Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: tientallen Blokker-medewerkers boos om vervroegde sluitingen

FNV: tientallen Blokker-medewerkers boos om vervroegde sluitingen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft de afgelopen twee dagen tientallen meldingen ontvangen van boze medewerkers van Blokker, nadat werknemers te horen hadden gekregen dat hun winkel eerder sluit. De failliete winkelketen sluit op 21 december honderd filialen. Eerder was gezegd dat alle winkels na 31 december dichtgaan.

"Om de verkopen op winkelniveau te optimaliseren, zullen we winkels gefaseerd sluiten zodat de resterende voorraad vanuit het distributiecentrum kan worden geconsolideerd", schreef Blokker-topvrouw Pauline Boerman deze week in een brief aan medewerkers die in handen is van het ANP. In de winkels die eerder sluiten, lopen de kortingen sneller op om ervoor te zorgen dat de winkels na de laatste dag leeg zijn, meldde ze verder.

Medewerkers van deze winkels worden tot en met 31 december overgeplaatst naar andere winkels, maar veel werknemers willen dit volgens FNV niet. "Medewerkers vinden dat ze worden verschoven als poppetjes. Sowieso is het al een zware periode voor de mensen die er twintig of dertig jaar hebben gewerkt en dat willen ze met hun eigen collega's afsluiten", zegt FNV-bestuurster Linda Vermeulen.

Mogelijke doorstart

Veel medewerkers vinden het volgens de vakbondsbestuurder "heel erg" dat ze is gevraagd de laatste dagen in een andere vestiging te werken. Ze zegt niet te hebben gehoord van werknemers die van plan zijn dit te weigeren. FNV heeft de zorgen van medewerkers doorgegeven aan de curator.

Boerman stelt in haar brief dat het eerder sluiten van de honderd winkels niet betekent dat die zijn uitgesloten van een mogelijke doorstart met Blokker. Curator Jasper Berkenbosch wilde onlangs niets kwijt over de zoektocht naar een doorstartkandidaat.

Blokker werd vorige maand failliet verklaard. De winkelketen kampte de afgelopen jaren met miljoenenverliezen. Toenemende concurrentie van prijsvechters als Action en grote webwinkels maakt het Blokker al jaren lastig. Toen Blokker failliet ging, werkten ruim 3500 medewerkers bij de winkelketen en had die bijna vierhonderd winkels in Nederland, inclusief 45 franchisefilialen die buiten het faillissement vallen.

Meer uit Financieel

Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

26 minuten geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

7 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

8 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

11 uur geleden
Indonesiƫ blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesiƫ heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

12 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

14 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden