Follow This: beleggers aan zet na overwinning Shell in rechtszaal
AMSTERDAM (ANP) - Kritische aandeelhouders zijn aan zet om Shell te overtuigen meer te doen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen. Dat zegt de activistische belegger Follow This, nadat het olie- en gasconcern het hoger beroep had gewonnen in een door Milieudefensie aangespannen klimaatrechtszaak.
Het gerechtshof vernietigde de eerder opgelegde verplichting voor Shell om de eigen uitstoot van broeikasgassen voor 2030 met 45 procent te verminderen. Mark van Baal, oprichter van Follow This, wijst erop dat het hof ook oordeelde dat een bedrijf als Shell de plicht heeft om iets te doen tegen klimaatverandering.
"Het hof in Den Haag stelde dat Shell verplicht is zijn CO2-emissies te verlagen, maar kon geen concreet percentage bepalen", reageert hij op het arrest. "Het oordeel maakt duidelijk dat beleggers, de eigenaren van het bedrijf, van cruciaal belang zijn om een bedrijf aan zijn klimaatverplichtingen te houden en richting schone energie te sturen."
Follow This dient sinds 2017 op aandeelhoudersvergaderingen van Shell voorstellen in die het bedrijf oproepen om meer te doen tegen klimaatverandering. Daarbij gaat het vooral om doelen voor het verminderen van de uitstoot op de middellange termijn in lijn met het klimaatakkoord van Parijs die het beleggerscollectief graag wil zien. De steun voor die aandeelhoudersresolutie, waar Shell zelf tegen is, blijft de laatste jaren steken op zo'n 20 procent.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.
2 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
7 uur geledenVOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.
10 uur geleden