Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV wil meer bevoegdheden voor tramconducteurs RET om agressie

FNV wil meer bevoegdheden voor tramconducteurs RET om agressie

ROTTERDAM (ANP) - Tramconducteurs van de Rotterdamse vervoerder RET moeten meer bevoegdheden krijgen om overlast van agressieve passagiers aan te kunnen pakken. Dat vindt vakbond FNV, die merkt dat de agressie in het openbaar vervoer toeneemt. "Conducteurs grijpen vaak niet meer in omdat ze bang zijn voor escalatie", aldus FNV.

Conducteurs zouden bijvoorbeeld passagiers die overlast geven, moeten kunnen weigeren en de RET moet met een plan komen om de orde te handhaven, aldus de vakbond. "Denk aan het verbeteren van toezicht door het vergroten van de controle en betere maatregelen om het zwart- en grijsrijden tegen te gaan", aldus FNV-bestuurder Eric Vermeulen.

Ook noemt de vakbond de onlangs aangekondigde bezuinigingen van de RET onverantwoord, omdat er tientallen banen verloren gaan van servicemedewerkers en metrobeheerders. "Juist de metrobeheerders moeten zorgen voor veiligheid op de stations in Rotterdam. In het verleden zijn juist de servicemedewerkers op de stations geïntroduceerd en conducteurs in de trams aangesteld voor meer veiligheid", aldus Vermeulen.

In een reactie laat RET weten dat conducteurs met name door de invoering van de mondkapjesplicht er een zware taak bij hebben gekregen en dat hun veiligheid "zeker de aandacht heeft". "Zo worden meer controles van boa's ingezet op de trams van de RET. Ook kunnen conducteurs mondkapjesweigeraars en andere reizigers die zich niet aan de regels houden verzoeken de tram te verlaten." Ze kunnen dan om extra assistentie vragen van boa's, die zo snel mogelijk ter plaatse gaan, aldus de RET. Verder benadrukt de vervoerder dat er over de bezuinigingen nog gesprekken lopen met de ondernemingsraad.

Meer uit Binnenland

Twaalf aanhoudingen voor poging havenspoor onklaar te maken

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.

1 uur geleden
Man (27) aangehouden voor explosie bij kapperszaak in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.

4 uur geleden
Actie 'Vote Early' op Museumplein voor Amerikaanse verkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.

7 uur geleden
Bedroefde reacties op heengaan Maarten Spanjer

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.

7 uur geleden
Telegraaf wil niet-uitgebrachte columns Spanjer nog publiceren

AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.

11 uur geleden
Man (81) in Schagen overleden na woningoverval, man aangehouden

SCHAGEN (ANP) - Een 81-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) is overleden nadat hij vrijdagavond in zijn woning was overvallen. De bejaarde man raakte zwaargewond en stierf even later in een ziekenhuis. Die avond is na een achtervolging een 36-jarige man aangehouden, meldt de politie.

11 uur geleden
Man (56) verdacht van doden vrouw (50) in Beek en Donk

BEEK EN DONK (ANP) - De verdachte die in de nacht van vrijdag op zaterdag is aangehouden rond de dood van een vrouw in Beek en Donk, is een 56-jarige man uit de Noord-Brabantse plaats. Hij wordt ervan verdacht de vrouw om het leven te hebben gebracht, aldus de politie. Zij was 50 jaar en woonde in Tilburg.

11 uur geleden