Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: tientallen Blokker-medewerkers boos om vervroegde sluitingen

FNV: tientallen Blokker-medewerkers boos om vervroegde sluitingen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft de afgelopen twee dagen tientallen meldingen ontvangen van boze medewerkers van Blokker, nadat werknemers te horen hadden gekregen dat hun winkel eerder sluit. De failliete winkelketen sluit op 21 december honderd filialen. Eerder was gezegd dat alle winkels na 31 december dichtgaan.

"Om de verkopen op winkelniveau te optimaliseren, zullen we winkels gefaseerd sluiten zodat de resterende voorraad vanuit het distributiecentrum kan worden geconsolideerd", schreef Blokker-topvrouw Pauline Boerman deze week in een brief aan medewerkers die in handen is van het ANP. In de winkels die eerder sluiten, lopen de kortingen sneller op om ervoor te zorgen dat de winkels na de laatste dag leeg zijn, meldde ze verder.

Medewerkers van deze winkels worden tot en met 31 december overgeplaatst naar andere winkels, maar veel werknemers willen dit volgens FNV niet. "Medewerkers vinden dat ze worden verschoven als poppetjes. Sowieso is het al een zware periode voor de mensen die er twintig of dertig jaar hebben gewerkt en dat willen ze met hun eigen collega's afsluiten", zegt FNV-bestuurster Linda Vermeulen.

Mogelijke doorstart

Veel medewerkers vinden het volgens de vakbondsbestuurder "heel erg" dat ze is gevraagd de laatste dagen in een andere vestiging te werken. Ze zegt niet te hebben gehoord van werknemers die van plan zijn dit te weigeren. FNV heeft de zorgen van medewerkers doorgegeven aan de curator.

Boerman stelt in haar brief dat het eerder sluiten van de honderd winkels niet betekent dat die zijn uitgesloten van een mogelijke doorstart met Blokker. Curator Jasper Berkenbosch wilde onlangs niets kwijt over de zoektocht naar een doorstartkandidaat.

Blokker werd vorige maand failliet verklaard. De winkelketen kampte de afgelopen jaren met miljoenenverliezen. Toenemende concurrentie van prijsvechters als Action en grote webwinkels maakt het Blokker al jaren lastig. Toen Blokker failliet ging, werkten ruim 3500 medewerkers bij de winkelketen en had die bijna vierhonderd winkels in Nederland, inclusief 45 franchisefilialen die buiten het faillissement vallen.

Meer uit Financieel

ACM doet inval bij aannemers om mogelijke verboden afspraken

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft invallen gedaan bij verschillende aannemers. De marktwaakhond onderzoekt of drie aannemers, die niet bij naam worden genoemd, verboden afspraken hebben gemaakt bij een aanbesteding van een gemeente.

1 uur geleden
EU-rapport: overheidsschuld Nederland blijft stijgen

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse overheidsschuld stijgt dit jaar naar verwachting tot 45,2 procent van het bruto binnenlands product (bbp) tegen 43,7 procent in 2024. Ook in 2026 en 2027 stijgt de overheidsschuld tot respectievelijk 47,9 en 48,1 procent, blijkt uit de maandag gepubliceerde economische herfstprognose van de Europese Commissie.

1 uur geleden
Zwitserse economie krimpt voor het eerst sinds 2023

BERN (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse economie is in het derde kwartaal van 2025 voor het eerst in meer dan twee jaar gekrompen. De krimp volgt op de hoge Amerikaanse importheffingen van 39 procent op Zwitserse goederen, die begin augustus werden ingevoerd.

1 uur geleden
Boeing breidt productie Patriot-systemen uit door grote vraag

DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Boeing werkt aan het verhogen van de productie van geleidingssystemen voor Patriot-raketten. De vliegtuigbouwer verwacht de levering hiervan te verdrievoudigen door de grote vraag naar het luchtverdedigingssysteem. Dit heeft Steve Parker, hoofd van de defensie- en ruimtevaarttak van de vliegtuigbouwer, gezegd op de Dubai Airshow.

2 uur geleden
Techinvesteerder Prosus in focus op afwachtend Damrak na update

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs ging de aandacht maandag onder meer uit naar Prosus. De techinvesteerder verwacht dat de winst in de eerste helft van het gebroken boekjaar sterk is gestegen dankzij de groeiende e-commerceactiviteiten en een stijging van de waarde van het belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent.

2 uur geleden
Frankrijk en Spanje willen businessclass-vliegen extra belasten

BELEM (ANP/DPA) - Een coalitie van negen landen, waaronder Frankrijk en Spanje, voert op de klimaattop in Brazilië campagne voor een extra belasting op businessclass-vliegtickets en privéjetreizen. "Degenen die meer vervuilen, zouden ook meer moeten bijdragen", zei de Spaanse ambassadeur in Brazilië, María del Mar Fernández-Palacios, in een dit weekend vrijgegeven verklaring.

2 uur geleden
Brussel overweegt speciale taks voor ongezonde voeding, zegt dpa

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt volgend jaar een speciale belasting voor te stellen voor sterk bewerkte voedingsmiddelen met een hoog gehalte aan vet, suiker en zout. Dat staat in een conceptdocument dat het Duitse persbureau dpa heeft ingezien. In het document, dat half december moet worden gepresenteerd, oppert Brussel dat zo'n stap gezond eten kan stimuleren.

3 uur geleden