Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fonds Slachtofferhulp wil aparte juridische status voor fatbike

Fonds Slachtofferhulp wil aparte juridische status voor fatbike

DEN HAAG (ANP) - Het Fonds Slachtofferhulp pleit voor een aparte juridische status van de fatbike, waarmee de leeftijdsgrens voor de snelle fiets naar 16 jaar kan. Het fonds steunt de petitie hierover die dinsdagmiddag door tientallen gemeenten en andere organisaties is overhandigd aan de Tweede Kamer.

"Fatbikes worden voornamelijk gebruikt door een jongere doelgroep die daar niet verantwoord mee omgaat en waarvan de veiligheid vaak ook te wensen overlaat", stelt het fonds. "Overigens, fatbikes kunnen verzekerd zijn, maar als ze illegaal opgevoerd zijn, vervalt die verzekering. Dat betekent dat na een verkeersongeval met zo'n fatbike de ouders van de jeugdige bestuurder alle (letsel)kosten zelf moeten ophoesten."

De petitie vraagt de politiek in Den Haag meer actie te ondernemen tegen opgevoerde fatbikes, die op steeds meer plekken zorgen voor onveiligheid in het verkeer. De ondertekenaars willen een verbod op de verkoop van opgevoerde fatbikes, onderzoek naar het instellen van de minimumleeftijd en een landelijke campagne die ouders en kinderen moet wijzen op de gevaren van een opgevoerde fiets.

Niet mogelijk

Fonds Slachtofferhulp, dat slachtoffers van een misdrijf, ongeval of ramp bijstaat, is een groot voorstander van de voorgestelde maatregelen. "Iedereen weet: illegaal opgevoerde fatbikes zijn een gevaar in het verkeer." Onlangs meldde kenniscentrum VeiligheidNL een toename van het aantal slachtoffers van ongelukken met dit type elektrische fiets.

Onderzoekers van Sweco constateerden eerder dit jaar dat het juridisch niet mogelijk is om het rijden op een fatbike alleen vanaf een bepaalde leeftijd toe te staan. Volgens hen is het moeilijk om juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere e-bikes.

Meer uit Binnenland

Twee doden door schietpartij in Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.

24 minuten geleden
Omwonenden door brand verwoeste Vondelkerk kunnen weer terug

AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.

7 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor gevaarlijke wegen komende dagen

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.

8 uur geleden
Schoof condoleert Zwitserse president na dodelijke brand in bar

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.

8 uur geleden
Brandwondencentra klaar voor gewonden Zwitserland, indien nodig

GRONINGEN (ANP) - Nederlandse brandwondencentra staan klaar om slachtoffers van de ramp in het Zwitserse skioord Crans-Montana op te vangen. Ze staan met elkaar in contact en wachten of hun inzet nodig is.

9 uur geleden
Kerkgenootschap zeer bedroefd over verlies Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - Het kerkgenootschap Liberty Church is "zeer bedroefd" over de verwoestende brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerkgemeenschap had de kerk sinds 2017 in gebruik en hield er iedere zondagochtend twee diensten.

10 uur geleden
Minderjarige verdachte dodelijk vuurwerkongeluk Nijmegen vrij

NIJMEGEN (ANP) - De verdachte van betrokkenheid bij de dood van een jongen door vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Nijmegen is donderdagmiddag door de politie vrijgelaten. Hij dient zich wel beschikbaar te houden voor het verdere onderzoek, meldt de politie.

10 uur geleden