Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fonds: ex-zorgverleners bij betere voorwaarden niet vaak terug

Fonds: ex-zorgverleners bij betere voorwaarden niet vaak terug

ZEIST (ANP) - Naar schatting 240.000 mensen die eerder in de zorg of de welzijnssector werkten zouden er "misschien" wel weer aan de slag willen als de voorwaarden beter zouden zijn en het werk passender. Het komt globaal neer op een kwart van alle vertrekkers. Dat concludeert Pensioenfonds Zorg en Welzijn op basis van een representatieve steekproef van ruim 2.800 ex-medewerkers van 18 tot en met 67 jaar. Bij ex-medewerkers van boven de vijftig is er minder animo dan onder degenen die jonger zijn.

Uit de antwoorden bleek het fonds dat een goed salaris, goede secundaire voorwaarden en ruimte in de budgetten om goede zorg te kunnen bieden belangrijke redenen zijn om wel terug te keren. Ook een goede werksfeer telt mee.

Het fonds zag verschillende redenen voor vertrek uit de zorgsector. Behalve de inhoud van het werk speelden management, werkdruk en privézaken vaak een rol. "Andere redenen waren bijvoorbeeld financiële vooruitgang elders, ongunstige werktijden en een slechte werksfeer".

"De uitkomsten van dit onderzoek zijn een belangrijk signaal voor werkgevers die hun medewerkers met lede ogen hebben zien vertrekken. Door goed te luisteren naar hun wensen, is een deel van de vertrekkers mogelijk in voor een terugkeer", schrijft het fonds op de eigen website.

Meer uit Binnenland

PFAS-vervuiling in deel sloten Dordrecht en omgeving verergerd

DORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.

50 minuten geleden
Veiligheidsmaatregelen na neerschieten Iraniër in Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.

2 uur geleden
Vijfde verdachte aangehouden voor explosie bij synagoge Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.

3 uur geleden
Uitslag in Doesburg iets veranderd na controle van stemmen

DOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.

3 uur geleden
Waarnemers Europa willen meer geld voor lokale partijen Nederland

STRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.

3 uur geleden
Peter Vandermeersch op non-actief na gebruik verzonnen AI-citaten

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.

4 uur geleden
Extra beveiliging bij joodse scholen in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Joodse basisscholen en middelbare scholen in Amsterdam worden sinds enkele dagen extra beveiligd voordat ze opengaan, als ze open zijn en bij het uitgaan van de school. De gemeente laat dit donderdag weten. Aanleiding is de aanslag bij een joodse school in de hoofdstad vorige week.

4 uur geleden