Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV zeer kritisch over EU-plan voor tekorten op arbeidsmarkt

FNV zeer kritisch over EU-plan voor tekorten op arbeidsmarkt

UTRECHT (ANP) - De FNV is zeer kritisch over het pakket aan maatregelen dat is bedoeld om meer arbeidskrachten van buiten de Europese Unie aan te trekken. Onderdeel van het plan dat de Europese Commissie woensdag heeft gepubliceerd, is wetgeving voor het opzetten van een zogeheten 'Talent Pool' waarbij werknemers in het land van herkomst via een website kunnen solliciteren op Europese banen.

Petra Bolster, secretaris van FNV-Internationaal, ziet weinig voordelen in het plan en noemt het een route naar meer uitbuiting. "De Europese Commissie komt hiermee tegemoet aan de roep van werkgevers. Dat is vooral een roep om zo goedkoop mogelijke arbeidskrachten binnen te kunnen halen."

Volgens de vakbond heeft Nederland nu al de grootste moeite om fatsoenlijke woon- en werkomstandigheden voor Europese arbeidsmigranten te garanderen. "Het aantal misstanden rond werknemers uit de Europese landen is op dit moment al met geen pen te beschrijven en met geen mogelijkheid te handhaven door de arbeidsinspectie. Ze worden ronduit uitgebuit en als ze ziek zijn als oud vuil op straat gezet", aldus Bolster.

De politiek moet er volgens haar eerst voor zorgen dat die arbeidsmigranten hier dezelfde rechten hebben als hun Europese collega's, voordat er via de Talent Pool meer kwetsbare werknemers van buiten Europa worden aangetrokken. Alleen dan kan volgens Bolster worden voorkomen dat ze worden misbruikt door werkgevers en uitzendbureaus die hun verdienmodel baseren op de laagste loonkosten.

Meer uit Financieel

Zandvoort denkt nog jaren te profiteren van 'marketingmachine' F1

ZANDVOORT (ANP) - Zandvoort verwacht nog jaren te profiteren van de "fantastische marketingmachine" die de Formule 1 is. Dat zegt voorzitter Tom van der Veen van ondernemerskoepel Ondernemers Belangen Zandvoort in aanloop naar de voorlopig laatste editie van de Dutch Grand Prix over twee weken. "Dat gemis valt niet volledig op te vangen. Er zou heel veel geld in moeten als we de hele wereld willen blijven bereiken."

50 minuten geleden
Wall Street sluit hoger na banencijfer VS, Airbnb uitblinker

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geëindigd. Beleggers reageerden op een tegenvallend banenrapport van de Amerikaanse overheid. Een grote winnaar op Wall Street was Airbnb. Het verhuurplatform voor vakantiehuisjes verhoogde de omzetverwachting voor de tweede keer dit jaar.

10 uur geleden
Amerikaanse Senaat steunt nieuwe sancties tegen Rusland en Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met nieuwe uitgebreide sancties tegen Rusland en Iran. De wet moet ook nog door het Huis van Afgevaardigden worden aangenomen voordat die definitief in werking treedt. Die behandeling kan mogelijk volgende maand al plaatsvinden.

12 uur geleden
AEX sluit handelsweek licht in het rood, SBM Offshore verliezer

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een klein verlies het weekend ingegaan. Bij de bedrijven in de hoofdgraadmeter was maritiem oliedienstverlener SBM Offshore een negatieve uitschieter, na een dag eerder nog uitblinker te zijn geweest door sterke cijfers en verwachtingen. Verder ging de aandacht van beleggers onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat veel zwakker uitviel dan verwacht.

14 uur geleden
Staatsolieconcern VAE: drie schepen aangevallen deze week

DUBAI (ANP/RTR) - Drie schepen van Adnoc, het staatsoliebedrijf van de Verenigde Arabische Emiraten, zijn deze week aangevallen in de Straat van Hormuz. Sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten zijn volgens het bedrijf vijftien tankers van Adnoc aangevallen met raketten en drones, waarbij een dode is gevallen en twintig bemanningsleden gewond raakten.

15 uur geleden
Wall Street stijgt na tegenvallend banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten begonnen. Beleggers op Wall Street reageerden op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in juli 23.000 banen zijn verdwenen, terwijl er een groei van ongeveer 80.000 arbeidsplaatsen werd verwacht. Daardoor kan de Amerikaanse centrale bank voorzichtiger worden met het verhogen van de rente.

16 uur geleden
Ook Zalando heeft last van incident bij CEVA, geen data gelekt

BERLIJN (ANP) - Zalando heeft ook last gehad van het datalek bij logistieke partner CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerder van de Duitse webwinkel na vragen van het ANP. Woensdag waarschuwden winkelketen de Bijenkorf en webshop Bol al voor een datalek bij de logistieke partner. Daar kwam later ook Ajax bij. Zalando meldt dat gegevens van zijn klanten niet door het incident zijn getroffen.

17 uur geleden