Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Focus van Roglic in Giro blijft hetzelfde na vertrek Evenepoel

Focus van Roglic in Giro blijft hetzelfde na vertrek Evenepoel

SCANDIANO (ANP) - Voor Primoz Roglic verandert de Ronde van Italië niet nu zijn grootste concurrent en klassementsleider Remco Evenepoel na een positieve coronatest de wedstrijd heeft moeten verlaten. De kopman van Jumbo-Visma zei in een interview van de ploeg dat hij zich focust op zichzelf. "Blijf heel en gezond", zei hij.

Roglic betreurde dat de rozetruidrager Evenepoel vanwege een besmetting met het coronavirus uit de Giro is gestapt. "Je wenst niemand toe om zo de race te moeten verlaten. Maar ik heb steeds gezegd: we zijn nog maar net begonnen, er zal nog veel gebeuren."

De 33-jarige Sloveen wenste de Belg een goed herstel toe en verwacht dat hij snel en sterk zal terugkomen. "Hij heeft al grotere tegenslagen overwonnen. Het zal goed komen", zei Roglic waarmee hij verwees naar de revalidatie van Evenepoel na de zware val in de Ronde van Lombardije in 2020.

Concurrentie

Roglic heeft na het vertrek van Evenepoel vooral concurrentie van de wielrenners van Ineos Grenadiers. Geraint Thomas heeft de roze leiderstrui overgenomen met 2 seconden voorsprong op de Sloveen en diens teamgenoot Tao Geoghegan Hart staat vlak achter Roglic op de derde plaats.

"Ze hebben een super sterk team. Ik ben blij dat er geen ploegentijdrit is", aldus de kopman van Jumbo-Visma. "We moeten het per dag bekijken." Over plannen om via een tussensprint de roze trui aan te vallen zei Roglic nog niet te hebben nagedacht. "In Rome moet je de roze trui hebben."

Zorgen over coronavirus

Jumbo-Visma werd in de aanloop naar de Giro ook al getroffen door het coronavirus. Robert Gesink, Tobias Foss en Jos van Emden moesten worden vervangen. "Het was al lastig om hier met acht renners aan de start te staan", zei Roglic. "We proberen alles onder controle te houden, maar je hebt ook geluk nodig."

De wielrenner maakt zich net als rozetruidrager Thomas eerder op de dag zorgen over het coronavirus en de benaderbaarheid van de ploegen en renners. "Voor normale mensen is het niet echt heel ernstig meer en iedereen moet vrij zijn, maar wij topatleten krijgen er geen extra kracht van."

Meer uit Sport

Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

13 uur geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

14 uur geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

15 uur geleden
Nationaal recordhouder Phijffers wint 400 meter NK indooratletiek

APELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.

15 uur geleden
Schulting wint ook derde afstand op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.

15 uur geleden
Schaatser Bosker wint NK allround en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.

16 uur geleden
Schaatsster Lancee voor het eerst Nederlands kampioen allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.

18 uur geleden