Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: verruim thuiswerkadvies als versoepelingen in horeca kunnen

FNV: verruim thuiswerkadvies als versoepelingen in horeca kunnen

DEN HAAG (ANP) - Het thuiswerkadvies moet eveneens worden versoepeld als de horeca en cultuursector volgende week weer open zouden kunnen, vindt vakbond FNV. Veel werknemers zijn het thuiswerken zat, is de indruk bij de vakbeweging.

Een woordvoerster geeft aan dat werknemers die dat willen bijvoorbeeld weer een of twee dagen per week naar kantoor zouden moeten kunnen. "Bijvoorbeeld voor een teamoverleg, om een nieuwe kracht in te werken of om collega's weer eens te zien."

De zegsvrouw benadrukt dat de inschatting of versoepelingen mogelijk zijn, aan het kabinet is. Maar als er dan versoepelingen komen voor bijvoorbeeld de horeca dan zou het ook logisch zijn dat het kabinet werknemers tegemoetkomt door het thuiswerkadvies wat aan te passen.

Hybride model

FNV vindt wel dat mensen straks niet meteen door hun baas verplicht moeten worden om weer op de werkvloer te verschijnen. Alles zou in goed overleg moeten gaan. Met het oog op de langere termijn is de bond voorstander van een hybride model, waarbij medewerkers die dat willen een deel van de week thuis kunnen blijven werken.

Werkgeversorganisatie VNO-NCW merkt eveneens dat veel mensen "klaar" zijn met het thuiswerkadvies, dat daarom ook "eindig" zou moeten zijn. "Het bevordert creatieve processen en samenwerking niet en mensen missen het sociale contact met collega’s", erkennen de ondernemers. Maar ze vinden ook dat het thuiswerkadvies "op zich werkbaar" is. "Onze prioriteit is het openen van de nu nog gesloten sectoren. Dat gaat immers om ondernemers die hun geld weer moeten kunnen verdienen."

Meer uit Financieel

AEX-index begint met stevige winst ondanks aanval VS op Venezuela

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een stevige winst begonnen aan de eerste volle handelsweek van het nieuwe jaar. Beleggers lijken zich niet van de wijs te laten brengen door de Amerikaanse aanval op Venezuela afgelopen weekend. Vrijdag won de Amsterdamse hoofdindex al 1,7 procent. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML deden het goed op de eerste handelsdag van 2026. Ook de Europese defensiebedrijven stonden in de belangstelling door de oplopende geopolitieke spanningen.

1 uur geleden
Goudprijs stijgt na aanval VS op Venezuela, olie goedkoper

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud is maandag gestegen door de toegenomen geopolitieke spanningen als gevolg van de Amerikaanse aanval op Venezuela. Daarbij werden de Venezolaanse leider Nicolás Maduro en zijn vrouw gevangen genomen. Ook zilver werd duurder. De olieprijzen lieten daarentegen een kleine daling zien ondanks de spanningen in het olierijke Venezuela.

1 uur geleden
Aantal annuleringen Schiphol al rond 450 en aantal loopt nog op

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn maandag al zo'n 450 vluchten geannuleerd in verband met de sneeuwval. De verwachting is dat er nog meer annuleringen bijkomen, laat Schiphol maandagochtend weten. KLM liet zondag al weten maandag zeker 124 vluchten te schrappen. Inmiddels is dit aantal opgelopen tot 300. KLM waarschuwt dat dit nog kan oplopen.

2 uur geleden
VEB naar Ondernemingskamer om plannen kunstmestmaker OCI

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) stapt naar de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam om de fusieplannen van kunstmestproducent OCI te laten blokkeren. Volgens de beleggersclub is deze stap nodig omdat het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf geen gehoor geeft aan oproepen van beleggers om de omstreden plannen te staken.

2 uur geleden
Detailhandel zet bijna 4 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in november meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,9 procent, na een stijging van 3,3 procent in oktober. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 6 procent meer omgezet dan een jaar eerder.

2 uur geleden
Recordbedrag voor jaarlijks geveilde blauwvintonijn in Tokio

TOKIO (ANP/AFP) - Een blauwvintonijn van 243 kilo is op de vismarkt in Tokio voor een recordbedrag van 510,3 miljoen yen (bijna 2,8 miljoen euro) verkocht. De vis, die werd gevangen voor de kust van Japan, is gekocht door Kiyoshi Kimura, de eigenaar van de restaurantketen Sushi Zanmai.

4 uur geleden
'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

16 uur geleden