FNV wil één cao voor alle zorgmedewerkers
DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt dat voor alle 1 miljoen medewerkers in de zorgsector dezelfde set arbeidsvoorwaarden moeten gaan gelden. Een nieuwe cao voor de hele zorgsector "biedt een beter loopbaanperspectief" en gaat concurrentie om personeel tussen de verschillende zorgbranches tegen, aldus de bond. In totaal zouden tien cao's samengevoegd moeten worden.
De cao van ziekenhuizen moet wat FNV betreft het uitgangspunt worden. De vakbond benadrukt dat het in de zorg niet alleen gaat om artsen, verpleegkundigen en verzorgenden, maar ook om allerlei ondersteunend personeel, van schoonmakers tot laboranten en van ICT'ers tot administratief medewerkers.
FNV reageert met het pleidooi voor een nieuwe cao op twee rapporten over personeelstekorten in de zorg. De Commissie Werken in de zorg en de Raad voor Volksgezondheid & Samenleving hebben hier advies over uitgebracht aan het ministerie van Volksgezondheid. In hun aanbevelingen staat onder meer dat de arbeidsvoorwaarden beter moeten en medewerkers in de zorg meer zeggenschap moeten krijgen. Daar is FNV het helemaal mee eens. De bond ziet jongeren vaak snel afhaken. "Binnen twee jaar verlaten veel jongeren de zorgsector, vanwege de hoge werkdruk, het lage loon en een slechte werk-privébalans."
Om lonen en bijvoorbeeld de onregelmatigheidstoeslag te verhogen en de werkdruk te verlagen, zal de overheid volgens FNV minstens 2,25 miljard euro moeten uittrekken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Persoonlijke gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen zijn ingezien door hackers. Het gaat onder meer om namen, telefoonnummers en locatiegegevens, schrijven de staatssecretarissen van Justitie en van Binnenlandse Zaken in een brief aan de Tweede Kamer. Om hoeveel mensen het gaat, zeggen ze niet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meldpunt 144, voor mishandeling en verwaarlozing van dieren, kreeg in 2025 meer meldingen dan in 2024. Met ruim 155.000 meldingen kreeg het meldpunt 10 procent meer telefoontjes dan in 2024.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijdag gepubliceerde inschatting over hoeveel opvangplekken provincies en gemeenten moeten regelen voor asielzoekers geeft "duidelijkheid en richting". Dat zegt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Zuid-Holland moeten gemeenten nog voor 11.400 extra opvangplekken zorgen voor asielzoekers, meldt de nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA). In de zogenoemde capaciteitsraming heeft hij bekendgemaakt hoeveel opvangplekken elke provincie moet verzorgen. Alle provincies komen samen nog 38.000 plekken tekort, meldde Van den Brinks voorganger Mona Keijzer (BBB) eerder al.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten doet iedere week aangifte van homohaat. Hij krijgt iedere dag bedreigingen binnen vanwege zijn geaardheid, zei hij tijdens de wekelijkse persconferentie met de premier.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) wil dat zijn bewindspersonen voortaan beter nadenken voordat ze iets op sociale media zetten. Hij zei dat in reactie op een Instagram-post van minister en partijgenoot Hans Vijlbrief waar ophef over is ontstaan.
4 uur geleden