Foden helpt Manchester City in derby langs United
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de derby tegen stadgenoot United met 3-1 gewonnen. De ploeg van coach Pep Guardiola was veel beter en Phil Foden werkte een vroege achterstand met twee doelpunten weg. United-coach Erik ten Hag zag zijn doelman André Onana uitblinken, maar ook hij kon de tweede nederlaag op rij in de competitie niet voorkomen.
City kwam door de zege op 1 punt van koploper Liverpool, dat zaterdag met 1-0 had gewonnen bij Nottingham Forest. Manchester United staat zesde en zag het gat met Tottenham Hotspur (vijfde) groeien naar 6 punten. De Spurs hebben ook nog een duel tegoed.
Marcus Rashford zette United tegen de verhouding in al in de achtste minuut op voorsprong. Een goed gemikte uittrap van doelman Onana bracht Bruno Fernandes vrij richting City-doel. De Portugees kapte en bediende Rashford die via de onderkant van de lat doel trof.
Zelfs Onana
City bleef de betere partij, maar steeds stond Onana in de weg. Eerst toen Foden vrij voor de doelman verscheen, later bij een schot van Rodri. Kort voor rust leek ook Onana kansloos toen Erling Haaland voor een open doel raak kon schieten na een kopbal van Foden. Geheel tegen zijn gewoonte in schoot de Noor over.
Ook na rust was de hoofdrol aanvankelijk voor Onana. De oud-Ajacied hield de Belg Jéremy Doku van scoren af. Maar in de 56e minuut zette Foden zijn ploeg weer naast United. Zelfs Onana kon niets doen aan het schot dat in de linkerkruising verdween: 1-1. In de 80e minuut volgde de logische 2-1. Foden rondde een combinatie met invaller Julián Álvarez af met een schot in de verre hoek. Haaland pikte in de extra tijd alsnog een doelpuntje mee: 3-1.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump neemt het op voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Micky van de Ven heeft zijn contract bij Tottenham Hotspur met twee jaar verlengd. De centrale verdediger is nu tot medio 2031 aan de club uit Londen verbonden.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Peer Koopmeiners heeft zijn contract bij AZ met een seizoen verlengd. De 26-jarige middenvelder is nu tot medio 2029 aan de club uit Alkmaar verbonden, meldt AZ op X.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Ronald Araújo speelt dit seizoen voor Liverpool. De Engelse club huurt de centrale verdediger uit Uruguay van FC Barcelona, de club met wie hij drie landstitels veroverde.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Doelman Kilian Nikiema heeft zijn contract bij ADO Den Haag verlengd. Hij is nu tot medio 2030 aan de naar de Eredivisie gepromoveerde club verbonden. Zijn oude verbintenis liep volgend jaar af.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Alireza Jahanbakhsh speelt dit seizoen voor Excelsior in de Eredivisie. De rechtsbuiten was transfervrij na zijn vertrek bij de Belgische club Dender. Hij kwam met Iran uit op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenZWOLLE (ANP) - Sherel Floranus is akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal na zijn rode kaart in het verloren thuisduel van zondag met Ajax (0-2). De linksback is drie duels geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
19 uur geleden