FNV stelt stakingen bij Tata Steel uit om 'verkennend gesprek'
IJMUIDEN (ANP) - FNV heeft stakingen door personeel van Tata Steel in IJmuiden tot vrijdagmiddag uitgesteld. Tot die tijd wil de vakbond nagaan of onderhandelen met de staalfabrikant zin heeft.
FNV voert al enkele weken actie wegens een ophanden zijnde reorganisatie bij de staalfabrikant, waarbij wordt gevreesd voor het verlies van duizenden banen. De bond eiste in een ultimatum onder andere dat er geen gedwongen ontslagen komen bij Tata Steel in Nederland, er geen werk wordt uitbesteed en in de toekomst geen onderdelen van Tata Steel Nederland worden verkocht. Nadat Tata Steel niet op alle eisen was ingegaan, volgden er acties.
Overigens gaat een staking bij Tata Steel in IJmuiden die woensdag is begonnen gewoon door. Daarna houdt FNV tot vrijdag 13.00 uur geen acties.
Eisenpakket
De beslissing om een pas op de plaats te maken volgt daags na een gesprek tussen een delegatie van FNV met de Nederlandse en Europese directies van Tata Steel en topman T.V. Narendran van het Indiase moederbedrijf. Daarin toonde Tata Steel zich bereid om alle tien punten van het eisenpakket van FNV te bespreken, zegt vakbondsbestuurder Roel Berghuis.
FNV blijft in onderhandelingen vasthouden aan zijn "integrale" eisenpakket, kondigt Berghuis aan. "Maar onderhandelen is natuurlijk altijd een kwestie van geven en nemen. Tegelijkertijd ligt de lat van FNV nu extra hoog, na twee weken staken."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
59 minuten geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met een nieuwe verliesbeurt het weekend ingegaan. Vrijdagochtend herstelde de belangrijkste graadmeter in Amsterdam wat van het verlies van 2,2 procent een dag eerder, maar die plus veranderde gedurende de dag in een min van 1,6 procent tot 961,62 punten. De aanhoudende zorgen over de oorlog in Iran drukten op het sentiment van beleggers wereldwijd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Pinterest heeft wereldleiders opgeroepen om sociale media te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. "Als zowel bestuurder als ouder geloof ik dat we eerlijk moeten zijn: sociale media zoals ze nu bestaan, zijn niet veilig voor kinderen onder de zestien", schreef Bill Ready op LinkedIn.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.
6 uur geleden