FNV stelt Schiphol ultimatum ondanks coronacrisis
AMSTERDAM (ANP) - Grondpersoneel op Schiphol moet meer loon krijgen. Verder moeten werknemers verzekerd zijn van veilig werk dat veel meer door mensen in vaste dienst wordt gedaan. Die eisen legt vakbond FNV neer bij de luchthaven. Volgens FNV is een minimumloon van 14 euro per uur alleszins redelijk.
De luchthaven krijgt tot 1 februari de tijd om veranderingen door te voeren, anders volgen acties. Daarbij is de bond zich bewust van de huidige situatie door de coronacrisis. Maar de problemen spelen volgens FNV al langer. De bond legt uit dat Schiphol alleen al zaken doet met vier verschillende schoonmaakbedrijven, zes beveiligingsbedrijven en acht afhandelaars, die met elkaar moeten concurreren. Dat gaat dan ten koste van de werknemers.
Schiphol zegt in een reactie zich al jaren in te zetten voor fatsoenlijke cao’s op de luchthaven. De vakbonden hebben overeenstemming bereikt met schoonmaakbedrijven en beveiligingsbedrijven over cao’s voor hun sector. Er wordt nu gesproken tussen afhandelingsbedrijven en vakbonden over een cao voor die sector. "Wij hebben ons ingespannen dat die partijen deze cao tot stand brengen", aldus een woordvoerder.
Meer uit Financieel
GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
44 minuten geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar de Verenigde Staten om de brandstof aan de Amerikanen te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Aleksandr Novak gezegd. Drie tankers zijn momenteel al onderweg naar de VS. De eerste vertrok op 22 oktober in het kader van de Amerikaans-Russische dieseldeal.
3 uur geledenATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft in het derde kwartaal een hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer frisdrank, waarbij de populariteit van suikervrije varianten van het merk verder toenam. Daarnaast gingen de prijzen omhoog.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kabinetsplannen om de btw op bloemen en planten te verhogen naar 21 procent zullen slecht uitpakken voor de sector. De inkomens van bloemisten komen hierdoor zo sterk onder druk te staan dat de helft onder het minimumloon dreigt te zakken, waarschuwt branchevereniging voor bloemisten VBW. Daarnaast gaan naar verwachting duizenden banen verloren in de sector.
3 uur geleden