Follow This: beleggers aan zet na overwinning Shell in rechtszaal
AMSTERDAM (ANP) - Kritische aandeelhouders zijn aan zet om Shell te overtuigen meer te doen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen. Dat zegt de activistische belegger Follow This, nadat het olie- en gasconcern het hoger beroep had gewonnen in een door Milieudefensie aangespannen klimaatrechtszaak.
Het gerechtshof vernietigde de eerder opgelegde verplichting voor Shell om de eigen uitstoot van broeikasgassen voor 2030 met 45 procent te verminderen. Mark van Baal, oprichter van Follow This, wijst erop dat het hof ook oordeelde dat een bedrijf als Shell de plicht heeft om iets te doen tegen klimaatverandering.
"Het hof in Den Haag stelde dat Shell verplicht is zijn CO2-emissies te verlagen, maar kon geen concreet percentage bepalen", reageert hij op het arrest. "Het oordeel maakt duidelijk dat beleggers, de eigenaren van het bedrijf, van cruciaal belang zijn om een bedrijf aan zijn klimaatverplichtingen te houden en richting schone energie te sturen."
Follow This dient sinds 2017 op aandeelhoudersvergaderingen van Shell voorstellen in die het bedrijf oproepen om meer te doen tegen klimaatverandering. Daarbij gaat het vooral om doelen voor het verminderen van de uitstoot op de middellange termijn in lijn met het klimaatakkoord van Parijs die het beleggerscollectief graag wil zien. De steun voor die aandeelhoudersresolutie, waar Shell zelf tegen is, blijft de laatste jaren steken op zo'n 20 procent.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
6 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
6 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
12 uur geleden