FNV wil extra vaart achter fonds langdurige Covid zorgpersoneel
DEN HAAG (ANP) - FNV Zorg & Welzijn wil dat het Rijk zo snel mogelijk werkgevers financieel steunt die zorgmedewerkers met klachten door langdurige Covid in dienst hebben. Het kabinet kwam in februari met een plan voor een subsidieregeling, waardoor zorgmedewerkers langer aan hun herstel en terugkeer kunnen werken zonder dat hun baan in gevaar komt. Maar daarmee wordt volgens de bond te lang getalmd.
De voorgenomen subsidieregeling voorziet in een deel van de personeelskosten van werkgevers die zorgmedewerkers die langer dan twee jaar ziek zijn na een coronabesmetting nog zes maanden langer in dienst houden dan normaal het geval zou zijn.
"We hebben nu vernomen dat het loket om die subsidie aan te kunnen vragen, op zijn vroegst pas in juni opengaat bij VWS", zegt Kitty Jong, vicevoorzitter FNV. "Dat is veel te laat", vindt ze. Haar organisatie zegt dat werkgevers niet altijd bereid zijn om te wachten tot de subsidie kan worden aangevraagd.
Haken en ogen
Volgens het gezondheidsministerie was de opening van het subsidieloket echter al niet eerder te verwachten en kan het niet sneller. Het departement zegt dat er nogal wat juridische haken en ogen zijn en dat ook de politieke besluitvorming gewoon nog moet plaatsvinden. Een woordvoerster benadrukt echter dat werkgevers het geld ook met terugwerkende kracht kunnen krijgen, mits ze aan alle voorwaarden voldoen. Die zijn echter nog niet helemaal exact vastgesteld.
De FNV is volgens eigen zeggen via een eigen meldpunt al te weten gekomen dat "zeker duizend" zorgmedewerkers, die in de eerste coronagolf van de coronapandemie besmet zijn geraakt, nog dit voorjaar hun baan dreigen kwijt te raken.
De overheid moet ook over de brug komen met een tegemoetkoming aan zorgmedewerkers die door Covid veel kosten hebben moeten maken, vindt de FNV verder.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.
3 uur geledenBALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het uitblijven van antwoorden over de moord op zijn vader is "buitengewoon zwaar", laat de zoon van de in 1992 vermoorde Loek van Dam weten via zijn advocaat Sébas Diekstra. De rechtbank sprak verdachte Ruben B. dinsdag vrij van betrokkenheid bij de moord.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrouw die tegen Ali B aangifte heeft gedaan van aanranding en verkrachting in Heiloo, "is in dit hele proces alleen maar uit op erkenning". Dit zei haar advocaat Bernard Sprenger dinsdag op de eerste zittingsdag in de zedenzaak tegen Ali B.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B blijft ontkennen dat hij in mei 2018 zangeres Jill Helena heeft aangerand in de auto bij het Martin Luther Kingpark in Amsterdam. Volgens Ali B was het alleen zoenen, met wederzijdse toestemming. Ze hadden een langdurige affaire, zei hij.
6 uur geleden