Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fonds: ex-zorgverleners bij betere voorwaarden niet vaak terug

Fonds: ex-zorgverleners bij betere voorwaarden niet vaak terug

ZEIST (ANP) - Naar schatting 240.000 mensen die eerder in de zorg of de welzijnssector werkten zouden er "misschien" wel weer aan de slag willen als de voorwaarden beter zouden zijn en het werk passender. Het komt globaal neer op een kwart van alle vertrekkers. Dat concludeert Pensioenfonds Zorg en Welzijn op basis van een representatieve steekproef van ruim 2.800 ex-medewerkers van 18 tot en met 67 jaar. Bij ex-medewerkers van boven de vijftig is er minder animo dan onder degenen die jonger zijn.

Uit de antwoorden bleek het fonds dat een goed salaris, goede secundaire voorwaarden en ruimte in de budgetten om goede zorg te kunnen bieden belangrijke redenen zijn om wel terug te keren. Ook een goede werksfeer telt mee.

Het fonds zag verschillende redenen voor vertrek uit de zorgsector. Behalve de inhoud van het werk speelden management, werkdruk en privézaken vaak een rol. "Andere redenen waren bijvoorbeeld financiële vooruitgang elders, ongunstige werktijden en een slechte werksfeer".

"De uitkomsten van dit onderzoek zijn een belangrijk signaal voor werkgevers die hun medewerkers met lede ogen hebben zien vertrekken. Door goed te luisteren naar hun wensen, is een deel van de vertrekkers mogelijk in voor een terugkeer", schrijft het fonds op de eigen website.

Meer uit Binnenland

Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

OTTAWA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat zegt een Canadese gezondheidsfunctionaris tegen nieuwszender CBC. De patiënt werd met milde symptomen opgenomen in het ziekenhuis en verkeert in stabiele toestand.

6 minuten geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

3 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

6 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

6 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

7 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

9 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

10 uur geleden