Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV wil noodfonds voor ruimhartige compensatie gedupeerden UWV

FNV wil noodfonds voor ruimhartige compensatie gedupeerden UWV

UTRECHT (ANP) - Uitkeringsgerechtigden die de dupe zijn van foute berekeningen door het UWV moeten "ruimhartig en laagdrempelig" worden gecompenseerd door een noodfonds, vindt vakbond FNV. Dat fonds zou volgens de bond moeten worden gevuld met overtollige premies voor de arbeidsongeschiktheidsverzekering WIA.

"De middelen zijn er. Al jaren wordt voor de WIA miljarden meer premie afgedragen dan er uitgegeven wordt. De overheid heeft hiervoor maar een fractie van de uitpuilende arbeidsongeschiktheidskas nodig", stelt Kitty Jong, vicevoorzitter van FNV. Ze reageert op het nieuws dat volgens schattingen van het UWV tussen de 25.000 en 55.000 mensen met een WIA-uitkering verkeerd berekende uitkeringen kregen. "Uitkeringsgerechtigden zijn afhankelijk van het UWV, die kan je niet in de vrieskou laten staan."

FNV zegt bezorgd te zijn over de gekozen oplossingen voor de problemen met foute berekeningen bij het UWV, die ook spelen bij andere uitkeringen. Volgens de vakbond moet de uitkeringsinstantie hulp van buitenaf krijgen en minder taken krijgen.

Meer uit Binnenland

Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

1 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

4 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

5 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

7 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

7 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

9 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

13 uur geleden