FNV teleurgesteld in nieuwe coronamaatregelen voor horeca
AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de verwachte nieuwe coronamaatregelen die het kabinet voor de horeca wil aankondigen. De sector wordt "disproportioneel hard aangepakt", aldus de vakbond, die pleit voor aanvullende steunmaatregelen vanuit de overheid.
De vakbond is ook teleurgesteld over de wijze waarop de maatregelen tot stand zijn gekomen. De bond noemt het "onbegrijpelijk" dat er de afgelopen dagen geen overleg is geweest met partners zoals de vakbond en branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland over het doorspreken van scenario's.
"Hierdoor is er onvoldoende draagvlak binnen de sector voor deze zware maatregelen", aldus de bond. Ook wordt er geen perspectief geboden, waardoor werknemers en bedrijven niet weten waar ze aan toe zijn, vindt de bond.
Naar verwachting beslist het kabinet dat restaurants en cafés twee weken zullen moeten sluiten. De vakbond denkt dat als de maatregelen "eerder effectief" waren ingevoerd, dan hadden horecaondernemers nog de kans gehad om tijdens de herfstvakantie "nog enige compenserende inkomsten te kunnen genereren".
De vakbond vreest verder dat de kans dat ondernemingen kopje onder zullen gaan groter wordt. Daardoor raken mensen hun baan kwijt of moeten ze noodgedwongen in andere sectoren aan de slag. De vakbond wil daarom aanvullende steunmaatregelen van de overheid voor de sector.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
4 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
5 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
9 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
10 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
11 uur geleden