FNV teleurgesteld in nieuwe coronamaatregelen voor horeca
AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de verwachte nieuwe coronamaatregelen die het kabinet voor de horeca wil aankondigen. De sector wordt "disproportioneel hard aangepakt", aldus de vakbond, die pleit voor aanvullende steunmaatregelen vanuit de overheid.
De vakbond is ook teleurgesteld over de wijze waarop de maatregelen tot stand zijn gekomen. De bond noemt het "onbegrijpelijk" dat er de afgelopen dagen geen overleg is geweest met partners zoals de vakbond en branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland over het doorspreken van scenario's.
"Hierdoor is er onvoldoende draagvlak binnen de sector voor deze zware maatregelen", aldus de bond. Ook wordt er geen perspectief geboden, waardoor werknemers en bedrijven niet weten waar ze aan toe zijn, vindt de bond.
Naar verwachting beslist het kabinet dat restaurants en cafés twee weken zullen moeten sluiten. De vakbond denkt dat als de maatregelen "eerder effectief" waren ingevoerd, dan hadden horecaondernemers nog de kans gehad om tijdens de herfstvakantie "nog enige compenserende inkomsten te kunnen genereren".
De vakbond vreest verder dat de kans dat ondernemingen kopje onder zullen gaan groter wordt. Daardoor raken mensen hun baan kwijt of moeten ze noodgedwongen in andere sectoren aan de slag. De vakbond wil daarom aanvullende steunmaatregelen van de overheid voor de sector.
Meer uit Financieel
DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.
30 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Voorzitter Kyriakos Pierrakakis van de Eurogroep erkent dat er sprake is van "stagflatoire druk", maar voegt daar meteen aan toe dat Europa veerkrachtig is. "De groeiprognoses zijn naar beneden bijgesteld en de inflatieprognoses naar boven, maar we bevinden ons nog steeds in een positieve groeizone", zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.
59 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk overweegt mogelijk een winstbelasting in te voeren voor bedrijven die profiteren van de flink gestegen energieprijzen door de Iranoorlog. Dat heeft de Franse minister van Financiën vrijdag gezegd.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.
1 uur geleden