Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Focus op rentebesluit ECB in rustige beursweek

Focus op rentebesluit ECB in rustige beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Komende beursweek gaat de aandacht van beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Daarbij worden geen aanpassingen verwacht, maar verscheidene beleidsmakers van de bank hebben wel al opgeroepen om te praten over de coronasteun die de ECB geeft. De bank heeft al meermaals gezegd dat dit programma tot maart wordt voortgezet.

Door de oplopende inflatie zou het kunnen dat de ECB na die periode het opkooppakket voor bedrijfs- en staatsobligaties gaat afbouwen. President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank behoort tot de voorstanders daarvan. Beleggers zullen dan ook vooral gespitst zijn op opmerkingen over de toekomst van die coronasteun.

Verder staan macro-economische cijfers in de belangstelling. Zo komen er onder meer gegevens over de Nederlandse en Duitse inflatie, de Duitse fabrieksorders en industriële productie en definitieve cijfers over de economische groei in het tweede kwartaal.

Chinese import

Vanuit Azië komen er cijfers over de Chinese import en export en producentenprijzen en de Japanse economische groei. Voor de Verenigde Staten gaat de blik van beleggers naar het Beige Book van de Federal Reserve. Ook de werkloosheidsuitkeringen staan opnieuw in de belangstelling na de teleurstellende banengroei in augustus.

Tenslotte komen ook hier producentenprijzen naar buiten. Wereldwijd stijgen die omdat bedrijven meer kwijt zijn aan grondstoffen, energie en transport. Die extra kosten willen ze doorberekenen aan hun klanten.

InPost

Op bedrijfsgebied is het rustig. Het in Amsterdam genoteerde Poolse pakketbezorgbedrijf InPost opent de boeken en ook parkeerbetalingsapp Ease2Pay doet dat komende week, net als navigatiedienstverlener GeoJunxion, het voormalige AND. Qua buitenlandse bedrijven is de agenda nagenoeg leeg.

Verder is het voor Amerikaanse beleggers een korte handelsweek. In de Verenigde Staten is het maandag Labor Day en dan blijft Wall Street gesloten.

Meer uit Financieel

Nieuwssite: sommige Tesla-werknemers willen vertrek Elon Musk

AUSTIN (ANP) - Enkele Tesla-medewerkers hebben officieel gevraagd of Elon Musk wil aftreden, waarbij ze bevestigden dat de autofabrikant kampt met een enorm vraagprobleem dat ze toeschrijven aan hun topman. Een medewerker zou om zijn verzet tegen Musk tevens zijn ontslagen. Dat meldde de Amerikaanse nieuwssite Electrek, waarover ook BNR berichtte.

5 minuten geleden
Krant: Apple overweegt prijsverhoging voor nieuwe iPhones

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple overweegt de prijzen voor de nieuwe iPhone-modellen die later dit jaar uitkomen, te verhogen. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Het techconcern zal eventuele prijsverhogingen toeschrijven aan nieuwe functies van de smartphone. Hiermee wil het bedrijf voorkomen dat de hogere prijzen worden toegeschreven aan de Amerikaanse importheffingen op goederen uit China.

54 minuten geleden
CNV dreigt met staking bij Tata Steel om reorganisatie

VELSEN (ANP) - CNV geeft Tata Steel tot 13 juni de kans om zijn onlangs aangekondigde reorganisatie te wijzigen. Als het bedrijf achter het hoogovencomplex bij IJmuiden dit niet doet, gaan vakbondsleden actievoeren, waarschijnlijk met een staking.

1 uur geleden
Maersk: tariefverlagingen VS-China 'stap in goede richting'

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De sterke verlaging van de wederzijdse importheffingen door de Verenigde Staten en China voor een periode van negentig dagen is een "stap in de goede richting" bij het verminderen van de handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten. Dat zegt de grote Deense containervervoerder A.P. Møller-Maersk in een reactie op de overeenkomst die werd gesloten in het Zwitserse Genève.

1 uur geleden
Japanse media: automaker Nissan schrapt nog eens duizenden banen

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autofabrikant Nissan gaat wereldwijd nog eens 11.000 banen schrappen, bovenop een forse banenreductie die eerder al was aangekondigd. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK maandag. De reorganisatie is onderdeel van een plan om het kwakkelende concern te herstructureren.

2 uur geleden
Dollar stijgt in waarde na tariefverlagingen VS en China

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse dollar is maandag flink in waarde gestegen ten opzichte van andere belangrijke valuta, zoals de euro en de Japanse yen. De opmars van de munt volgde op de-escalatie van de handelsoorlog tussen China en de Verenigde Staten. De twee grootmachten spraken na onderhandelingen in Zwitserland af hun onderlinge importheffingen voor een periode van negentig dagen fors te verlagen.

2 uur geleden
China: tariefverlagingen in belang van hele wereld

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De sterke wederzijdse tariefverlagingen die de Verenigde Staten en China hebben afgesproken voor een periode van negentig dagen zijn niet alleen in het belang van de twee landen zelf, maar ook voor de hele wereld. Dat zei het Chinese ministerie van Handel in een reactie.

3 uur geleden