FNV: tientallen Gall & Gall-winkels dicht door stakingen
UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.
De slijterijketen biedt werknemers een loonsverhoging van 2 procent in mei en nog eens 1 procent in december, volgens FNV. De zondagstoeslag zou worden gehalveerd. De vakbond spreekt van een "flutbod".
FNV waarschuwt de komende weken vaker actie te gaan voeren als er geen nieuw cao-bod komt. "De directie kan nieuwe stakingen heel simpel voorkomen", stelt vakbondsbestuurder Jethro Warbroek. "Kom terug naar de onderhandelingstafel, neem werknemers serieus en doe een redelijk voorstel zodat mensen op z'n minst hun koopkracht behouden."
Loonsverhoging
Bij Gall & Gall werken ongeveer 1800 werknemers, verspreid over ongeveer zeshonderd winkels door heel Nederland. Ook in Hoek van Holland, Oosterhout, Waddinxveen en Maarssen zijn winkels vrijdag gesloten
Warbroek noemt de loonsverhoging een "sigaar uit eigen doos" vanwege de versobering van de zondagtoeslag. "Veel werknemers leveren onderaan de streep in. Onze leden hebben duidelijk gewaarschuwd dat ze dat niet pikken."
Zondagstoeslag
"We vinden het jammer dat het eindbod onvoldoende draagvlak heeft gekregen", laat een woordvoerder van Gall & Gall weten. De drankenwinkelketen stelt dat de uitnodiging aan FNV om weer aan tafel te gaan blijft staan. Over de zondagstoeslag zegt de woordvoerder dat deze alleen direct vervalt voor nieuwe werknemers en werknemers die dit nog niet eerder hebben ontvangen. "Een belangrijke toevoeging hierbij is dat voor collega's die dit eerder ontvingen de toeslag de komende drie jaar gelijk blijft."
Gall & Gall is onderdeel van Ahold Delhaize, ook het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en Etos.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.
13 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.
13 uur geleden