Fonds Slachtofferhulp wil aparte juridische status voor fatbike
DEN HAAG (ANP) - Het Fonds Slachtofferhulp pleit voor een aparte juridische status van de fatbike, waarmee de leeftijdsgrens voor de snelle fiets naar 16 jaar kan. Het fonds steunt de petitie hierover die dinsdagmiddag door tientallen gemeenten en andere organisaties is overhandigd aan de Tweede Kamer.
"Fatbikes worden voornamelijk gebruikt door een jongere doelgroep die daar niet verantwoord mee omgaat en waarvan de veiligheid vaak ook te wensen overlaat", stelt het fonds. "Overigens, fatbikes kunnen verzekerd zijn, maar als ze illegaal opgevoerd zijn, vervalt die verzekering. Dat betekent dat na een verkeersongeval met zo'n fatbike de ouders van de jeugdige bestuurder alle (letsel)kosten zelf moeten ophoesten."
De petitie vraagt de politiek in Den Haag meer actie te ondernemen tegen opgevoerde fatbikes, die op steeds meer plekken zorgen voor onveiligheid in het verkeer. De ondertekenaars willen een verbod op de verkoop van opgevoerde fatbikes, onderzoek naar het instellen van de minimumleeftijd en een landelijke campagne die ouders en kinderen moet wijzen op de gevaren van een opgevoerde fiets.
Niet mogelijk
Fonds Slachtofferhulp, dat slachtoffers van een misdrijf, ongeval of ramp bijstaat, is een groot voorstander van de voorgestelde maatregelen. "Iedereen weet: illegaal opgevoerde fatbikes zijn een gevaar in het verkeer." Onlangs meldde kenniscentrum VeiligheidNL een toename van het aantal slachtoffers van ongelukken met dit type elektrische fiets.
Onderzoekers van Sweco constateerden eerder dit jaar dat het juridisch niet mogelijk is om het rijden op een fatbike alleen vanaf een bepaalde leeftijd toe te staan. Volgens hen is het moeilijk om juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere e-bikes.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
45 minuten geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
6 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
7 uur geleden