Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV stelt beslissing over pensioenakkoord uit

FNV stelt beslissing over pensioenakkoord uit

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het besluit over de herziening van het pensioenstelsel voor zich uitgeschoven. Volgens een deel van het ledenparlement is er onvoldoende tijd geweest om een "weloverwogen afweging" te maken.

Zonder steun van de grootste vakbond van het land wordt de invoering van een nieuw pensioenstelsel vrijwel onmogelijk. Minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) wilde na groen licht van FNV juist de voorstellen voor een nieuw pensioenstelsel vrijdag naar de Tweede Kamer sturen.

Zaterdag 4 juli komt het 105-koppige ledenparlement van FNV opnieuw samen om over de uitwerking van het pensioenakkoord te stemmen. Dat is na de ingang van het zomerreces van de Tweede Kamer. Koolmees toonde zich geïrriteerd over de vertraging.

Digitale vergadering

"Ik was heel graag vandaag tot besluitvorming gekomen, maar een deel van het ledenparlement is daar nog niet aan toe. We willen dit zorgvuldig doen", verklaarde Han Busker, voorzitter van FNV.

Vrijdag werd duidelijk dat te weinig mensen waren ingelogd om deel te nemen aan de de vergadering, die met het oog op het coronavirus digitaal werd gehouden. Doordat het vereiste minimumaantal niet meedeed, zou een stemming niet bindend zijn. Volgens Busker is de vergadering nu gebruikt om vragen over het akkoord te beantwoorden.

Technische problemen

Dat het quotum niet werd gehaald, kwam doordat leden bewust niet hadden ingelogd bij de vergadering. Dit deel van het ledenparlement eiste dat er een fysieke bijeenkomst zou zijn en wilde meer details over het nieuwe stelsel. Bij sommige leden speelden aan het begin van de vergadering ook technische problemen, zoals haperende audio.

Een andere vakbond, VCP, gaf eerder deze week nadrukkelijk geen goedkeuring voor het pensioenplan, maar zei ook geen "nee". Er zijn nog te veel zorgen over de vorm van compensatie voor mensen bij wie een pensioengat ontstaat door de overgang naar een nieuw stelsel.

Ook bij FNV-leden leefden die zorgen. Daar kwam bij dat het ledenparlement wel heel kort na het sluiten van een akkoord in de 'polder' moest stemmen. Werkgevers, vakbonden en politiek kwamen pas vorige week vrijdag tot overeenstemming, na een jaar vol overleg. Aan het vorig jaar gesloten pensioenakkoord gingen ook jaren vol onderhandelingen vooraf.

Meer uit Financieel

Tesla voert autoverkopen weer op na jaar vol controverses

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee toont de fabrikant van elektrische auto's, geleid door Elon Musk, herstel na een forse daling van de verkopen vorig jaar.

1 uur geleden
Beurzen in New York openen hoger na zwak Amerikaans banenrapport

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met winsten begonnen. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in juni 57.000 banen bijgekomen. Dat was veel minder dan verwacht.

1 uur geleden
Afgesproken cao-lonen FNV stijgen 3,4 procent, vakbond wil meer

UTRECHT (ANP) - FNV heeft de afgelopen maanden loonsverhogingen van gemiddeld 3,4 procent weten af te spreken in nieuwe cao's. Dat is wel duidelijk lager dan de eis van 6 procent waarop de grootste vakbond van Nederland sinds december mikt. FNV-bestuurslid Jacqie van Stigt gaf donderdag in een tussentijdse evaluatie van het cao-seizoen toe dat er nog wel stappen zijn te zetten.

2 uur geleden
Gall & Gall sluit cao-akkoord met vakbond CNV

ZAANDAM (ANP) - Slijterijketen Gall & Gall heeft een akkoord met vakbond CNV gesloten over een nieuwe cao. Het akkoord komt na meerdere stakingen door personeel van Gall & Gall, waardoor winkels dicht bleven.

3 uur geleden
Minder campers verkocht, liefhebbers 'voelen hogere kosten'

BUNNIK (ANP) - De verkoop van campers is in de eerste helft van dit jaar gedaald. Dat melden BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Camperliefhebbers voelen de hogere kosten van het bezit en gebruik van een camper, volgens de brancheorganisaties.

4 uur geleden
Groot havencontract voor Boskalis en Van Oord in Zweden

PAPENDRECHT (ANP) - De baggeraars en maritiem dienstverleners Boskalis en Van Oord hebben een groot contract in Zweden binnengehaald. De bedrijven gaan omvangrijke baggerwerkzaamheden uitvoeren voor uitbreiding van de haven van de stad Luleå in het noorden van Zweden.

4 uur geleden
Zuivelwerkgevers en vakbonden eens over nieuwe cao na stakingen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers en vakbonden hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over een nieuwe cao voor de zuivelindustrie, nadat de afgelopen weken meermaals werd gestaakt bij makers van melkproducten zoals kaas, yoghurt en babyvoeding. Leden van vakbonden moeten nog wel instemmen met de afspraken.

5 uur geleden