FNV voert druk om betere cao uitzendbranche op
DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV voert de druk op bij uitzendorganisaties om tot een betere cao te komen. Leden van de bond voeren maandag actie tijdens een congres van uitzendbracheorganisatie ABU. Ze delen flyers uit en spreken werkgevers aan over het belang van betere arbeidsvoorwaarden. Ook minister Karien van Gennip (Sociale Zaken) bezoekt het congres in Den Haag.
Volgens FNV-onderhandelaar Marije Ottervanger verlopen de cao-onderhandelingen op dit moment moeizaam. "We praten sinds maart over een cao die per januari volgend jaar moet ingaan. Met deze actie willen wij de onderhandelingen een zetje de goede kant op geven. Het jaarlijkse feestje van de ABU is volgens ons een goed moment om een signaal af te geven." Over verdere acties liet Ottervanger zich nog niet uit.
Een nieuwe cao begint volgens de vakbondsvrouw bij "goed zijn voor je medewerkers". Volgens Ottervanger uit zich dat in goede lonen, een goed pensioen en zekerheid. "Juist in deze onzekere tijden. We houden hoop dat deze branche ook inziet dat goede arbeidsvoorwaarden keihard nodig zijn om voldoende mensen aan het werk te krijgen."
Hoeveel mensen er werkzaam zijn in de sector is moeilijk te zeggen, geeft Ottervanger aan. Ze schat dat er zo’n 350.000 mensen op uitzendbasis werken. Het aantal van hen dat lid is van de vakbond ligt op enkele duizenden, aldus Ottervanger.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De door Unilever afgestoten voedingsmiddelentak gaat niet naar de beurs in Amsterdam, maar naar die van Londen. Het Amerikaanse McCormick, dat een groot deel van Unilevers voedingsmerken overneemt, heeft de Britse hoofdstad gekozen als locatie voor zijn tweede beursnotering. Dit is een flinke tegenvaller voor het Damrak, dat daarmee een grote mogelijke nieuwkomer misloopt.
14 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) houdt de rente in de eurozone onveranderd op 2,25 procent. Met de rentepauze wil de centrale bank in Frankfurt meer tijd winnen om de impact van de nieuwe escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten op de inflatie beter te kunnen beoordelen. Door het recent opgelaaide geweld in de regio zijn de brandstofprijzen deze maand weer hard gestegen.
20 minuten geledenMILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse motorfabrikant Harley-Davidson heeft een zwak financieel kwartaal gedraaid, vooral door lagere resultaten bij het financieringsonderdeel. De nettowinst ging in het tweede kwartaal met ruim een kwart omlaag tot 80 miljoen dollar.
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven maakt zich zorgen om de staat van de Nederlandse infrastructuur. Dat zei topman Boudewijn Siemons tijdens de presentatie van de halfjaarcijfers. De plotse afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtwagenverkeer is volgens hem een voorbeeld dat we in Nederland te maken hebben met "babyboominfrastructuur".
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven heeft weer meer lege containers geëxporteerd en dat is een slecht teken, zei topman Boudewijn Siemons tijdens de presentatie van de halfjaarcijfers. Volgens de topman gaan er steeds meer lege containers naar Azië om vol terug te keren. "Dat duidt erop dat onze afhankelijkheid aan het toenemen is", stelt Siemons.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) roept centrale banken op beter te kijken naar de invloed van kunstmatige intelligentie (AI) op de financiële stabiliteit. "Toekomstige plotselinge marktcrashes zullen wellicht minder het gevolg zijn van programmeerfouten, en vaker doordat talloze AI-systemen tegelijkertijd op dezelfde informatie reageren", waarschuwt IMF-econoom Tobias Adrian in een nieuw rapport van het fonds.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Google heeft stevige kritiek op de Europese regels en de manier waarop die worden gehandhaafd. Het Amerikaanse techbedrijf kreeg donderdag een boete van 890 miljoen euro voor overtreding van de regels.
1 uur geleden