Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: werkgever zet personeel soms onder druk voor vaccinbewijs

FNV: werkgever zet personeel soms onder druk voor vaccinbewijs

UTRECHT (ANP) - Werkgevers zetten werknemers soms onder druk om hen een vaccinatiebewijs via de CoronaCheck-app te laten overleggen. Dat constateert vakbond FNV, die al diverse klachten heeft ontvangen dat werkgevers loon inhouden, mensen verlof laten opnemen of op onbetaald verlof sturen wanneer ze geen bewijs van vaccinatie kunnen overleggen.

Volgens FNV-vicevoorzitter Kitty Jong zou in de tijdelijke coronawet moeten worden opgenomen dat het vragen naar test- en vaccinatiebewijzen van werknemers door werkgevers strafbaar is. Maar uit opmerkingen vanuit het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid maakt ze op dat de overheid niet zou kunnen optreden tegen bedrijven die een bewijs eisen, ondanks dat het verboden is.

"Hiermee verklaart het ministerie de werknemers in principe vogelvrij", stelt Jong. De opvatting dat werkgevers en werknemers er wel samen uit komen of anders de werknemer dan maar naar de rechter stapt, noemt de FNV-bestuurder verwerpelijk. Ze vindt de medische privacy van werknemers erg belangrijk. "Op dat recht moeten we als samenleving zuinig zijn."

De bond vindt dat er andere manieren zijn om de werkvloer veilig te houden, zoals het bewaren van afstand en werknemers vragen thuis te blijven als ze ziek zijn. Ook wijst FNV wijst op andere manieren om de vaccinatiegraad te verhogen. Daarbij denkt de bond aan specifieke voorlichting van de GGD. En als er binnen een bedrijf toch zorgen leven dat de vaccinatiegraad op bepaalde afdelingen laag is, dan zou dit door een bedrijfsarts geconstateerd moeten worden. Dat zou dan moeten gebeuren zonder dat medische gegevens van individuen worden geregistreerd en gedeeld met werkgevers.

Meer uit Financieel

Meer dan 10.000 nieuwe caravans en campers in 2025

DEN HAAG (ANP) - In Nederland zijn dit jaar al meer dan 10.000 nieuwe campers en caravans verkocht, ruim 5 procent meer dan in heel 2024. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Afgezien van coronajaar 2021 is het de hoogste verkoop in vijftien jaar.

7 minuten geleden
China roept Nederland op 'fouten' met Nexperia te herstellen

BEIJING (ANP) - China heeft Nederland woensdag opgeroepen om zijn "fouten" te herstellen in zijn behandeling van chipfabrikant Nexperia, een in Nederland gevestigde dochteronderneming van het Chinese bedrijf Wingtech.

1 uur geleden
Tesla verliest op Wall Street na publicatie prognoses analisten

NEW YORK (ANP) - Tesla hoorde dinsdag bij de verliezers op de beurzen in New York na publicatie van de verkoopprognoses van analisten. Daaruit kwam naar voren dat de leveringen in de laatste maanden van dit jaar volgens de kenners mogelijk lager uitpakken dan veel beleggers voorzien. Het aandeel zakte op de een na laatste handelsdag van het jaar ruim 1 procent.

7 uur geleden
Labubu's mogelijk slechts tijdelijke hype, vrezen beleggers

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De populariteit van Labubu-knuffels lijkt over zijn hoogtepunt heen, vrezen beleggers. De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, de maker van de kleine pluchen monsters met puntige oren en gekartelde tanden, is op de beurs in Hongkong sinds augustus al zo'n 44 procent gezakt. Daardoor is omgerekend meer dan 20 miljard euro aan beurswaarde weggevaagd.

9 uur geleden
China wil dat chipfabrikanten uitbreiden met Chinese apparatuur

BEIJING (ANP/RTR) - China eist van chipfabrikanten dat ze minstens 50 procent in China geproduceerde apparatuur gebruiken als ze hun productiecapaciteit in het land willen uitbreiden. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een van de grootste maatregelen tot nu toe van de regering in Beijing om de afhankelijkheid van buitenlandse technologie te verminderen.

10 uur geleden
Italiaanse regering ook akkoord met productie alcoholvrije wijn

ROME (ANP/DPA/BELGA) - De Italiaanse regering heeft na jaren van weerstand de productie van alcoholvrije wijn goedgekeurd. Daarvoor hebben de ministeries van Financiën en Landbouw een decreet ondertekend, een definitieve goedkeuring waar de Italiaanse wijnindustrie lang op heeft gewacht.

10 uur geleden
Hoofdindex beurs Amsterdam stevent af op jaarwinst rond 8 procent

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam lijkt af te stevenen op een jaarwinst rond de 8 procent. Dinsdag, op de een na laatste handelsdag van het jaar, ging de hoofdgraadmeter aan het Damrak met een dagwinst van 0,5 procent de handel uit. Daarmee deden beleggers het rustig aan, na een onstuimig beursjaar.

12 uur geleden