FNV: vanaf volgende week stakingen in de kinderopvang
DEN HAAG (ANP) - Medewerkers in de kinderopvang, peuterspeelzalen en de buitenschoolse opvang leggen vanaf volgende week woensdag het werk neer, meldt FNV. Ze voeren actie tegen de hoge werkdruk.
Volgens de vakbond vinden de stakingen in estafettevorm plaats. Dat betekent dat er per dag op verschillende locaties gestaakt gaat worden. Komende vrijdag, tijdens een landelijke actiedag, maken medewerkers bekend wanneer er bij hun organisatie actiegevoerd gaat worden en in welke vorm. Dit kunnen stiptheidsacties, werkonderbrekingen van een paar uur of hele dagen zijn.
Maandag liep een ultimatum af dat de FNV vorige week aan werkgevers in de sector had gestuurd. "Zij hebben laten weten niet akkoord te gaan met de eisen die de werknemers stellen voor een nieuwe cao Kinderopvang. De aanpak van de hoge werkdruk is voor de werknemers het belangrijkste struikelblok", zegt Debbie van Leiden, FNV-bestuurder Kinderopvang. Volgens haar is de werkdruk zo hoog dat kinderopvangmedewerkers bij bosjes omvallen. "Als dit nog langer zo doorgaat, worden de kinderen hier uiteindelijk zelf de dupe van, omdat dit uiteraard ook effect heeft op de kwaliteit van de opvang".
Overlast
FNV beseft dat de staking overlast geeft voor ouders. "We betreuren het voor ouders dat we tot acties over moeten gaan, maar de situatie is voor veel werknemers onhoudbaar geworden. De vakbond heeft er alles aan gedaan om tot een akkoord te komen. We hebben verschillende voorstellen gedaan voor het verlagen van de werkdruk, zoals het aantal kinderen in een groep verkleinen", zegt de vakbondsvrouw.
Ook het aannemen van extra collega’s, groepshulpen of een extra pedagogisch medewerker kan volgens de bond verlichting geven. "De werkgevers zijn met geen van deze voorstellen akkoord gegaan en hebben er zelfs niet eens over willen praten."
Vrijdag organiseert vakbond FNV Zorg & Welzijn in Nieuwegein een landelijke actiedag. Medewerkers laten dan weten waar en wanneer er bij hun organisatie gestaakt gaat worden. Volgens de bond komen kinderopvangmedewerkers van organisaties uit het hele land.
Meer uit Binnenland
WEZEP (ANP) - Bij het ongeluk tussen de touringcar en de bestelbus op de A28 bij Wezep hebben er "heel veel engeltjes op schouders gezeten", zegt burgemeester Tanja Haseloop-Amsing van de gemeente Oldebroek, waar Wezep onder valt. "Dit had nog veel erger kunnen aflopen."
1 uur geledenWEZEP (ANP) - In een update rond 11.00 uur meldt de politie dat bij het ongeval op de A28 maandagochtend zestien mensen gewond zijn geraakt. Eerder was sprake van acht mensen met letsel.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO "respecteert" het besluit van omroep AVROTROS om niet mee te doen aan de aankomende editie van het Eurovisie Songfestival. Wel vindt de NPO het "heel jammer", zei een woordvoerder maandag tegen het ANP.
1 uur geledenSCHÖNBERG (ANP) - Een openbare school uit de Duitse gemeente Probstei meldt dat de bus die eerder betrokken raakte bij een ongeluk op de A28 leerlingen van die school vervoerde. Het zou gaan om 54 leerlingen en vier leerkrachten die onderweg waren naar Parijs. Er zijn geen aanwijzingen dat er levensbedreigende verwondingen zijn, aldus de school.
2 uur geledenWEZEP (ANP) - Ongeveer 40 tot 45 Duitse scholieren worden opgevangen in een sporthal in Wezep, meldt de veiligheidsregio. Zij zaten in de touringcar die maandagochtend betrokken was bij een ongeluk op de A28. Veel van hen raakten lichtgewond en zijn eerst nagekeken in de brandweerkazerne van de Gelderse plaats. Daarna gaan ze naar de Erica Terpstrahal.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS ziet volgend jaar opnieuw af van deelname aan het Eurovisie Songfestival. De omroep ziet nog te weinig aanknopingspunten om weer deel te nemen, heeft de omroep maandag bekendgemaakt.
2 uur geledenWEZEP (ANP) - De politie is op de A28 kort na 09.00 uur volop bezig met onderzoek naar het ongeluk dat op de snelweg plaatsvond tussen een touringcar en een bestelbus. De touringcar en de bestelbus liggen enkele honderden meters uit elkaar en elk op een andere weghelft, ziet een ANP-fotograaf.
3 uur geleden