FNV stelt Schiphol ultimatum ondanks coronacrisis
AMSTERDAM (ANP) - Grondpersoneel op Schiphol moet meer loon krijgen. Verder moeten werknemers verzekerd zijn van veilig werk dat veel meer door mensen in vaste dienst wordt gedaan. Die eisen legt vakbond FNV neer bij de luchthaven. Volgens FNV is een minimumloon van 14 euro per uur alleszins redelijk.
De luchthaven krijgt tot 1 februari de tijd om veranderingen door te voeren, anders volgen acties. Daarbij is de bond zich bewust van de huidige situatie door de coronacrisis. Maar de problemen spelen volgens FNV al langer. De bond legt uit dat Schiphol alleen al zaken doet met vier verschillende schoonmaakbedrijven, zes beveiligingsbedrijven en acht afhandelaars, die met elkaar moeten concurreren. Dat gaat dan ten koste van de werknemers.
Schiphol zegt in een reactie zich al jaren in te zetten voor fatsoenlijke cao’s op de luchthaven. De vakbonden hebben overeenstemming bereikt met schoonmaakbedrijven en beveiligingsbedrijven over cao’s voor hun sector. Er wordt nu gesproken tussen afhandelingsbedrijven en vakbonden over een cao voor die sector. "Wij hebben ons ingespannen dat die partijen deze cao tot stand brengen", aldus een woordvoerder.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland gaat het moeilijker maken voor milieuorganisaties om te procederen tegen infrastructuurprojecten. In plannen voor een nieuwe wet staat dat bezwaar alleen nog mogelijk wordt als een partij dat eerder in de planningsfase ook al heeft gedaan. Dit moet gaan gelden voor met name werkzaamheden aan wegen en kanalen.
12 minuten geledenLISSABON (ANP/RTR) - In Portugal zijn donderdag honderden vluchten geannuleerd door een landelijke staking. Ook het treinverkeer in heel het land kwam tot stilstand en scholen moesten de deuren sluiten vanwege protesten tegen voorgestelde hervormingen van de arbeidswet.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) heeft de schattingen voor een wereldwijd olieoverschot dit jaar en volgend jaar voor het eerst in enkele maanden naar beneden bijgesteld. Dat komt volgens het agentschap doordat de vraag naar olie toeneemt en de productiegroei afneemt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een verhoging van de EU-meerjarenbegroting met 10 procent, geen bezuinigingen op de budgetten voor landbouw en achterstandsbeleid en meer eigen middelen om nieuwe prioriteiten te financieren. Dat is de inzet van de onderhandelaars die namens het Europees Parlement met de EU-lidstaten tot overeenstemming moeten komen over de meerjarenbegroting 2028-2034.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente voor de derde keer op rij te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de kwakkelende arbeidsmarkt stimuleren. De beleidsmakers van de Fed waren wel verdeeld over het rentebesluit en voorzien voor het komende jaar nog maar één renteverlaging. Ook gaf voorzitter Jerome Powell aan dat de Fed bij de komende rentevergadering waarschijnlijk in de pauzestand gaat.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Overlevenden van de tyfoon Rai op de Filipijnen hebben Shell aangeklaagd. Ze willen geld zien omdat ze vinden dat het energiebedrijf heeft bijgedragen aan de tyfoon en de schade die daardoor is ontstaan. Drie klimaatorganisaties steunen de overlevenden in de rechtszaak, die in Groot-Brittannië plaatsvindt.
5 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Elon Musk heeft een hint gegeven voor een beursgang van SpaceX, nadat verschillende media de afgelopen dagen al hadden gemeld dat het commerciële ruimtevaartbedrijf naar de aandelenmarkt wil. Een ruimtevaartjournalist had in een artikel geschreven dat die beursgangplannen zijn bevestigd en Musk schreef vervolgens op X dat die journalist gelijk heeft.
6 uur geleden