschappij Transavia in Nederland.

Energienoodtoestand VS

Shell daalde 0,8 procent. Trump meldde dat zijn regering een nationale energienoodtoestand gaat uitroepen om de olie- en gaswinning in de VS aanzienlijk uit te breiden. Dat zou tot een toename van het olieaanbod kunnen leiden. De olieprijzen gingen door dit bericht eveneens omlaag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent minder op 76,45 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 79,54 dollar per vat. De euro was daarnaast 1,0419 dollar waard, tegen 1,0401 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

UWV: banengroei valt tijdelijk stil bij hoge energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - De banengroei in Nederland valt tijdelijk stil als de energieprijzen hoog blijven. Dat stelt uitkeringsorganisatie UWV in een nieuwe prognose van de arbeidsmarkt. Vooral in sectoren als vervoer, industrie en de uitzendbranche zal het aantal banen afnemen.

1 uur geleden
Na Anthropic dient ook OpenAI aanvraag in voor beursnotering VS

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.

2 uur geleden
Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

5 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

6 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

8 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

9 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

9 uur geleden