Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV ziet zo'n 240 stakers bij chipmaker NXP in Nijmegen

FNV ziet zo'n 240 stakers bij chipmaker NXP in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Zo'n 240 werknemers van chipfabrikant NXP in Nijmegen hebben dinsdag hun werk neergelegd, meldt vakbond FNV. Vakbondsleden die bij NXP werken, staken voor de tweede keer in korte tijd omdat de onderhandelingen voor een nieuwe cao zijn vastgelopen.

"Van werkwilligen heb ik begrepen dat nog minder dan 20 procent geproduceerd wordt", zegt FNV-bestuurder Bernard van Iren. Deze medewerkers zijn dinsdag wel aan het werk gegaan. Bij NXP werken mensen in ploegendiensten, dus het aantal stakende werknemers kan nog oplopen volgens de vakbondsbestuurder. Hij meldt dat niet alleen FNV-leden staken, maar dat ook niet-vakbondsleden zich uit solidariteit hebben aangesloten.

De FNV kondigde maandag een staking van 48 uur aan bij NXP. Het is de tweede keer deze maand dat werknemers van de chipmaker in Nijmegen het werk neerleggen. Vorige week dinsdag werkten zij 24 uur lang niet.

Loonsverhoging

De staking begon dinsdagochtend vroeg. Een woordvoerder van NXP zei in de ochtend de indruk te hebben dat meer mensen zijn komen werken dan tijdens de vorige staking. Hoeveel mensen het werk hebben neergelegd, kon hij niet zeggen. Een week geleden staakten volgens de chipfabrikant ongeveer 140 werknemers in Nederland.

Het chipbedrijf en vakbonden kunnen het niet eens worden over de loonsverhoging in een nieuwe cao. FNV wil 9 procent meer loon voor de ongeveer 3000 werknemers in Nederland. NXP heeft het loonbod inmiddels verhoogd naar ongeveer 4 procent.

Meer uit Financieel

Franse rederij: enorm containerschip door Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - Het enorme containerschip Galapagos van de Franse rederij CMA CGM is zondagochtend door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens CMA CGM is dat een belangrijke mijlpaal. Het onder de Franse vlag varende schip met een lengte van 366 meter is afkomstig uit de Verenigde Arabische Emiraten.

6 uur geleden
Nieuwe Fed-voorzitter Kevin Warsh naar ECB-forum in Portugal

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, Kevin Warsh, gaat komende week naar het jaarlijkse forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra. Dat wordt zijn eerste publieke optreden buiten de Verenigde Staten. Warsh nam in mei het voorzitterschap van de Federal Reserve over van Jerome Powell, die twee termijnen heeft gediend.

7 uur geleden
Australiƫ scherpt verbod op sociale media voor kinderen aan

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australiƫ gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.

1 dag geleden
Experts: olieprijzen niet per se fors omhoog na nieuwe aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.

1 dag geleden
Krant: Porsche wil deel productie terug naar Duitsland halen

STUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.

1 dag geleden
FT: Apple wil chips kopen van Chinese maker op zwarte lijst

CUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.

1 dag geleden
VS staan beperkte toegang tot AI-model van Anthropic toe

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.

1 dag geleden