FNV wil één cao voor alle zorgmedewerkers
DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt dat voor alle 1 miljoen medewerkers in de zorgsector dezelfde set arbeidsvoorwaarden moeten gaan gelden. Een nieuwe cao voor de hele zorgsector "biedt een beter loopbaanperspectief" en gaat concurrentie om personeel tussen de verschillende zorgbranches tegen, aldus de bond. In totaal zouden tien cao's samengevoegd moeten worden.
De cao van ziekenhuizen moet wat FNV betreft het uitgangspunt worden. De vakbond benadrukt dat het in de zorg niet alleen gaat om artsen, verpleegkundigen en verzorgenden, maar ook om allerlei ondersteunend personeel, van schoonmakers tot laboranten en van ICT'ers tot administratief medewerkers.
FNV reageert met het pleidooi voor een nieuwe cao op twee rapporten over personeelstekorten in de zorg. De Commissie Werken in de zorg en de Raad voor Volksgezondheid & Samenleving hebben hier advies over uitgebracht aan het ministerie van Volksgezondheid. In hun aanbevelingen staat onder meer dat de arbeidsvoorwaarden beter moeten en medewerkers in de zorg meer zeggenschap moeten krijgen. Daar is FNV het helemaal mee eens. De bond ziet jongeren vaak snel afhaken. "Binnen twee jaar verlaten veel jongeren de zorgsector, vanwege de hoge werkdruk, het lage loon en een slechte werk-privébalans."
Om lonen en bijvoorbeeld de onregelmatigheidstoeslag te verhogen en de werkdruk te verlagen, zal de overheid volgens FNV minstens 2,25 miljard euro moeten uittrekken.
Meer uit Binnenland
HILVARENBEEK (ANP) - In safaripark Beekse Bergen is woensdag een cheetah ontsnapt uit haar verblijf, maar het dier is nog wel binnen het omheinde park. Uit voorzorg is het safaripark gesloten gebleven voor publiek. Medewerkers van het park weten waar de cheetah is en wachten op een goed moment om het dier te verdoven, laat een woordvoerster weten na berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
16 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag twintig jaar cel geëist tegen de 20-jarige Thommy S. voor de moord op de 21-jarige Amsterdammer Ozan Alakus. Volgens justitie is bewezen dat S. op 14 oktober 2024 veertien kogels heeft afgevuurd op het slachtoffer, dat samen met zijn vriendin in een auto zat op een parkeerplaats bij sportpark Crailoo in Hilversum.
18 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft besloten geen militairen te vervolgen voor de natuurbranden tijdens oefeningen van Defensie op 3 april vorig jaar bij Ede en op 27 augustus in Oirschot. De strafzaken tegen vijf militairen worden geseponeerd.
25 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Opvangorgaan COA is geschokt door de agressie dinsdagavond bij het gemeentehuis in Loosdrecht waar die ochtend de eerste asielzoekers waren aangekomen. Relschoppers en vandalen bestookten de noodopvang met vuurwerk en stichtten er brand. Voor de vijftien asielzoekers en de COA-medewerkers binnen was dit "een zeer ingrijpende en beangstigende situatie".
57 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Het Radboudumc noemt het niet goed volgen van de procedures rondom de patiënt met het hantavirus "een ongelukkige samenloop van omstandigheden die we toeschrijven aan menselijk handelen". Twaalf medewerkers zijn tijdens het verwerken van afgenomen bloed en het afvoeren van urine mogelijk blootgesteld aan het virus. Zij zitten daarom uit voorzorg zes weken in quarantaine.
58 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Scholieren ventileren dit jaar flink wat klachten over de examens, constateert het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). De Eindexamenklachtenlijn ontving tot nu toe 165.000 klachten, terwijl de centraal schriftelijke eindexamens woensdag pas vier dagen onderweg zijn. Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Het vorige week door brand getroffen datacenter in Almere heeft woensdag een tijdelijke stroomvoorziening ingeschakeld. Gedupeerde klanten kunnen nu gefaseerd hun ICT-systemen weer gaan opstarten, meldt eigenaar NorthC van het datacenter.
1 uur geleden