Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV vreest voor zo'n 200 banen bij chemiefabriek Rotterdam

FNV vreest voor zo'n 200 banen bij chemiefabriek Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Vakbond FNV vreest dat een groot deel van de werknemers van chemiebedrijf Indorama Ventures in Rotterdam hun baan verliest omdat de fabriek mogelijk sluit. De vakbond hoopt maandag meer duidelijkheid te krijgen van de directie door een protest. Komt die duidelijkheid niet, dan volgt misschien een staking, meldt een woordvoerder van de FNV.

Bij de chemische fabriek werken volgens de vakbond ongeveer 230 mensen. Die hoorden deze week dat Indorama Ventures overweegt de fabriek in de haven van Rotterdam te sluiten. FNV en de werknemers willen van het bedrijf weten of de fabriek gaat sluiten en hoeveel mensen daarmee hun baan kwijtraken. Ook moet er een goed sociaal plan komen om de werknemers snel weer aan een nieuwe baan te helpen, vindt de vakbond.

Indorama Ventures is in verschillende werelddelen actief en heeft zijn hoofdkantoor in Thailand. In de fabriek in Rotterdam worden onder meer polyesterkorrels gemaakt voor plastic verpakkingen.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing champagne als Macron vredesraad afwijst

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt een importheffing van 200 procent in te voeren op Franse wijnen en champagnes, door de weigering van Frankrijk om zich aan te sluiten bij zijn vredesraad. Trump haalde ook uit naar Emmanuel Macron nadat hij te horen had gekregen dat de Franse president zijn uitnodiging zou afwijzen.

32 minuten geleden
Funda: starters willen snel kopen, maar vertrouwen is laag

AMSTERDAM (ANP) - Starters willen graag snel een woning kopen, maar hebben er weinig vertrouwen in dat het ook daadwerkelijk lukt. Dat meldt huizenwebsite Funda op basis van cijfers uit de Funda Index van het laatste kwartaal van vorig jaar. 8 procent van de starters heeft er vertrouwen in een huis te kunnen kopen, terwijl 77 procent het binnen een jaar wil.

33 minuten geleden
Heijmans renoveert start- en landingsbaan Eindhoven Airport

ROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans gaat de start- en landingsbaan op Eindhoven Airport renoveren. De klus levert de beursgenoteerde onderneming 60 miljoen euro aan omzet op. De baan in Eindhoven wordt naast de burgerluchtvaart ook voor de militaire luchtvaart gebruikt. Het ministerie van Defensie is formeel eigenaar van de vliegbasis en daarom ook opdrachtgever.

36 minuten geleden
Damrak verwacht meer beursgangen ondanks geopolitieke spanningen

AMSTERDAM (ANP) - Uitbater Euronext rekent dit jaar op meer beursgangen in Amsterdam, ondanks de aanhoudende geopolitieke onrust. De door de Amerikaanse president Donald Trump gestarte handelsoorlog zorgde vorig jaar nog voor een wederom mager aantal nieuwe noteringen, maar daar zullen bedrijven zich in 2026 minder door laten leiden. Dat zegt directeur René van Vlerken van de Amsterdamse beurs in een interview met het ANP.

1 uur geleden
Nederlandse bedrijven investeren ruim 4 procent minder

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in november afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 4,1 procent minder vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een kleine toename van de investeringen van 0,3 procent in oktober en een stijging van 3,2 procent in september.

1 uur geleden
Lufthansa vliegt tot eind maart niet meer op Teheran om onrust

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft besloten langere tijd niet op de Iraanse hoofdstad Teheran te vliegen. Lufthansa heeft de vluchten nu opgeschort tot en met 29 maart, meldt een woordvoerster. Ook blijft de luchtvaartmaatschappij het luchtruim boven Iran mijden.

7 uur geleden
World Economic Forum in Davos begonnen met openingsconcert

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.

9 uur geleden