Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: vanaf volgende week stakingen in de kinderopvang

FNV: vanaf volgende week stakingen in de kinderopvang

DEN HAAG (ANP) - Medewerkers in de kinderopvang, peuterspeelzalen en de buitenschoolse opvang leggen vanaf volgende week woensdag het werk neer, meldt FNV. Ze voeren actie tegen de hoge werkdruk.

Volgens de vakbond vinden de stakingen in estafettevorm plaats. Dat betekent dat er per dag op verschillende locaties gestaakt gaat worden. Komende vrijdag, tijdens een landelijke actiedag, maken medewerkers bekend wanneer er bij hun organisatie actiegevoerd gaat worden en in welke vorm. Dit kunnen stiptheidsacties, werkonderbrekingen van een paar uur of hele dagen zijn.

Maandag liep een ultimatum af dat de FNV vorige week aan werkgevers in de sector had gestuurd. "Zij hebben laten weten niet akkoord te gaan met de eisen die de werknemers stellen voor een nieuwe cao Kinderopvang. De aanpak van de hoge werkdruk is voor de werknemers het belangrijkste struikelblok", zegt Debbie van Leiden, FNV-bestuurder Kinderopvang. Volgens haar is de werkdruk zo hoog dat kinderopvangmedewerkers bij bosjes omvallen. "Als dit nog langer zo doorgaat, worden de kinderen hier uiteindelijk zelf de dupe van, omdat dit uiteraard ook effect heeft op de kwaliteit van de opvang".

Overlast

FNV beseft dat de staking overlast geeft voor ouders. "We betreuren het voor ouders dat we tot acties over moeten gaan, maar de situatie is voor veel werknemers onhoudbaar geworden. De vakbond heeft er alles aan gedaan om tot een akkoord te komen. We hebben verschillende voorstellen gedaan voor het verlagen van de werkdruk, zoals het aantal kinderen in een groep verkleinen", zegt de vakbondsvrouw.

Ook het aannemen van extra collega’s, groepshulpen of een extra pedagogisch medewerker kan volgens de bond verlichting geven. "De werkgevers zijn met geen van deze voorstellen akkoord gegaan en hebben er zelfs niet eens over willen praten."

Vrijdag organiseert vakbond FNV Zorg & Welzijn in Nieuwegein een landelijke actiedag. Medewerkers laten dan weten waar en wanneer er bij hun organisatie gestaakt gaat worden. Volgens de bond komen kinderopvangmedewerkers van organisaties uit het hele land.

Meer uit Binnenland

Bezorgde medewerkers eisen terugtrekking NPO uit songfestival

HILVERSUM (ANP) - Vierhonderd medewerkers van de publieke omroepen willen dat de NPO de beslissing om deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival terugdraait. Dat staat in een brief aan de directie en de raad van bestuur van de NPO. De brandbrief is ook online te lezen en heeft als titel #NietMijnSongfestival.

1 uur geleden
Duizenden donaties voor noodlijdende zeehondenopvang Waddenzee

LAUWERSOOG (ANP) - De noodlijdende zeehondenopvang in de Waddenzee krijgt veel donaties binnen van bezorgde mensen, na het nieuws dat het centrum in de provincie Groningen bijna failliet gaat. Volgens een woordvoerster van het betreffende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) is dinsdagmiddag al ruim 1,5 ton binnengekomen via de eigen site en is er ook een crowdfunding gestart. Daarop is inmiddels ruim 30.000 euro binnengekomen.

3 uur geleden
Tbs van man die 15-jarige Ximena doodstak verlengd met 2 jaar

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de tbs-maatregel voor Stanley A. (39), die in 2012 in Den Haag de 15-jarige Ximena doodstak, met twee jaar verlengd. A. werd in 2013 veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging.

4 uur geleden
Burgemeester Oldebroek: diefstal regenboogvlaggen afschuwelijk

OLDEBROEK (ANP) - Burgemeester Tanja Haseloop-Amsing van Oldebroek noemt de diefstal van regenboogvlaggen in haar gemeente "afschuwelijk" en "belachelijk". De burgemeester zegt zes à zeven meldingen te hebben ontvangen en roept inwoners op aangifte te doen als ze dat nog niet hebben gedaan. Bij de politie zijn vier meldingen binnengekomen.

5 uur geleden
OM: brandstichtingen tijdens Pride 2025 waren gepland

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat twee brandstichtingen tijdens Pride Amsterdam vorig jaar een vooropgezet plan waren, van de 27-jarige verdachte Anes A. Vlak voor de brandstichtingen in een trein en in een tijdelijke kleedkamer in het Centraal Station in Amsterdam zou A. op Instagram verwijzingen naar IS-sites hebben gepost, waarmee hij volgens het OM de IS-ideologie verheerlijkte.

5 uur geleden
Maand na spoorsabotage Prinsjesdag nog geen informatie

AMSTERDAM (ANP) - De politie wil bijna een maand na de spoorsabotage op Prinsjesdag nog altijd niets zeggen over het lopende onderzoek. "Er zijn geen updates te geven, dus ook niet of er aanhoudingen zijn verricht", aldus een woordvoerder. Er werden toen op 35 plekken in het land objecten zoals ijzeren staven op het spoor gelegd. Dat zorgde voor verstoring van treinverkeer in het land.

5 uur geleden
College: anti-rookstichting ongelijk in 'sjoemelsigaret'-zaak

DEN HAAG (ANP) - Wanneer de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) meet of filtersigaretten wel of niet te schadelijk zijn, hoeft het geen gebruik te maken van een strengere meetmethode. Zo oordeelt het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) in een definitief besluit over de jarenlange zaak over zogeheten sjoemelsigaretten.

6 uur geleden