Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV wil extra vaart achter fonds langdurige Covid zorgpersoneel

FNV wil extra vaart achter fonds langdurige Covid zorgpersoneel

DEN HAAG (ANP) - FNV Zorg & Welzijn wil dat het Rijk zo snel mogelijk werkgevers financieel steunt die zorgmedewerkers met klachten door langdurige Covid in dienst hebben. Het kabinet kwam in februari met een plan voor een subsidieregeling, waardoor zorgmedewerkers langer aan hun herstel en terugkeer kunnen werken zonder dat hun baan in gevaar komt. Maar daarmee wordt volgens de bond te lang getalmd.

De voorgenomen subsidieregeling voorziet in een deel van de personeelskosten van werkgevers die zorgmedewerkers die langer dan twee jaar ziek zijn na een coronabesmetting nog zes maanden langer in dienst houden dan normaal het geval zou zijn.

"We hebben nu vernomen dat het loket om die subsidie aan te kunnen vragen, op zijn vroegst pas in juni opengaat bij VWS", zegt Kitty Jong, vicevoorzitter FNV. "Dat is veel te laat", vindt ze. Haar organisatie zegt dat werkgevers niet altijd bereid zijn om te wachten tot de subsidie kan worden aangevraagd.

Haken en ogen

Volgens het gezondheidsministerie was de opening van het subsidieloket echter al niet eerder te verwachten en kan het niet sneller. Het departement zegt dat er nogal wat juridische haken en ogen zijn en dat ook de politieke besluitvorming gewoon nog moet plaatsvinden. Een woordvoerster benadrukt echter dat werkgevers het geld ook met terugwerkende kracht kunnen krijgen, mits ze aan alle voorwaarden voldoen. Die zijn echter nog niet helemaal exact vastgesteld.

De FNV is volgens eigen zeggen via een eigen meldpunt al te weten gekomen dat "zeker duizend" zorgmedewerkers, die in de eerste coronagolf van de coronapandemie besmet zijn geraakt, nog dit voorjaar hun baan dreigen kwijt te raken.

De overheid moet ook over de brug komen met een tegemoetkoming aan zorgmedewerkers die door Covid veel kosten hebben moeten maken, vindt de FNV verder.

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

1 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

1 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

1 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

2 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

4 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

5 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

5 uur geleden