Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fondsen op Damrak lager om onduidelijkheid invoertarieven Trump

Fondsen op Damrak lager om onduidelijkheid invoertarieven Trump

AMSTERDAM (ANP) - De hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs zijn dinsdag lager gesloten. Beleggers op de Europese beurzen wachten vooral op meer duidelijkheid van de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump over de importtarieven voor producten uit andere landen, die hij eerder al had aangekondigd.

Na zijn inauguratie maandag heeft Trump bekendgemaakt dat de importheffingen van 25 procent die hij overweegt voor producten uit Mexico en Canada kunnen ingaan op 1 februari. Maar hij heeft ook gezegd dat hij nog niet klaar is om een universele heffing in te voeren. Tijdens zijn campagne dreigde hij nog met importheffingen tot 20 procent op goederen uit onder meer Europa.

De AEX-index sloot 0,3 procent lager op 914,64 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 841,33 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen stegen tot 0,5 procent.

Koersdaling ASML

Beleggers op het Damrak waren een dag na de inauguratie van Trump terughoudend. RELX en Wolters Kluwer stonden bovenaan de AEX-index en stegen beide 0,9 procent. Kenners van de Amerikaanse bank JPMorgan hebben de koersdoelen voor de twee informatieleveranciers verhoogd.

ASML zakte 2,1 procent. BlackRock, de grootste vermogensbeheerder ter wereld, heeft volgens financieel persbureau Bloomberg zijn belang in de chipmachinemaker flink verkleind.

In de MidKap was Air France-KLM een van de grootste stijgers met een plus van 1,7 procent. Air France maakte bekend vanaf 25 januari weer tussen Parijs en Tel Aviv te vliegen. Ook de vluchten op de Libanese hoofdstad Beiroet worden binnenkort hervat. KLM heeft de vluchten op Tel Aviv eerder opgeschort tot eind maart, en dat blijft voorlopig nog zo. Dit geldt ook voor dochtermaatschappij Transavia in Nederland.

Energienoodtoestand VS

Shell daalde 0,8 procent. Trump meldde dat zijn regering een nationale energienoodtoestand gaat uitroepen om de olie- en gaswinning in de VS aanzienlijk uit te breiden. Dat zou tot een toename van het olieaanbod kunnen leiden. De olieprijzen gingen door dit bericht eveneens omlaag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent minder op 76,45 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 79,54 dollar per vat. De euro was daarnaast 1,0419 dollar waard, tegen 1,0401 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

TikTok rondt joint venture in VS af om verbod te voorkomen

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.

8 minuten geleden
EIB-directeur: bouw krijgt probleem als personeelstekort blijft

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.

11 minuten geleden
Achmea ziet toename conflicten bij koop en verkoop van woningen

ZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.

4 uur geleden
Reuters: Amazon kondigt volgende week weer grote ontslagronde aan

SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

6 uur geleden
Wall Street enthousiast over Robotaxi-mijlpaal van Tesla

NEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.

7 uur geleden
Rechter vindt rechtszaak schuldeisers Hunkemöller te prematuur

AMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.

7 uur geleden
Plasticklompenmaker Crocs wil verkoop aanjagen met LEGO-schoenen

BROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.

8 uur geleden