Fonds Wereldbank voor armste landen met 100 miljard bijgevuld
SEOUL (ANP) - Het fonds voor de armste 78 landen van de Wereldbank is bijgevuld met 100 miljard dollar, maakt het instituut voor ontwikkelingssamenwerking bekend. Dat is de uitkomst van een tweedaagse conferentie over nieuwe donaties die rijkere landen doen aan dit fonds, dat de International Development Association (IDA) heet.
Donorlanden maakten in Zuid-Korea bekend 24 miljard dollar te willen geven aan het fonds. Dat kan het toegezegde geld gebruiken om meer bij te lenen, waardoor het fonds een recordbedrag van 100 miljard dollar aan nieuwe financiering kan verstrekken in de komende jaren.
IDA leent arme landen onder andere geld uit voor aanpassingen aan klimaatverandering. Ook ging de afgelopen tien jaar geld naar projecten voor betere gezondheidszorg, toegang tot elektriciteit, schoon water en hulp aan boeren. De komende tijd is het volgens Wereldbank-president Ajay Banga belangrijk om in ontwikkelingslanden voldoende banen te creƫren, om massale werkloosheid onder jongeren te voorkomen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
7 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
9 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiƫle beloning.
11 uur geleden