Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV trekt stakingen niet in zonder betere vroegpensioenregeling

FNV trekt stakingen niet in zonder betere vroegpensioenregeling

DEN HAAG (ANP) - De geplande acties van FNV zijn pas van de baan als aan de eisen van de vakbond voor het vroegpensioen tegemoet wordt gekomen. Dat zegt vakbondsbestuurder Piet Rietman, nadat het kabinet de werkgevers en vakbonden had uitgenodigd om weer te onderhandelen over een structurele regeling waardoor mensen met een zwaar beroep eerder met pensioen kunnen.

De uitnodigingen daarvoor gaan binnenkort de deur uit, zei minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) na afloop van de ministerraad. FNV wil eerst van het kabinet horen dat ze ingaan op de eisen van de vakbond en komt dan naar de onderhandelingstafel, laat Rietman weten.

FNV wil onder meer dat de regeling voor zware beroepen permanent en verbeterd wordt. In de tweede week van september zijn stakingen aangekondigd bij de politie, bouw, stads- en streekvervoer, NS, schoonmaak en grote metaalbedrijven.

Oplossing

Een woordvoerder van het Landelijk Actiecentrum (LAC) van de politievakbonden zegt via de media op de hoogte te zijn van de uitnodiging. Hij benadrukt dat alleen een uitnodiging om te praten niet voldoende is. "Als de formele uitnodiging komt, zal daar ook zicht op een oplossing in moeten staan. Tot die tijd blijft alles hetzelfde."

De politiebonden hebben vrijdag aangekondigd dat agenten niet zullen ingrijpen bij een klimaatmars van Extinction Rebellion richting de A12 in september. Het vroegpensioen krijgt de laatste tijd veel aandacht door acties bij de politie, onder meer rond voetbalwedstrijden. Zo zouden bij de Klassieker zondag in Rotterdam geen agenten zijn. Burgemeester Ahmed Aboutaleb besloot daarop de wedstrijd te verbieden.

De huidige zogeheten Regeling voor Vervroegde Uittreding (RVU) loopt eind volgend jaar af. Daarmee kunnen mensen die langdurig zwaar werk doen eerder met pensioen. Zij hebben dan recht op een uitkering om de periode tot de AOW-leeftijd te overbruggen. De vakbonden hebben gepleit voor een permanente regeling en hebben op 1 mei een ultimatum gesteld aan het kabinet, maar daar werd niet op ingegaan.

Vakbond CNV vindt het goed nieuws dat het kabinet geld vrijmaakt voor het vroegpensioen en gaat graag aan tafel om snel tot een deal te komen. "De handreiking van het kabinet komt geen dag te laat", aldus CNV-voorzitter Piet Fortuin. Voorzitter Nic van Holstein van vakbond VCP zegt "zeker voornemens" te zijn om te luisteren "wat het kabinet te bieden heeft".

Meer uit Binnenland

Commissie: Nederland moet alles doen om genocide te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet actie ondernemen om een dreigende genocide te voorkomen, waar ook ter wereld. Dat onderstreept de Commissie van advies inzake volkenrechtelijke vraagstukken (CAVV) in een ongevraagd advies aan de politiek. Hoewel de commissie het Israëlische geweld in Gaza niet noemt, heeft het advies daar duidelijk betrekking op.

10 uur geleden
Steeds meer boetes door foutjes met elektronisch slot OV-fiets

UTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.

12 uur geleden
Zelensky: Oekraïne beter beschermd door Nederlandse bijdrage

KYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.

13 uur geleden
Nederland koopt wapens in VS voor Oekraïne, als eerste NAVO-land

DEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.

14 uur geleden
COA: 800 nieuwe noodopvangplekken, veel minder dan gevraagd

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.

15 uur geleden
Jos Brink krijgt straatnaam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.

16 uur geleden
Openbaar Ministerie geleidelijk weer online na ICT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.

17 uur geleden