Focus van Roglic in Giro blijft hetzelfde na vertrek Evenepoel
SCANDIANO (ANP) - Voor Primoz Roglic verandert de Ronde van Italië niet nu zijn grootste concurrent en klassementsleider Remco Evenepoel na een positieve coronatest de wedstrijd heeft moeten verlaten. De kopman van Jumbo-Visma zei in een interview van de ploeg dat hij zich focust op zichzelf. "Blijf heel en gezond", zei hij.
Roglic betreurde dat de rozetruidrager Evenepoel vanwege een besmetting met het coronavirus uit de Giro is gestapt. "Je wenst niemand toe om zo de race te moeten verlaten. Maar ik heb steeds gezegd: we zijn nog maar net begonnen, er zal nog veel gebeuren."
De 33-jarige Sloveen wenste de Belg een goed herstel toe en verwacht dat hij snel en sterk zal terugkomen. "Hij heeft al grotere tegenslagen overwonnen. Het zal goed komen", zei Roglic waarmee hij verwees naar de revalidatie van Evenepoel na de zware val in de Ronde van Lombardije in 2020.
Concurrentie
Roglic heeft na het vertrek van Evenepoel vooral concurrentie van de wielrenners van Ineos Grenadiers. Geraint Thomas heeft de roze leiderstrui overgenomen met 2 seconden voorsprong op de Sloveen en diens teamgenoot Tao Geoghegan Hart staat vlak achter Roglic op de derde plaats.
"Ze hebben een super sterk team. Ik ben blij dat er geen ploegentijdrit is", aldus de kopman van Jumbo-Visma. "We moeten het per dag bekijken." Over plannen om via een tussensprint de roze trui aan te vallen zei Roglic nog niet te hebben nagedacht. "In Rome moet je de roze trui hebben."
Zorgen over coronavirus
Jumbo-Visma werd in de aanloop naar de Giro ook al getroffen door het coronavirus. Robert Gesink, Tobias Foss en Jos van Emden moesten worden vervangen. "Het was al lastig om hier met acht renners aan de start te staan", zei Roglic. "We proberen alles onder controle te houden, maar je hebt ook geluk nodig."
De wielrenner maakt zich net als rozetruidrager Thomas eerder op de dag zorgen over het coronavirus en de benaderbaarheid van de ploegen en renners. "Voor normale mensen is het niet echt heel ernstig meer en iedereen moet vrij zijn, maar wij topatleten krijgen er geen extra kracht van."
Meer uit Sport
WAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
10 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
10 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."
15 uur geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
1 dag geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
1 dag geleden