Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: veel mensen kunnen niet thuiswerken

FNV: veel mensen kunnen niet thuiswerken

UTRECHT (ANP) - De FNV heeft begrip voor het advies van het kabinet om zo weinig mogelijk te reizen en thuiswerken als de norm te stellen, omdat de werkplek een van de besmettingshaarden van het coronavirus is. "Maar er zijn nog steeds veel mensen die niet kunnen thuiswerken en in onveilige werksituaties verkeren, bijvoorbeeld door het gebrek aan beschermingsmiddelen."

De FNV wijst erop dat daarvan sprake is in verpleeg- en verzorgingshuizen, maar ook op werkvloeren waar veel arbeidsmigranten werken zoals de vleessector en distributiecentra. "Kantoren worden straks eventueel gesloten bij overtreding van de thuiswerkregels, maar meer handhaving door Inspectie SZW op andere werkvloeren is wellicht nog van groter belang", stelt de bond. "Niet alleen voor de werknemers zelf, maar ook vanwege het risico op besmetting van anderen. De nu al overbelaste werknemers in zorg en welzijn kunnen de tweede golf niet aan."

Meer uit Binnenland

Minderjarige aangehouden in zaak dode man en vrouw in Meerstad

MEERSTAD (ANP) - De politie heeft donderdag een minderjarige aangehouden omdat deze persoon mogelijk betrokken is bij de dood van twee personen. Zij werden in de nacht van woensdag op donderdag dood aangetroffen in een woning aan de Meerhoven in Meerstad (Groningen). De politie gaat ervan uit dat ze door een misdrijf om het leven zijn gekomen.

29 minuten geleden
NS geeft reiziger seintje bij aflopen actie zomerticket

UTRECHT (ANP) - De NS geeft de reiziger een seintje als over een tijdje de actie met het goedkopere zomerabonnement afloopt. Dit om te voorkomen dat iemand zich vergeet af te melden en vastzit aan het abonnement dat daarna weer in prijs omhoog gaat. Dat meldt de NS.

1 uur geleden
Juristen XR: agenten moeten zichtbare identificatietekens dragen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse politieagenten moeten bij demonstraties "zichtbare identificatietekens" gaan dragen, zoals naamplaatjes of dienstnummers, vinden advocaten van Extinction Rebellion (XR). Ze noemen het ontbreken daarvan "een schending van fundamentele rechten van slachtoffers van onnodig politiegeweld", omdat het in de praktijk vaak heel moeilijk of zelfs onmogelijk blijkt om agenten achteraf ter verantwoording te roepen.

1 uur geleden
Vuurwerkmortier en mogelijke pijpbom in azc in aanbouw in Nuenen

NUENEN (ANP) - In een asielzoekerscentrum in aanbouw in het Brabantse Nuenen is een vuurwerkmortier en een mogelijke pijpbom neergelegd, zegt een woordvoerder van de politie. Deze zomer zou het pand klaar moeten zijn voor de opvang van vluchtelingen. Of het daadwerkelijk om meerdere explosieven gaat, moet nog bevestigd worden door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD).

1 uur geleden
OM: bij 18 sterfgevallen link met middelen Funcaps te bewijzen

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie denkt bij achttien personen te kunnen bewijzen dat zij zijn overleden door middelen die zijn verkocht via de website Funcaps. Dat bleek donderdag tijdens een nieuwe inleidende zitting tegen drie verdachten in de rechtbank in Zwolle.

1 uur geleden
COA: asielopvang blijft overbelast, streven naar stabiele opvang

DEN HAAG (ANP) - De druk op de asielopvang blijft onverminderd hoog, de opvang is overbelast en blijft afhankelijk van noodlocaties. De oplossing ligt in stabiele opvang: locaties die voor langere tijd in een gemeente blijven, en die niet ineens dicht moeten als er minder opvang nodig is. De azc's van morgen zijn onderdeel van de samenleving. Dat stelt het COA (Centraal Orgaan opvang asielzoekers) in zijn Stand van de Uitvoering 2025.

4 uur geleden
Twee doden aangetroffen in woning Groningse Meerstad

MEERSTAD (ANP) - In een woning aan de Meerhoven in het Groningse Meerstad heeft de politie twee doden aangetroffen. Er is een onderzoek gestart naar de omstandigheden waaronder beide personen zijn overleden, zo laat de politie weten in een bericht op X.

6 uur geleden