Foden speler van het jaar in Premier League
LONDEN (ANP/RTR) - Phil Foden is door de Premier League verkozen tot voetballer van het jaar in Engeland. De 23-jarige speler van Manchester City werd verkozen uit een lijst van acht genomineerden, waaronder ook Oranje-international Virgil van Dijk (Liverpool), de Deen Martin Ødegaard (Arsenal) en de Noor Erling Haaland (Manchester City).
Foden kan zondag met zijn club de Engelse titel veroveren en speelt volgende week ook de finale om de FA Cup. In de competitie maakte de aanvaller in 34 duels zeventien doelpunten en gaf hij acht assists. Hij werd eerder al door de Engelse journalisten uitgeroepen tot speler van het jaar. "Ik ben enorm trots", zei Foden. "Het was al bijzonder om genomineerd te zijn met zoveel andere grote spelers."
Het is voor de vijfde keer op rij dat de prijs naar een speler van Manchester City gaat. De Portugees Rúben Dias, Haaland en tweevoudig winnaar Kevin De Bruyne gingen Engels international Foden de afgelopen jaren voor. Van Dijk was in 2019 de laatste speler van een andere club die werd verkozen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse competitie de aansluiting bij koploper FC Barcelona behouden met een eenvoudige 4-1-zege op Rayo Vallecano. Sterspeler Kylian Mbappé scoorde twee keer, waarvan de eerste uit een strafschop. Álvaro Carreras en Jude Bellingham maakten de andere twee doelpunten.
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Arsenal heeft zijn perfecte seizoensstart in de Premier League voortgezet met een uitzege van 2-0 op Sunderland. De landskampioen is na vier duels koploper met de maximale 12 punten.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft na zes Eredivisieduels de eerste zege te pakken. De club uit Leeuwarden won in eigen huis met 3-0 van een zwak spelend NEC. Ilyes Hamache was de grote man bij Cambuur; hij maakte de eerste twee treffers.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Trainer Míchel Sánchez vindt dat Ajax zich in de Eredivisie tegen Fortuna Sittard goed heeft hersteld van de verloren topper tegen PSV van vorig weekend (1-3). Dat zei de 50-jarige Spanjaard tegen ESPN na een ruime overwinning in Sittard (1-5).
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft op bezoek bij Fortuna Sittard de derde uitoverwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Míchel Sánchez won met 5-1 dankzij treffers van Julian Brandt, Davy Klaassen, Kasper Dolberg, Youri Baas en Thilo Kehrer, die zijn basisdebuut maakte voor de club uit Amsterdam. Invaller Anthony Descotte was trefzeker voor de thuisploeg.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Groningen heeft op bezoek bij Go Ahead Eagles in de Eredivisie met 1-1 gelijkgespeeld. De ploeg van trainer Dick Lukkien kwam via een treffer van Brynjólfur Willumsson tegen de verhouding in op voorsprong, maar kon in de tweede helft de gelijkmaker van Søren Tengstedt namens Go Ahead niet voorkomen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City blijft indruk maken in de Premier League. De gepromoveerde club hield het thuisspelende Chelsea op 2-2 en is dit seizoen nog ongeslagen. Hull City staat met 8 punten uit vier wedstrijden derde, achter Manchester City en Arsenal.
9 uur geleden