Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: staking bij Swissport Cargo op Schiphol opgeschort

FNV: staking bij Swissport Cargo op Schiphol opgeschort

SCHIPHOL (ANP) - Bij vrachtafhandelingsbedrijf Swissport Cargo op Schiphol wordt voorlopig toch niet gestaakt. Vakbond FNV dreigde eerder met acties. Die zouden mogelijk donderdag al plaatsvinden, maar de onderneming heeft in een informeel overleg op de valreep een "handreiking aan het personeel" gedaan. Het ultimatum dat de bond eerder stelde is daarom met een week verlengd.

"We zien het positief in en gaan ervan uit dat we er volgende week samen uit komen", verklaart FNV-bestuurder Stijn Jansen. Volgens hem heeft Swissport Cargo nu een loonsverhoging van 10 procent geboden voor de circa 200 tot 250 medewerkers. Ook zou het bedrijf ervoor openstaan om met FNV afspraken te maken in een cao.

De bond ergerde zich er eerder nog aan dat de onderneming met de eigen ondernemingsraad een loonsverhoging van minimaal 4,25 procent had afgesproken, zonder dat FNV hier enige inspraak in had. "Hoewel nog niets vaststaat, toont de snelheid waarmee Swissport nu beweegt maar weer aan dat je soms met acties moet dreigen voordat een werkgever de wensen van het personeel serieus neemt", merkt Jansen op.

Als het tot acties zou komen bij Swissport Cargo dan zouden passagiers daar geen last van hebben. Hun koffers worden namelijk door een andere tak van Swissport verwerkt. De staking zou dus alleen impact hebben op vracht in vliegtuigen. De vrachtafhandelaars laden onder meer bloemen in en uit. Ook bijvoorbeeld producten als iPhones of medicijnen worden volgens FNV veel met het vliegtuig vervoerd.

Meer uit Financieel

Voorzitter VNO-NCW noemt vertrek supers bij lobbyclub 'geen ramp'

AMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."

30 minuten geleden
Starmer wil actie big tech tegen verspreiden naaktfoto's jongeren

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.

1 uur geleden
Topman Frans Everts van Shell Nederland gaat TenneT leiden

ARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.

2 uur geleden
AWVN wil meer aandacht voor productiviteit in cao's

AMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.

2 uur geleden
ING geeft AI grotere rol bij beoordelen hypotheekaanvragen

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.

3 uur geleden
AEX-index zakt na escalatie oorlog Midden-Oosten, olie duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israƫl en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.

3 uur geleden
Partijen detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Verschillende grote partijen in de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW. Supermarktkoepel CBL heeft het lidmaatschap opgezegd en bijvoorbeeld Jumbo verliest daardoor binnenkort ook zijn aansluiting bij de lobbyclub, bevestigen woordvoerders van die organisaties na berichtgeving van De Telegraaf.

3 uur geleden