Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Follow This: Shell maakt knieval voor kortetermijnbelegger

Follow This: Shell maakt knieval voor kortetermijnbelegger

AMSTERDAM (ANP) - Shell maakt met zijn nieuwe strategie een "knieval" voor aandeelhouders die vooral op de korte termijn denken, vindt de activistische beleggersgroep Follow This. Het olie- en gasconcern maakte woensdag bekend zijn gasdivisie te laten groeien en de olieproductie niet langer jaarlijks met enkele procenten te verlagen.

"Shells verhoging van de productie van fossiele brandstoffen is een knieval voor kortetermijnaandeelhouders, terwijl langetermijnaandeelhouders toekijken en klimaatrisico's toenemen", schrijft Mark van Baal, oprichter van Follow This in een reactie.

Hij dient jaar na jaar een resolutie in op aandeelhoudersvergaderingen waarmee hij Shell oproept de activiteiten in lijn krijgen met de klimaatdoelen van Parijs, wat volgens Follow This nu nog niet gebeurt. Het aantal voorstemmers bleef de voorbije twee vergaderingen steken op 20 procent.

Meer belonen

"Tachtig procent van de aandeelhouders stelt Shell in staat om CO2-uitstootvermindering uit te stellen tot na 2030 door tegen de klimaatresolutie te stemmen", stelt Van Baal.

Shell ziet zich genoodzaakt om deze koerswijziging aan te kondigen om het verschil in beurswaarde met grote Amerikaanse concurrenten te verkleinen. Het bedrijf gaat aandeelhouders ook meer belonen met meer dividend en grotere inkoopprogramma's van eigen aandelen. Maar volgens Follow This zou dit niet de grootste zorg van beleggers moeten zijn. "Ze moeten zich zorgen maken over het rendement van hun hele portefeuille in de wereldeconomie, en die loopt groot gevaar als de wereld het doel van het Akkoord van Parijs niet haalt."

Meer uit Financieel

KLM: uitspraak rechter over staking 'positief voor passagiers'

AMSTELVEEN (ANP) - Het verbod van de rechter in Amsterdam van een staking van KLM-grondpersoneel op Schiphol komende woensdagmiddag is "positief voor alle passagiers die volgende week woensdag met ons reizen en voor KLM als bedrijf". Dat meldt de luchtvaartmaatschappij in een reactie. "We kunnen nu onze operatie veilig blijven uitvoeren."

9 uur geleden
Rechter verbiedt staking van grondpersoneel KLM van woensdag

AMSTERDAM (ANP) - Grondpersoneel van KLM mag aanstaande woensdagmiddag niet acht uur lang staken, oordeelt de kortgedingrechter in Amsterdam. Daarmee gaat de rechter mee in het betoog van zowel KLM als Schiphol dat de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde actie te veel veiligheidsrisico's met zich meebrengt.

9 uur geleden
Martijn Snoep herbenoemd als bestuursvoorzitter ACM

AMSTERDAM (ANP) - Martijn Snoep is herbenoemd als bestuursvoorzitter van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De ministerraad heeft ingestemd met zijn herbenoeming die per 1 september ingaat. Snoep vormt samen met bestuursleden Manon Leijten en Martijn Ridderbos het bestuur van de toezichthouder.

9 uur geleden
AEX sluit lager in aanloop deadline importheffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. Beleggers moesten het doen zonder richting uit Wall Street omdat de Amerikaanse aandelenmarkten dicht zijn voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten. Handelaren deden het verder voorzichtig aan nu de deadline voor de invoering van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump steeds dichterbij komt.

10 uur geleden
Kabinet wil Invest-NL en Invest International laten fuseren

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil de financieringsinstellingen Invest-NL en Invest International onder één dak brengen. De samenvoeging, waar al op werd voorgesorteerd in het regeerprogramma, moet een organisatie opleveren met meer schaalgrootte en slagvaardigheid. Dat schrijven de ministers Eelco Heinen (Financiën, VVD), Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) en Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) en staatssecretaris Hanneke Boerma (Buitenlandse Handel, NSC) aan de Tweede Kamer.

11 uur geleden
Schiphol waarschuwt voor onaanvaardbare risico's bij KLM-staking

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol waarschuwt dat de aangekondigde staking van KLM-grondpersoneel komende woensdag tot "onaanvaardbare risico's" leidt. Volgens een advocaat van Schiphol heeft de luchthaven de plannen van de vakbonden geanalyseerd. Daaruit is onder meer naar voren gekomen dat de parkeerplekken voor vliegtuigen aan de gates kunnen vollopen.

11 uur geleden
Bronnen: OPEC+ besluit zaterdag over nieuwe productieverhoging

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat zaterdag waarschijnlijk besluiten de olieproductie in augustus opnieuw te verhogen, met 411.000 vaten per dag. Dat meldden bronnen bij de OPEC+ aan persbureau Reuters. Die onlinevergadering zou eigenlijk op zondag plaatsvinden, maar zou zijn vervroegd naar zaterdag.

11 uur geleden