Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: tot nu toe 25 meldingen van werknemers over hitte

FNV: tot nu toe 25 meldingen van werknemers over hitte

DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen halfjaar zijn er 25 meldingen over de hitte binnengekomen bij vakbond FNV, meldt de bond. Het gaat om vragen over onder meer hitte op binnenlocaties, zoals de zorg, kinderopvang en in winkels. Werknemers moeten bijvoorbeeld werken in een ruimte zonder airco. Ook zeggen ze dat de combinatie van lichamelijk zwaar werk uitvoeren bij hoge temperaturen lastig is.

"Het gaat vaak om binnenwerk, waarin de temperatuur erg oploopt, omdat er geen maatregelen zijn genomen. De klachten ontstaan door de hitte binnen en de fysieke inspanning tijdens het werk", zegt een woordvoerder van de bond.

"Het is 30 graden binnen en het is niet te doen. Er is geen airco. Kan het werk worden gestopt?" is een van de vragen die binnen zijn gekomen bij het Arbo-Adviespunt, het meldpunt van de vakbond over gezond en veilig werk. "In de winkel loopt de temperatuur op. Veel glas en geen airco of zonwering aanwezig", is een ander voorbeeld. Er komen ook vragen uit de sectoren handel, de bouw, vervoer en onderwijs. Brancheorganisatie Bouwend Nederland liet maandag weten dat er nog geen problemen zijn bij bouwwerkzaamheden door het warme weer.

Luchtvochtigheid en wind

De bond deed vorige week een oproep aan de overheid om duidelijke grenzen te stellen voor wanneer het verantwoord is om in hitte te werken. Daarbij moet rekening worden gehouden met de zwaarte van het werk, maar ook met verschillende weersomstandigheden als luchtvochtigheid en wind. Nu is het aan werkgevers om beleid vast te stellen voor gevaarlijke weersomstandigheden, maar volgens de vakbond gebeurt dat nauwelijks.

Volgens de bond lag het totale aantal meldingen over hitte vorig jaar op 128. In dezelfde periode vorig jaar lag het aantal hittemeldingen tot begin juni op zeven.

Meer uit Binnenland

WHO: mogelijk zeven gevallen hantavirus op cruiseschip

GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.

3 uur geleden
Burgemeesters waarschuwen voor 'echo's van onverdraagzaamheid'

DEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.

5 uur geleden
Meeste demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliƫnten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.

5 uur geleden
WO II-veteranen (103 en 105) ontsteken bevrijdingsvuur Wageningen

WAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.

5 uur geleden
Gewonden en aanhoudingen na geweld in Den Helder

DEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.

5 uur geleden
Honderden mensen bij alternatieve herdenking in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.

9 uur geleden
Nederland staat twee minuten stil voor de oorlogsslachtoffers

AMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.

9 uur geleden