Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Follow This: beleggers aan zet na overwinning Shell in rechtszaal

Follow This: beleggers aan zet na overwinning Shell in rechtszaal

AMSTERDAM (ANP) - Kritische aandeelhouders zijn aan zet om Shell te overtuigen meer te doen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen. Dat zegt de activistische belegger Follow This, nadat het olie- en gasconcern het hoger beroep had gewonnen in een door Milieudefensie aangespannen klimaatrechtszaak.

Het gerechtshof vernietigde de eerder opgelegde verplichting voor Shell om de eigen uitstoot van broeikasgassen voor 2030 met 45 procent te verminderen. Mark van Baal, oprichter van Follow This, wijst erop dat het hof ook oordeelde dat een bedrijf als Shell de plicht heeft om iets te doen tegen klimaatverandering.

"Het hof in Den Haag stelde dat Shell verplicht is zijn CO2-emissies te verlagen, maar kon geen concreet percentage bepalen", reageert hij op het arrest. "Het oordeel maakt duidelijk dat beleggers, de eigenaren van het bedrijf, van cruciaal belang zijn om een bedrijf aan zijn klimaatverplichtingen te houden en richting schone energie te sturen."

Follow This dient sinds 2017 op aandeelhoudersvergaderingen van Shell voorstellen in die het bedrijf oproepen om meer te doen tegen klimaatverandering. Daarbij gaat het vooral om doelen voor het verminderen van de uitstoot op de middellange termijn in lijn met het klimaatakkoord van Parijs die het beleggerscollectief graag wil zien. De steun voor die aandeelhoudersresolutie, waar Shell zelf tegen is, blijft de laatste jaren steken op zo'n 20 procent.

Meer uit Binnenland

Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

32 minuten geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

2 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

7 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

9 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

13 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

20 uur geleden
Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

1 dag geleden