FNV wil extra vaart achter fonds langdurige Covid zorgpersoneel
DEN HAAG (ANP) - FNV Zorg & Welzijn wil dat het Rijk zo snel mogelijk werkgevers financieel steunt die zorgmedewerkers met klachten door langdurige Covid in dienst hebben. Het kabinet kwam in februari met een plan voor een subsidieregeling, waardoor zorgmedewerkers langer aan hun herstel en terugkeer kunnen werken zonder dat hun baan in gevaar komt. Maar daarmee wordt volgens de bond te lang getalmd.
De voorgenomen subsidieregeling voorziet in een deel van de personeelskosten van werkgevers die zorgmedewerkers die langer dan twee jaar ziek zijn na een coronabesmetting nog zes maanden langer in dienst houden dan normaal het geval zou zijn.
"We hebben nu vernomen dat het loket om die subsidie aan te kunnen vragen, op zijn vroegst pas in juni opengaat bij VWS", zegt Kitty Jong, vicevoorzitter FNV. "Dat is veel te laat", vindt ze. Haar organisatie zegt dat werkgevers niet altijd bereid zijn om te wachten tot de subsidie kan worden aangevraagd.
Haken en ogen
Volgens het gezondheidsministerie was de opening van het subsidieloket echter al niet eerder te verwachten en kan het niet sneller. Het departement zegt dat er nogal wat juridische haken en ogen zijn en dat ook de politieke besluitvorming gewoon nog moet plaatsvinden. Een woordvoerster benadrukt echter dat werkgevers het geld ook met terugwerkende kracht kunnen krijgen, mits ze aan alle voorwaarden voldoen. Die zijn echter nog niet helemaal exact vastgesteld.
De FNV is volgens eigen zeggen via een eigen meldpunt al te weten gekomen dat "zeker duizend" zorgmedewerkers, die in de eerste coronagolf van de coronapandemie besmet zijn geraakt, nog dit voorjaar hun baan dreigen kwijt te raken.
De overheid moet ook over de brug komen met een tegemoetkoming aan zorgmedewerkers die door Covid veel kosten hebben moeten maken, vindt de FNV verder.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Brandweerlieden zijn tijdens de jaarwisseling bijna 4300 keer in actie gekomen. Dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar en meer dan 16 procent hoger dan in het jaar daarvoor. De overkoepelende organisatie Brandweer Nederland spreekt van een "drukke, intense jaarwisseling".
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet donderdag onderzoek naar de oorzaak van de brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerk is bestempeld als plaats delict, zegt een politiewoordvoerder.
21 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - In Volendam is donderdag stilgestaan bij de brand in café 't Hemeltje van 25 jaar geleden. Bij die brand, in de nieuwjaarsnacht van 2001, kwamen veertien jonge mensen om het leven. Ruim tweehonderd mensen liepen verwondingen op.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam blikt terug op een onrustig verlopen jaarwisseling. Naast de grote brand in de Vondelkerk is de mobiele eenheid meerdere keren in de stad ingezet en zijn zeker elf incidenten bekend waarbij hulpverleners te maken kregen met agressie en geweld, zoals bekogeld worden met vuurwerk.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Vondelkerk in Amsterdam kunnen in de loop van de dag terug naar huis, zegt een woordvoerster van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland na de brand.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 250 mensen aangehouden tijdens wat zij een "heftige" jaarwisseling noemt. Op verschillende plekken richtte het geweld zich tegen hulpverleners.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema staat op sociale media stil bij de verwoesting van de Vondelkerk tijdens de jaarwisseling. De kerk uit 1880 in de buurt van het Vondelpark raakte zwaar beschadigd door brand. De toren en een deel van het middengedeelte zijn ingestort, net als een groot deel van het dak. "Afgelopen nacht verloor Amsterdam één van zijn meest intieme monumenten", schrijft Halsema, die in de nachtelijke uren zelf kwam kijken bij de brand.
1 uur geleden