Foden speler van het jaar in Premier League
LONDEN (ANP/RTR) - Phil Foden is door de Premier League verkozen tot voetballer van het jaar in Engeland. De 23-jarige speler van Manchester City werd verkozen uit een lijst van acht genomineerden, waaronder ook Oranje-international Virgil van Dijk (Liverpool), de Deen Martin Ødegaard (Arsenal) en de Noor Erling Haaland (Manchester City).
Foden kan zondag met zijn club de Engelse titel veroveren en speelt volgende week ook de finale om de FA Cup. In de competitie maakte de aanvaller in 34 duels zeventien doelpunten en gaf hij acht assists. Hij werd eerder al door de Engelse journalisten uitgeroepen tot speler van het jaar. "Ik ben enorm trots", zei Foden. "Het was al bijzonder om genomineerd te zijn met zoveel andere grote spelers."
Het is voor de vijfde keer op rij dat de prijs naar een speler van Manchester City gaat. De Portugees Rúben Dias, Haaland en tweevoudig winnaar Kevin De Bruyne gingen Engels international Foden de afgelopen jaren voor. Van Dijk was in 2019 de laatste speler van een andere club die werd verkozen.
Meer uit Voetbal
SPLIT (ANP) - De Kroatische voetbalbond onderzoekt welke supporters van Hajduk Split zich donderdag hebben misdragen rond en tijdens het thuisduel met Ajax in de Conference League. "We blijven ons inzetten voor een voetbalwereld waarin geen plaats is voor racisme, antisemitisme, discriminatie of enige andere vorm van haat", laat de bond in een statement weten.
1 uur geledenZAGREB (ANP/AFP) - De Kroatische president en premier hebben de nazistische en antisemitische leuzen veroordeeld die donderdagavond door supporters van Hajduk Split werden geuit rond de wedstrijd tegen Ajax. Leden van de harde kern zongen onder meer "sta op, Adolf Hitler" en "Auschwitz, Auschwitz".
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Assistent-trainers Dennis van der Ree en Maikel van der Werff nemen tijdelijk de coaching over bij PEC Zwolle, meldt de Eredivisieclub. De twee vervangen de dinsdag ontslagen hoofdtrainer Henry van der Vegt.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Er is donderdag een persoon aangehouden in Alkmaar bij de wedstrijd tussen AZ en de Israëlische ploeg Hapoel Beër Sjeva. Het gaat om een voetbalsupporter die voorafgaand aan de wedstrijd een politieagent zou hebben beledigd. Na onderzoek is die heengezonden, volgens een politiewoordvoerder vrijdag.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het eerste punt in de competitiefase van de Europa League binnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder kwam in eigen huis tegen het Bulgaarse Levski Sofia dankzij aanvoerder Tjaronn Chery terug van een achterstand en speelde gelijk: 1-1.
19 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de competitiefase van de Conference League begonnen met een 1-0-overwinning op het Zwitserse FC Thun. De ploeg van trainer John van den Brom maakte in eigen huis na een rode kaart voor de bezoekers in de tweede helft het verschil.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink bezorgde AZ met zijn eerste balcontact een zege op Hapoel Beër Sjeva (2-1) in de Europa League. De spits benutte een strafschop die werd veroorzaakt toen hij nog niet op het veld stond.
20 uur geleden