Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Focus van Roglic in Giro blijft hetzelfde na vertrek Evenepoel

Focus van Roglic in Giro blijft hetzelfde na vertrek Evenepoel

SCANDIANO (ANP) - Voor Primoz Roglic verandert de Ronde van Italië niet nu zijn grootste concurrent en klassementsleider Remco Evenepoel na een positieve coronatest de wedstrijd heeft moeten verlaten. De kopman van Jumbo-Visma zei in een interview van de ploeg dat hij zich focust op zichzelf. "Blijf heel en gezond", zei hij.

Roglic betreurde dat de rozetruidrager Evenepoel vanwege een besmetting met het coronavirus uit de Giro is gestapt. "Je wenst niemand toe om zo de race te moeten verlaten. Maar ik heb steeds gezegd: we zijn nog maar net begonnen, er zal nog veel gebeuren."

De 33-jarige Sloveen wenste de Belg een goed herstel toe en verwacht dat hij snel en sterk zal terugkomen. "Hij heeft al grotere tegenslagen overwonnen. Het zal goed komen", zei Roglic waarmee hij verwees naar de revalidatie van Evenepoel na de zware val in de Ronde van Lombardije in 2020.

Concurrentie

Roglic heeft na het vertrek van Evenepoel vooral concurrentie van de wielrenners van Ineos Grenadiers. Geraint Thomas heeft de roze leiderstrui overgenomen met 2 seconden voorsprong op de Sloveen en diens teamgenoot Tao Geoghegan Hart staat vlak achter Roglic op de derde plaats.

"Ze hebben een super sterk team. Ik ben blij dat er geen ploegentijdrit is", aldus de kopman van Jumbo-Visma. "We moeten het per dag bekijken." Over plannen om via een tussensprint de roze trui aan te vallen zei Roglic nog niet te hebben nagedacht. "In Rome moet je de roze trui hebben."

Zorgen over coronavirus

Jumbo-Visma werd in de aanloop naar de Giro ook al getroffen door het coronavirus. Robert Gesink, Tobias Foss en Jos van Emden moesten worden vervangen. "Het was al lastig om hier met acht renners aan de start te staan", zei Roglic. "We proberen alles onder controle te houden, maar je hebt ook geluk nodig."

De wielrenner maakt zich net als rozetruidrager Thomas eerder op de dag zorgen over het coronavirus en de benaderbaarheid van de ploegen en renners. "Voor normale mensen is het niet echt heel ernstig meer en iedereen moet vrij zijn, maar wij topatleten krijgen er geen extra kracht van."

Meer uit Sport

Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

5 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

5 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor zet opmars in Wenen voort

WENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.

9 uur geleden
Tennisser De Jong ondergaat operatie en mist begin seizoen 2027

AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.

13 uur geleden
International Palacios houdt met Rays hoop op MLB-titel levend

TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.

18 uur geleden
Alcaraz ten koste van Chatsjanov naar tweede ronde in Wenen

WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).

1 dag geleden