Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: staking bij Swissport Cargo op Schiphol opgeschort

FNV: staking bij Swissport Cargo op Schiphol opgeschort

SCHIPHOL (ANP) - Bij vrachtafhandelingsbedrijf Swissport Cargo op Schiphol wordt voorlopig toch niet gestaakt. Vakbond FNV dreigde eerder met acties. Die zouden mogelijk donderdag al plaatsvinden, maar de onderneming heeft in een informeel overleg op de valreep een "handreiking aan het personeel" gedaan. Het ultimatum dat de bond eerder stelde is daarom met een week verlengd.

"We zien het positief in en gaan ervan uit dat we er volgende week samen uit komen", verklaart FNV-bestuurder Stijn Jansen. Volgens hem heeft Swissport Cargo nu een loonsverhoging van 10 procent geboden voor de circa 200 tot 250 medewerkers. Ook zou het bedrijf ervoor openstaan om met FNV afspraken te maken in een cao.

De bond ergerde zich er eerder nog aan dat de onderneming met de eigen ondernemingsraad een loonsverhoging van minimaal 4,25 procent had afgesproken, zonder dat FNV hier enige inspraak in had. "Hoewel nog niets vaststaat, toont de snelheid waarmee Swissport nu beweegt maar weer aan dat je soms met acties moet dreigen voordat een werkgever de wensen van het personeel serieus neemt", merkt Jansen op.

Als het tot acties zou komen bij Swissport Cargo dan zouden passagiers daar geen last van hebben. Hun koffers worden namelijk door een andere tak van Swissport verwerkt. De staking zou dus alleen impact hebben op vracht in vliegtuigen. De vrachtafhandelaars laden onder meer bloemen in en uit. Ook bijvoorbeeld producten als iPhones of medicijnen worden volgens FNV veel met het vliegtuig vervoerd.

Meer uit Financieel

Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

1 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

2 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

3 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

22 uur geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden
EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

1 dag geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

1 dag geleden