FNV: tot nu toe 25 meldingen van werknemers over hitte
DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen halfjaar zijn er 25 meldingen over de hitte binnengekomen bij vakbond FNV, meldt de bond. Het gaat om vragen over onder meer hitte op binnenlocaties, zoals de zorg, kinderopvang en in winkels. Werknemers moeten bijvoorbeeld werken in een ruimte zonder airco. Ook zeggen ze dat de combinatie van lichamelijk zwaar werk uitvoeren bij hoge temperaturen lastig is.
"Het gaat vaak om binnenwerk, waarin de temperatuur erg oploopt, omdat er geen maatregelen zijn genomen. De klachten ontstaan door de hitte binnen en de fysieke inspanning tijdens het werk", zegt een woordvoerder van de bond.
"Het is 30 graden binnen en het is niet te doen. Er is geen airco. Kan het werk worden gestopt?" is een van de vragen die binnen zijn gekomen bij het Arbo-Adviespunt, het meldpunt van de vakbond over gezond en veilig werk. "In de winkel loopt de temperatuur op. Veel glas en geen airco of zonwering aanwezig", is een ander voorbeeld. Er komen ook vragen uit de sectoren handel, de bouw, vervoer en onderwijs. Brancheorganisatie Bouwend Nederland liet maandag weten dat er nog geen problemen zijn bij bouwwerkzaamheden door het warme weer.
Luchtvochtigheid en wind
De bond deed vorige week een oproep aan de overheid om duidelijke grenzen te stellen voor wanneer het verantwoord is om in hitte te werken. Daarbij moet rekening worden gehouden met de zwaarte van het werk, maar ook met verschillende weersomstandigheden als luchtvochtigheid en wind. Nu is het aan werkgevers om beleid vast te stellen voor gevaarlijke weersomstandigheden, maar volgens de vakbond gebeurt dat nauwelijks.
Volgens de bond lag het totale aantal meldingen over hitte vorig jaar op 128. In dezelfde periode vorig jaar lag het aantal hittemeldingen tot begin juni op zeven.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn er 54.100 woningen bijgekomen. Als het laatste kwartaal hetzelfde verloopt als vorig jaar, komt het totaal dit jaar op 77.600 woningen. Dat is minder dan de 82.400 gerealiseerde woningen van vorig jaar, staat in een jaarlijks rapport van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.
43 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie Oost-Nederland gaat ongeveer driehonderd mensen benaderen die mogelijk zijn gedupeerd door beleggingsfraude. De politie wil ze informeren dat ze cryptogeld overmaken naar vermoedelijke oplichters, en adviseert ze daarmee te stoppen. Dat meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat maakt zich grote zorgen over de Nederlandse infrastructuur. Wegen, vaarwegen, bruggen en sluizen zijn toenemend beschadigd en versleten. De infrastructuur is "de ruggengraat van onze samenleving en economie", meent directeur Martin Wijnen, en om die veilig te houden is volgens hem meer geld nodig.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.
7 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Sint-Maarten heeft Nederland formeel om financiële steun gevraagd om problemen bij de politiefaciliteiten op het eiland aan te pakken, zo is zondag bekendgemaakt. Volgens minister-president Luc Mercelina is daarvoor 6,5 miljoen dollar (ongeveer 5,6 miljoen euro) nodig.
12 uur geleden