Foden speler van het jaar in Premier League
LONDEN (ANP/RTR) - Phil Foden is door de Premier League verkozen tot voetballer van het jaar in Engeland. De 23-jarige speler van Manchester City werd verkozen uit een lijst van acht genomineerden, waaronder ook Oranje-international Virgil van Dijk (Liverpool), de Deen Martin Ødegaard (Arsenal) en de Noor Erling Haaland (Manchester City).
Foden kan zondag met zijn club de Engelse titel veroveren en speelt volgende week ook de finale om de FA Cup. In de competitie maakte de aanvaller in 34 duels zeventien doelpunten en gaf hij acht assists. Hij werd eerder al door de Engelse journalisten uitgeroepen tot speler van het jaar. "Ik ben enorm trots", zei Foden. "Het was al bijzonder om genomineerd te zijn met zoveel andere grote spelers."
Het is voor de vijfde keer op rij dat de prijs naar een speler van Manchester City gaat. De Portugees Rúben Dias, Haaland en tweevoudig winnaar Kevin De Bruyne gingen Engels international Foden de afgelopen jaren voor. Van Dijk was in 2019 de laatste speler van een andere club die werd verkozen.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond dat Feyenoord iets meer had verdiend na de nipte nederlaag in de Champions League bij Real Betis (1-0). "Een gelijkspel was denk ik wel verdiend geweest, maar je weet dat in de Champions League wedstrijden worden beslist op details. Dit was zo'n duel", keek de coach terug.
38 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München en Arsenal hebben elkaar in evenwicht gehouden in de topper in de Champions League. Het werd 2-2 in München. Declan Rice tekende laat in de wedstrijd voor de gelijkmaker voor de club uit Londen.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord heeft tegen Real Betis zijn tweede nederlaag in de Champions League van dit seizoen geleden. De koploper van de Eredivisie verloor in Sevilla met 1-0 van de Spaanse subtopper. Isco tekende na een uur uit een strafschop voor de enige treffer.
4 uur geledenCOMO (ANP) - Manchester United-verdediger Matthijs de Ligt heeft zijn rentree na een slepende rugblessure niet kunnen vieren met een overwinning. De Engelse ploeg leed met de Oranje-international in de basis een ruime nederlaag in de Champions League bij het Italiaanse Como: 4-1. Invaller Joshua Zirkzee maakte in de blessuretijd de treffer van United.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft een klacht ingediend bij de Europese voetbalbond UEFA vanwege een spandoek van de aanhang van Paris Saint-Germain. Dat bevestigt een woordvoerder van de Catalaanse club woensdag aan persbureau Reuters.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De websites van voetbalbond KNVB zijn offline gehaald. Dit is uit voorzorg gebeurd na waarschuwingen over kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP, meldt de woordvoerder. Ook websites als Voetbal.nl en OnsOranje.nl zijn niet bereikbaar.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain is Khvicha Kvaratskhelia maanden kwijt. De 25-jarige aanvaller heeft een scheur in de voorste kruisband van zijn rechterknie opgelopen tijdens het gewonnen Champions League-duel van dinsdagavond tegen FC Barcelona (4-2).
15 uur geleden