Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: tientallen Blokker-medewerkers boos om vervroegde sluitingen

FNV: tientallen Blokker-medewerkers boos om vervroegde sluitingen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft de afgelopen twee dagen tientallen meldingen ontvangen van boze medewerkers van Blokker, nadat werknemers te horen hadden gekregen dat hun winkel eerder sluit. De failliete winkelketen sluit op 21 december honderd filialen. Eerder was gezegd dat alle winkels na 31 december dichtgaan.

"Om de verkopen op winkelniveau te optimaliseren, zullen we winkels gefaseerd sluiten zodat de resterende voorraad vanuit het distributiecentrum kan worden geconsolideerd", schreef Blokker-topvrouw Pauline Boerman deze week in een brief aan medewerkers die in handen is van het ANP. In de winkels die eerder sluiten, lopen de kortingen sneller op om ervoor te zorgen dat de winkels na de laatste dag leeg zijn, meldde ze verder.

Medewerkers van deze winkels worden tot en met 31 december overgeplaatst naar andere winkels, maar veel werknemers willen dit volgens FNV niet. "Medewerkers vinden dat ze worden verschoven als poppetjes. Sowieso is het al een zware periode voor de mensen die er twintig of dertig jaar hebben gewerkt en dat willen ze met hun eigen collega's afsluiten", zegt FNV-bestuurster Linda Vermeulen.

Mogelijke doorstart

Veel medewerkers vinden het volgens de vakbondsbestuurder "heel erg" dat ze is gevraagd de laatste dagen in een andere vestiging te werken. Ze zegt niet te hebben gehoord van werknemers die van plan zijn dit te weigeren. FNV heeft de zorgen van medewerkers doorgegeven aan de curator.

Boerman stelt in haar brief dat het eerder sluiten van de honderd winkels niet betekent dat die zijn uitgesloten van een mogelijke doorstart met Blokker. Curator Jasper Berkenbosch wilde onlangs niets kwijt over de zoektocht naar een doorstartkandidaat.

Blokker werd vorige maand failliet verklaard. De winkelketen kampte de afgelopen jaren met miljoenenverliezen. Toenemende concurrentie van prijsvechters als Action en grote webwinkels maakt het Blokker al jaren lastig. Toen Blokker failliet ging, werkten ruim 3500 medewerkers bij de winkelketen en had die bijna vierhonderd winkels in Nederland, inclusief 45 franchisefilialen die buiten het faillissement vallen.

Meer uit Financieel

De Hypotheker: huizenkopers terughoudend door stijgende rente

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

1 uur geleden
Senatoren VS pleiten voor strengere exportbeperkingen ASML

WASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.

1 uur geleden
Trump schrapt importheffingen op producten met weinig staal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.

1 uur geleden
Wall Street werkt verliezen weg na hoop op opening bij Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.

3 uur geleden
Trump komt met medicijnheffing van 100 procent, niet voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediƫnten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.

4 uur geleden
Reders: stel veiligheid scheepvaart voorop bij bijdrage Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.

5 uur geleden
Ratingbureaus positiever over Praxis-moeder, zien wel risico's

AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.

6 uur geleden