FNV wil 5 procent loonsverhoging voor supermarktpersoneel
AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV vindt 5 procent loonsverhoging voor supermarktpersoneel realistisch: "De supermarkten maken juist tijdens de coronacrisis veel winst, daar moet het personeel van meeprofiteren", aldus FNV-bestuurder Mari Martens.
De onderhandelingen over het salaris van supermarktmedewerkers zijn donderdag begonnen. Het overleg verliep moeizaam, zegt Martens. "Naast de 5 procent loonsverhoging, willen wij dat zeventien- en achttienjarigen hetzelfde verdienen als negentienjarigen. Daarmee voorkom je een jacht op de jongsten. Maar de supermarkten hebben daar moeite mee. Ze klagen nog over de loonsverhoging van vorig jaar toen het minimumjeugdloon voor 21-jarigen werd afgeschaft.’
De organisatie van de werkgevers in de supermarktbranche, Vakcentrum, laat weten dat supermarkten zich zorgen maken over hun financiële positie. Daarnaast wijzen zij op de gevolgen van de coronacrisis; die zorgen ook in de supermarktbranche voor onzekerheid omdat consumenten geraakt worden in hun portemonnee.
Lage loonkosten
Martens vindt dit onzin: "De supermarkten zijn schatrijk, mede dankzij de lage loonkosten. Ze kunnen de lonen makkelijk verhogen en meer vastigheid bieden: juist zekerheid van salaris en koopkracht kan ons helpen om de crisis het hoofd te bieden."
De vakbond maakt altijd een dag voor Prinsjesdag bekend met welke looneis ze de onderhandelingen ingaan. In veel sectoren lagen de onderhandelingen maanden stil door de coronacrisis. Het overleg tussen vakbonden en bedrijven komt nu weer op gang.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Dit weekend stroomden er miljoenen vaten olie door de Straat van Hormuz, meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. Dat gebeurde ook nadat Iran had geclaimd de waterweg opnieuw te hebben afgesloten.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Het Italiaanse modemerk Moschino heeft per direct twee nieuwe creatief directeuren benoemd. Loris Messina en Simone Rizzo volgen Adrian Appiolaza op, heeft moederbedrijf Aeffe zondag bekendgemaakt.
5 uur geledenLA BAULE-ESCOUBLAC (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - Een van de oprichters van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is omgekomen bij een crash met een privévliegtuig in Frankrijk. Dat meldt het bedrijf. De Franse Claude Guillemot werd 69 jaar.
7 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië gaat nog een extra maand korting geven op de belasting op benzine en diesel. Dat heeft premier Anthony Albanese zondag bekendgemaakt. Het land kampt nog steeds met hoge brandstofprijzen, die het gevolg zijn van de Iranoorlog. De steunmaatregel moet Australiërs helpen bij de stijgende kosten van levensonderhoud.
8 uur geledenBAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.
1 dag geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 dag geleden