Focus op prijsstijgingen bij kwartaalcijfers Ahold Delhaize
ZAANDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn, komt met cijfers over het eerste kwartaal van dit jaar. Dan wordt duidelijk in hoeverre het bedrijf de prijzen heeft verhoogd vanwege de aanhoudend hoge inflatie en wat de prijsverwachtingen zijn voor de komende tijd. Eerder dit jaar zei topman Frans Muller nog dat Ahold er alles aan doet om de prijzen in de supermarkt niet te hard te laten oplopen.
Ahold maakte in het tweede coronajaar nog fors meer winst doordat bepaalde sectoren zoals de horeca een tijdlang gesloten bleven of maar beperkt open mochten. Daardoor sloegen consumenten meer in bij supermarkten. De resultaten in het slotkwartaal van 2021 waren volgens Muller beter dan voorzien ondanks uitdagingen in de toeleveringsketen en inflatiedruk.
Analisten verwachten dat de omzet van Ahold in het eerste kwartaal is gestegen maar dat de winstgevendheid is gedaald. Mogelijk dat het bedrijf daarnaast nog komt met details over de aanstaande beursgang van dochter bol.com. Ahold kondigde eind vorig jaar aan een deel van bol.com in de tweede helft van dit jaar naar de beurs te willen brengen.
Meer uit Financieel
DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israƫl tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.
4 uur geleden