Focus van Roglic in Giro blijft hetzelfde na vertrek Evenepoel
SCANDIANO (ANP) - Voor Primoz Roglic verandert de Ronde van Italië niet nu zijn grootste concurrent en klassementsleider Remco Evenepoel na een positieve coronatest de wedstrijd heeft moeten verlaten. De kopman van Jumbo-Visma zei in een interview van de ploeg dat hij zich focust op zichzelf. "Blijf heel en gezond", zei hij.
Roglic betreurde dat de rozetruidrager Evenepoel vanwege een besmetting met het coronavirus uit de Giro is gestapt. "Je wenst niemand toe om zo de race te moeten verlaten. Maar ik heb steeds gezegd: we zijn nog maar net begonnen, er zal nog veel gebeuren."
De 33-jarige Sloveen wenste de Belg een goed herstel toe en verwacht dat hij snel en sterk zal terugkomen. "Hij heeft al grotere tegenslagen overwonnen. Het zal goed komen", zei Roglic waarmee hij verwees naar de revalidatie van Evenepoel na de zware val in de Ronde van Lombardije in 2020.
Concurrentie
Roglic heeft na het vertrek van Evenepoel vooral concurrentie van de wielrenners van Ineos Grenadiers. Geraint Thomas heeft de roze leiderstrui overgenomen met 2 seconden voorsprong op de Sloveen en diens teamgenoot Tao Geoghegan Hart staat vlak achter Roglic op de derde plaats.
"Ze hebben een super sterk team. Ik ben blij dat er geen ploegentijdrit is", aldus de kopman van Jumbo-Visma. "We moeten het per dag bekijken." Over plannen om via een tussensprint de roze trui aan te vallen zei Roglic nog niet te hebben nagedacht. "In Rome moet je de roze trui hebben."
Zorgen over coronavirus
Jumbo-Visma werd in de aanloop naar de Giro ook al getroffen door het coronavirus. Robert Gesink, Tobias Foss en Jos van Emden moesten worden vervangen. "Het was al lastig om hier met acht renners aan de start te staan", zei Roglic. "We proberen alles onder controle te houden, maar je hebt ook geluk nodig."
De wielrenner maakt zich net als rozetruidrager Thomas eerder op de dag zorgen over het coronavirus en de benaderbaarheid van de ploegen en renners. "Voor normale mensen is het niet echt heel ernstig meer en iedereen moet vrij zijn, maar wij topatleten krijgen er geen extra kracht van."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
12 uur geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
13 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje komt voorlopig niet in actie door aanhoudende rugproblemen. De nummer 6 op de 100 meter vlinderslag van de afgelopen Olympische Spelen in Parijs slaat het EK van augustus over en werkt voorlopig ook geen trainingen af. "Ik wil mijn lichaam de tijd geven om volledig te herstellen, zodat ik op de lange termijn weer op mijn best kan zijn", reageert de vlinderslagspecialist via de zwembond.
15 uur geledenASSEN/BOLOGNA (ANP) - Regerend wereldkampioen Marc Márquez rijdt ook de komende twee jaar voor het fabrieksteam van Ducati in de MotoGP. De 33-jarige Spaanse motorracer heeft bijgetekend tot en met 2028, meldde Ducati Lenovo. Márquez reed vorig jaar op een Ducati met overmacht naar de wereldtitel. Dit seizoen kwam hij mede door een voetbreuk wat moeizaam op gang, maar hij won wel de laatste twee grands prix (Hongarije en Tsjechië) en geldt nu als grote favoriet voor de zege in de TT van Assen komende zondag.
15 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - Basketbalvedette Giannis Antetokounmpo staat voor een grote transfer in de NBA. Volgens Amerikaanse media als Associated Press en ESPN verruilt de 31-jarige Griek Milwaukee Bucks voor Miami Heat. In de ruil vergezelt Bobby Portis hem naar Miami. Daar krijgen de Bucks vier spelers en de nodige voordelen bij het kiezen van nieuwe spelers in de draft voor terug.
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse presentatrice France Pierron is de komende weken niet meer te zien in het sportprogramma L'Équipe de Choc. Volgens de Franse krant Le Parisien moet ze ook op gesprek komen bij personeelszaken na haar opmerkingen over de Belgische voetballer Jérémy Doku in een tv-uitzending eerder deze maand.
23 uur geleden