Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: veel mensen kunnen niet thuiswerken

FNV: veel mensen kunnen niet thuiswerken

UTRECHT (ANP) - De FNV heeft begrip voor het advies van het kabinet om zo weinig mogelijk te reizen en thuiswerken als de norm te stellen, omdat de werkplek een van de besmettingshaarden van het coronavirus is. "Maar er zijn nog steeds veel mensen die niet kunnen thuiswerken en in onveilige werksituaties verkeren, bijvoorbeeld door het gebrek aan beschermingsmiddelen."

De FNV wijst erop dat daarvan sprake is in verpleeg- en verzorgingshuizen, maar ook op werkvloeren waar veel arbeidsmigranten werken zoals de vleessector en distributiecentra. "Kantoren worden straks eventueel gesloten bij overtreding van de thuiswerkregels, maar meer handhaving door Inspectie SZW op andere werkvloeren is wellicht nog van groter belang", stelt de bond. "Niet alleen voor de werknemers zelf, maar ook vanwege het risico op besmetting van anderen. De nu al overbelaste werknemers in zorg en welzijn kunnen de tweede golf niet aan."

Meer uit Binnenland

Grote brand bij autobedrijf in Berkel en Rodenrijs

BERKEL EN RODENRIJS (ANP) - Op de Noordeindseweg in Berkel en Rodenrijs, even ten noorden van Rotterdam, is in de nacht van woensdag op donderdag een grote brand uitgebroken bij een autobedrijf. Even voor 05.30 uur werd het sein brand meester gegeven, zo laat een woordvoerder van de veiligheidsregio weten.

4 uur geleden
Staatssecretaris uit zorgen over 'politieke inmenging' op Bonaire

KRALENDIJK (ANP) - Staatssecretaris voor Koninkrijksrelaties en Slagvaardige Overheid Eric van der Burg heeft woensdag tijdens een bezoek aan Bonaire zijn zorgen geuit over "politieke inmenging in de ambtelijke organisatie" op het eiland. "Ik maak me daar echt zorgen over." Hij benadrukte tijdens een persconferentie dat hij "signalen hierover heeft gekregen".

4 uur geleden
ME ingezet bij onrust in Amsterdam-Noord

AMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid is woensdagavond ingezet rond de Sneeuwbalweg in Amsterdam-Noord. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving van AT5. Volgens de woordvoerder kwam de brandweer aan het einde van de middag af op een melding van een brand buiten en werd het onrustig in de buurt toen de brandweer die wilde blussen.

10 uur geleden
Zo'n 200 mensen bijeen in Arnhem na vernieling regenboogvlaggen

ARNHEM (ANP) - In het centrum van Arnhem zijn woensdagavond zo'n tweehonderd mensen samengekomen om steun te betuigen aan de queergemeenschap, meldt de gemeente. In de nacht van dinsdag op woensdag werden op de Blauwe Golven regenboogvlaggen met mast en al uit de grond getrokken.

10 uur geleden
NPO 'blijft met alle partijen in gesprek', ook na brandbrief

HILVERSUM (ANP) - De NPO "is en blijft met alle partijen in gesprek". Dat stelt een woordvoerder als reactie op de brandbrief van ruim vierhonderd NPO-medewerkers die zich boos maken over het besluit om toch aan het Eurovisie Songfestival mee te doen. De NPO laat weten op dit moment verder geen toelichting over de kwestie te geven. 3FM-presentator Mandy Emadi laat namens de ondertekenaars weten nog geen reactie van de NPO te hebben gehad.

14 uur geleden
Naast steun ook kritiek van dierenopvangers op noodlijdend WEC

LAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) krijgt behalve veel steun ook kritiek. Zo vindt eigenaar Pim Lollinga van Faunavisie Wildcare in Westernieland, waar wilde dieren worden opgevangen, dat het WEC de penibele situatie "ook wel over zichzelf afgeroepen heeft". Ook dierenactiviste Lenie 't Hart, die de bekende zeehondencrèche in Pieterburen oprichtte en jarenlang het internationale boegbeeld was, is zeer kritisch.

14 uur geleden
KNAW: neem academische vrijheid op in de grondwet

AMSTERDAM (ANP) - Academische vrijheid moet een plek krijgen in de grondwet en de vrijheid van meningsuiting voor wetenschappers moet door kennisinstellingen beter beschermd worden. Dat staat in een advies van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW) aan onderwijsminister Rianne Letschert. De KNAW roept ook op tot een aanscherping van de wet op het hoger onderwijs en wetenschappelijk onderzoek.

15 uur geleden