Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Focus op prijsstijgingen bij kwartaalcijfers Ahold Delhaize

Focus op prijsstijgingen bij kwartaalcijfers Ahold Delhaize

ZAANDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn, komt met cijfers over het eerste kwartaal van dit jaar. Dan wordt duidelijk in hoeverre het bedrijf de prijzen heeft verhoogd vanwege de aanhoudend hoge inflatie en wat de prijsverwachtingen zijn voor de komende tijd. Eerder dit jaar zei topman Frans Muller nog dat Ahold er alles aan doet om de prijzen in de supermarkt niet te hard te laten oplopen.

Ahold maakte in het tweede coronajaar nog fors meer winst doordat bepaalde sectoren zoals de horeca een tijdlang gesloten bleven of maar beperkt open mochten. Daardoor sloegen consumenten meer in bij supermarkten. De resultaten in het slotkwartaal van 2021 waren volgens Muller beter dan voorzien ondanks uitdagingen in de toeleveringsketen en inflatiedruk.

Analisten verwachten dat de omzet van Ahold in het eerste kwartaal is gestegen maar dat de winstgevendheid is gedaald. Mogelijk dat het bedrijf daarnaast nog komt met details over de aanstaande beursgang van dochter bol.com. Ahold kondigde eind vorig jaar aan een deel van bol.com in de tweede helft van dit jaar naar de beurs te willen brengen.

Meer uit Financieel

EU-lidstaten blijven verdeeld over Made in Europe-aanpak

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten blijven verdeeld over het idee om aankopen met name in Europa te doen. Dat blijkt voorafgaand aan een bijeenkomst van EU-ministers over concurrentiekracht. Het idee van de zogeheten Made in Europe-aanpak is dat publieke aanbestedingen in Europa blijven, bijvoorbeeld voor tech, defensie of de industrie.

30 minuten geleden
Lagarde ontving bijna 600.000 euro in 2025 als ECB-president

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde ontving in 2025 een vergoeding van 595.000 euro als president van de Europese Centrale Bank (ECB). Haar basissalaris bedroeg 492.204 euro, 5,6 procent meer dan in het voorgaande jaar, volgens de jaarrekening van de ECB. Lagarde staat steeds meer onder druk om haar vergoeding, die hoger is dan die van veel internationale collega's, waaronder de voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell.

33 minuten geleden
Rotterdamse haven in gesprek met defensie over weerbaarheid

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven is in gesprek met defensie over de weerbaarheid van de haven. Of de haven, net als in Antwerpen, een luchtafweersysteem krijgt, wil topman van Havenbedrijf Rotterdam Boudewijn Siemons donderdag bij de presentatie van de jaarcijfers niet zeggen.

53 minuten geleden
Topman World Economic Forum stapt op na ophef om band met Epstein

DAVOS (ANP/RTR) - Topman Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) stapt op na ophef over zijn eerdere contact met zedendelinquent Jeffrey Epstein. De organisatie achter de jaarlijkse top in het Zwitserse Davos had enkele weken terug al een onafhankelijk onderzoek naar die banden ingesteld.

1 uur geleden
Arriva verlaagt prijs treinkaartjes in noorden van Nederland

DEN HAAG (ANP) - De prijs van treinkaartjes van regionaal vervoerder Arriva in Groningen en Friesland gaat per 1 maart omlaag. Er was een prijsstijging die het bedrijf zelf ook te hoog vond en daarom is met de provincies afgesproken de prijs te verlagen, bevestigt een woordvoerder van Arriva na berichtgeving door RTV Noord.

1 uur geleden
Odido betaalt criminelen niet voor gestolen klantgegevens

DEN HAAG (ANP) - Odido betaalt geen losgeld aan de hackersgroep die miljoenen klantgegevens van de telecomprovider heeft gestolen. "Op advies van toonaangevende cybersecurityadviseurs en relevante overheidsinstanties heeft Odido besloten niet te onderhandelen met deze criminelen en zich niet door hen te laten chanteren", stelt het bedrijf donderdag in een verklaring.

1 uur geleden
Eigenaar Telegraaf en NRC overschrijdt miljoen digitale abonnees

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, heeft het resultaat afgelopen jaar opnieuw stabiel gehouden. De mediagroep, die naast in België en Nederland ook actief is in Ierland, Luxemburg en de Duitse regio van Noordrijn-Westfalen, compenseerde de afname van het aantal abonnementen op gedrukte kranten met een aanhoudende groei van digitale abonnementen.

2 uur geleden