FNV wijst twee nieuwe interim-bestuursleden aan
UTRECHT (ANP) - FNV heeft twee nieuwe interim-bestuursleden aangewezen, die samen met de tijdelijke voorzitter Henk de Jong ervoor moeten zorgen dat de rust en sociale veiligheid binnen de vakbond terugkeren. Met Carolien Bijen en Miranda Diependaal is het tijdelijke bestuur compleet, meldt FNV.
Bijen was eerder financieel directeur van het Wereld Natuur Fonds en heeft deze functie ook als interim vervuld bij de Hartstichting. Zij wordt bij het tijdelijke FNV-bestuur de penningmeester. Diependaal wordt de algemeen secretaris en heeft volgens FNV veel gewerkt als interim-directeur of algemeen secretaris bij onder meer gemeenten en waterschappen. De twee vinden het naar eigen zeggen belangrijk om de rust en veiligheid binnen de bond te herstellen en willen de komende dagen met zoveel mogelijk mensen kennismaken, onder wie de leden van het Ledenparlement.
Eind februari besloten het Ledenparlement, de raad van toezicht en het bestuur dat er een interim-bestuur moest komen, in afwachting van nieuwe verkiezingen. Het toenmalige bestuur moest op 7 maart vertrekken. De verkiezingen voor een nieuwe voorzitter en bestuur werden vorige maand tot nader order uitgesteld.
Integriteitsschending
Bij FNV was onrust ontstaan door een beschuldiging van integriteitsschending aan het adres van vicevoorzitter Zakaria Boufangacha. Al snel werd duidelijk dat het een valse melding was. Daarop ontstonden zorgen over de sociale veiligheid, wat onder meer tot een staking leidde. De interne vakbond FNV Personeel eiste onder meer dat de verkiezingen zouden worden uitgesteld en dat tot die tijd een interim-bestuur zou komen. FNV Personeel hield er eerder rekening mee dat een interim-bestuur drie tot zes maanden zou kunnen blijven zitten, afhankelijk van wanneer de nieuwe verkiezingen zijn.
Maandag werd bekend dat Henk de Jong de tijdelijke voorzitter is. FNV Personeel zei daarop te balen dat medewerkers van de vakbond geen inspraak kregen bij de vorming van het tijdelijke bestuur. De Jong was secretaris bij de gemeente Amsterdam en zat bij de korpsleiding van de Nationale Politie. De laatste jaren is hij vooral actief als toezichthouder bij organisaties, zoals sinds begin dit jaar bij BNNVARA.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
40 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en regio zijn de risico's te groot geworden.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.
2 uur geleden