FNV: staking bij Swissport Cargo op Schiphol opgeschort
SCHIPHOL (ANP) - Bij vrachtafhandelingsbedrijf Swissport Cargo op Schiphol wordt voorlopig toch niet gestaakt. Vakbond FNV dreigde eerder met acties. Die zouden mogelijk donderdag al plaatsvinden, maar de onderneming heeft in een informeel overleg op de valreep een "handreiking aan het personeel" gedaan. Het ultimatum dat de bond eerder stelde is daarom met een week verlengd.
"We zien het positief in en gaan ervan uit dat we er volgende week samen uit komen", verklaart FNV-bestuurder Stijn Jansen. Volgens hem heeft Swissport Cargo nu een loonsverhoging van 10 procent geboden voor de circa 200 tot 250 medewerkers. Ook zou het bedrijf ervoor openstaan om met FNV afspraken te maken in een cao.
De bond ergerde zich er eerder nog aan dat de onderneming met de eigen ondernemingsraad een loonsverhoging van minimaal 4,25 procent had afgesproken, zonder dat FNV hier enige inspraak in had. "Hoewel nog niets vaststaat, toont de snelheid waarmee Swissport nu beweegt maar weer aan dat je soms met acties moet dreigen voordat een werkgever de wensen van het personeel serieus neemt", merkt Jansen op.
Als het tot acties zou komen bij Swissport Cargo dan zouden passagiers daar geen last van hebben. Hun koffers worden namelijk door een andere tak van Swissport verwerkt. De staking zou dus alleen impact hebben op vracht in vliegtuigen. De vrachtafhandelaars laden onder meer bloemen in en uit. Ook bijvoorbeeld producten als iPhones of medicijnen worden volgens FNV veel met het vliegtuig vervoerd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
13 uur geleden