FNV: tientallen Gall & Gall-winkels dicht door stakingen
UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.
De slijterijketen biedt werknemers een loonsverhoging van 2 procent in mei en nog eens 1 procent in december, volgens FNV. De zondagstoeslag zou worden gehalveerd. De vakbond spreekt van een "flutbod".
FNV waarschuwt de komende weken vaker actie te gaan voeren als er geen nieuw cao-bod komt. "De directie kan nieuwe stakingen heel simpel voorkomen", stelt vakbondsbestuurder Jethro Warbroek. "Kom terug naar de onderhandelingstafel, neem werknemers serieus en doe een redelijk voorstel zodat mensen op z'n minst hun koopkracht behouden."
Loonsverhoging
Bij Gall & Gall werken ongeveer 1800 werknemers, verspreid over ongeveer zeshonderd winkels door heel Nederland. Ook in Hoek van Holland, Oosterhout, Waddinxveen en Maarssen zijn winkels vrijdag gesloten
Warbroek noemt de loonsverhoging een "sigaar uit eigen doos" vanwege de versobering van de zondagtoeslag. "Veel werknemers leveren onderaan de streep in. Onze leden hebben duidelijk gewaarschuwd dat ze dat niet pikken."
Zondagstoeslag
"We vinden het jammer dat het eindbod onvoldoende draagvlak heeft gekregen", laat een woordvoerder van Gall & Gall weten. De drankenwinkelketen stelt dat de uitnodiging aan FNV om weer aan tafel te gaan blijft staan. Over de zondagstoeslag zegt de woordvoerder dat deze alleen direct vervalt voor nieuwe werknemers en werknemers die dit nog niet eerder hebben ontvangen. "Een belangrijke toevoeging hierbij is dat voor collega's die dit eerder ontvingen de toeslag de komende drie jaar gelijk blijft."
Gall & Gall is onderdeel van Ahold Delhaize, ook het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en Etos.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
13 uur geleden