Follow This: beleggers aan zet na overwinning Shell in rechtszaal
AMSTERDAM (ANP) - Kritische aandeelhouders zijn aan zet om Shell te overtuigen meer te doen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen. Dat zegt de activistische belegger Follow This, nadat het olie- en gasconcern het hoger beroep had gewonnen in een door Milieudefensie aangespannen klimaatrechtszaak.
Het gerechtshof vernietigde de eerder opgelegde verplichting voor Shell om de eigen uitstoot van broeikasgassen voor 2030 met 45 procent te verminderen. Mark van Baal, oprichter van Follow This, wijst erop dat het hof ook oordeelde dat een bedrijf als Shell de plicht heeft om iets te doen tegen klimaatverandering.
"Het hof in Den Haag stelde dat Shell verplicht is zijn CO2-emissies te verlagen, maar kon geen concreet percentage bepalen", reageert hij op het arrest. "Het oordeel maakt duidelijk dat beleggers, de eigenaren van het bedrijf, van cruciaal belang zijn om een bedrijf aan zijn klimaatverplichtingen te houden en richting schone energie te sturen."
Follow This dient sinds 2017 op aandeelhoudersvergaderingen van Shell voorstellen in die het bedrijf oproepen om meer te doen tegen klimaatverandering. Daarbij gaat het vooral om doelen voor het verminderen van de uitstoot op de middellange termijn in lijn met het klimaatakkoord van Parijs die het beleggerscollectief graag wil zien. De steun voor die aandeelhoudersresolutie, waar Shell zelf tegen is, blijft de laatste jaren steken op zo'n 20 procent.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dit jaar gezamenlijk bijna 6 procent meer uit te geven dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de gemeentebegrotingen voor 2026. De begrote uitgaven voor 2026 zijn 84,6 miljard euro, zo'n 4,6 miljard meer dan in 2025.
1 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Een 16-jarig meisje is dinsdagavond ernstig gewond geraakt op een bouwplaats aan de Drs. F. Bijlweg in Den Helder. Ze was op een tien meter hoge grindberg geklommen en viel daar vanaf. Volgens een woordvoerder van de politie gaat het om een ongeluk en doet de politie verder geen onderzoek.
6 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
16 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.
16 uur geledenBALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.
16 uur geleden