Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV stelt grensoverschrijdend gedrag in horeca aan de kaak

FNV stelt grensoverschrijdend gedrag in horeca aan de kaak

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV komt in actie tegen seksueel grensoverschrijdend gedrag in de horeca. Bij de bond komen veel signalen binnen van misdragingen, al ontbreken exacte cijfers. Vaak is het ook zo dat personeel niet weet waar ze met klachten heen kunnen, aldus de bond na berichtgeving door AT5 en NH Nieuws over de kwestie.

Vakbondsbestuurder Edwin Vlek van FNV legt uit dat er in de horeca veelal jonge mensen werken, waarbij vaak alcohol- en drugsgebruik van invloed kunnen zijn bij het gedrag richting medewerkers. Omdat er sprake is van een grote doorloop, worden misdragingen door gasten of collega's ook lang niet altijd voor het voetlicht gebracht.

Vlek trekt de vergelijking met bijvoorbeeld personeel in de supermarkt. "Als een vakkenvuller een tik op de billen krijgt, is de wereld te klein, maar als het in de kroeg gebeurt, vinden we het normaal. Juist de vele reacties dat incidenten in de horeca onderdeel van het vak zijn, steekt de bestuurder. "Reacties als; het hoort erbij, geven voor mij juist aan dat er iets moet gebeuren", aldus Vlek.

Meldpunt

Volgens hem wordt onder andere nagedacht over een meldpunt. Maar dat is niet van de ene op de andere dag gerealiseerd, erkent de vakbondsbestuurder. "Daar moet goed over worden nagedacht, ook met instanties die weten wat ze met meldingen aan moeten."

In de horeca werken momenteel zo'n 430.000 medewerkers. Daarvan zijn er 228.000 die op oproepbasis werken. Dat maakt het volgens Vlek ook extra lastig om er goed de vingers achter te krijgen hoe groot het probleem is. Maar dat er wat moet gebeuren, staat voor hem vast.

Meer uit Financieel

Privéjeteigenaar veroordeeld voor fraude van 15 miljoen dollar

BALTIMORE (ANP) - De eigenaar van een bedrijf dat chartervluchten met privéjets aanbood, is veroordeeld voor het oplichten van klanten. Hij heeft mensen ongeveer 15 miljoen dollar afhandig gemaakt, aldus het Openbaar Ministerie in de Amerikaanse staat Maryland.

17 minuten geleden
Subsidie elektrische landbouwmachines en tractors ruim overtekend

NIEUWEGEIN (ANP) - Voor een subsidieregeling voor een elektrische landbouwmachine of tractor is veel interesse bij boeren, nu de energieprijzen flink zijn gestegen door de Iranoorlog. De subsidiepot ging eerder deze week open, maar er is nu al veel meer steun aangevraagd dan er aan budget is. Agrotechniekbrancheclub Fedecom roept de politiek op snel meer geld beschikbaar te stellen.

57 minuten geleden
AEX-index begint lager door koersverliezen chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk door koersverliezen in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. Op Wall Street werden chip- en techaandelen donderdag al ingeruild voor meer traditionele bedrijven, waardoor de techzware Nasdaq licht lager sloot. De Dow-Jonesindex, die minder afhankelijk is van de techsector, steeg daardoor naar een nieuw recordniveau.

1 uur geleden
Eurocommissaris pleit voor evenwicht in handelsbalans met China

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft zijn Chinese tegenhanger opgeroepen om het "onhoudbare" handelstekort tussen de economieën aan te pakken. Het handelstekort loopt op dit moment volgens hem op tot 1 miljard euro per dag.

2 uur geleden
FT: aandeelhouders willen buitenstaander als nieuwe baas Heineken

AMSTERDAM (ANP) - Belangrijke aandeelhouders van Heineken hebben de bierbrouwer opgeroepen om snel duidelijkheid te geven over de opvolger van de per eind mei vertrokken bestuursvoorzitter Dolf van den Brink. Twee van de vijftien grootste investeerders in het familiebedrijf zeiden tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat Heineken daarbij moet afwijken van de aloude traditie om interne kandidaten te benoemen. Ze willen een externe kandidaat om het concern er weer bovenop te helpen.

2 uur geleden
Nederlandse boeren ontvangen minder geld voor hun producten

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren en tuinders kregen in het eerste kwartaal van dit jaar gemiddeld ruim 10 procent minder betaald voor hun producten vergeleken met een jaar eerder. Volgens nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) leverden vooral aardappelen minder op. Ook de afzetprijzen van fruit, granen, melk en eieren lagen beduidend lager.

2 uur geleden
Bijna recordaantal flessen wijn geproduceerd in Nederland

RHENEN (ANP) - Nederlandse wijngaardeniers hebben een succesvol wijnjaar beleefd. Met ruim 1,5 miljoen flessen wijn in 2025 was vorig jaar het op een na succesvolste wijnjaar ooit. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in samenwerking met Vereniging Nederlandse Wijnproducenten (VNWP).

2 uur geleden