FNV: staking bij Swissport Cargo op Schiphol opgeschort
SCHIPHOL (ANP) - Bij vrachtafhandelingsbedrijf Swissport Cargo op Schiphol wordt voorlopig toch niet gestaakt. Vakbond FNV dreigde eerder met acties. Die zouden mogelijk donderdag al plaatsvinden, maar de onderneming heeft in een informeel overleg op de valreep een "handreiking aan het personeel" gedaan. Het ultimatum dat de bond eerder stelde is daarom met een week verlengd.
"We zien het positief in en gaan ervan uit dat we er volgende week samen uit komen", verklaart FNV-bestuurder Stijn Jansen. Volgens hem heeft Swissport Cargo nu een loonsverhoging van 10 procent geboden voor de circa 200 tot 250 medewerkers. Ook zou het bedrijf ervoor openstaan om met FNV afspraken te maken in een cao.
De bond ergerde zich er eerder nog aan dat de onderneming met de eigen ondernemingsraad een loonsverhoging van minimaal 4,25 procent had afgesproken, zonder dat FNV hier enige inspraak in had. "Hoewel nog niets vaststaat, toont de snelheid waarmee Swissport nu beweegt maar weer aan dat je soms met acties moet dreigen voordat een werkgever de wensen van het personeel serieus neemt", merkt Jansen op.
Als het tot acties zou komen bij Swissport Cargo dan zouden passagiers daar geen last van hebben. Hun koffers worden namelijk door een andere tak van Swissport verwerkt. De staking zou dus alleen impact hebben op vracht in vliegtuigen. De vrachtafhandelaars laden onder meer bloemen in en uit. Ook bijvoorbeeld producten als iPhones of medicijnen worden volgens FNV veel met het vliegtuig vervoerd.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
5 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
7 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
1 dag geleden