Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV Spoor: niet wenselijk dat NS-topvrouw Rintel zo snel vertrekt

FNV Spoor: niet wenselijk dat NS-topvrouw Rintel zo snel vertrekt

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV noemt het "niet wenselijk" dat NS-topvrouw Marjan Rintel mogelijk al na anderhalf jaar vertrekt. Volgens de bond staan de Nederlandse Spoorwegen voor grote uitdagingen door onder meer personeelstekort en is de termijn die Rintel erop heeft zitten als ze vertrekt "veel te kort". Dat zegt Henri Janssen, bestuurder van FNV Spoor. Donderdag werd bekend dat Rintel is voorgedragen als nieuwe topvrouw van luchtvaartmaatschappij KLM.

Tegelijkertijd zijn er ook mensen die volgens Janssen "niet rouwig" zijn om Rintels vertrek. "Ze heeft niet breeduit de harten weten te stelen bij het personeel", zegt Janssen, die zelf zegt een goede verstandhouding met Rintel te hebben gehad. "Haar handelsmerk was sturen op de kosten. Die naam heeft ze wel bevestigd bij NS. Als je zegt dat je met passie een spoorvrouw bent en zo makkelijk naar KLM gaat, geeft dat ook aan dat je als bestuurder redelijk makkelijk inwisselbaar bent."

Onder Rintels leiding zijn er ook stakingen bij het NS-personeel geweest, zegt Janssen. "Het bedrijf is niet in staat geweest het topmanagement en de werkvloer dichter bij elkaar te brengen. Dat is onder haar leiding niet gelukt." Toch "rijdt er geen trein minder na dit nieuws", zegt de vakbondsbestuurder. De bond hoopt dat Rintels opvolger wel die verbinding weet te maken tussen de werkvloer en de top van het bedrijf.

Reizigersorganisatie Rover laat weten "verheugd" te zijn over de voordracht van Rintel en feliciteert haar "van harte". "We gaan ervan uit dat de samenwerking met NS wordt ingezet voor de toename van duurzame kilometers en maximaal inzetten van de internationale trein als alternatief voor korte vluchten. Over NS maken we ons geen zorgen, ze vinden ongetwijfeld een goede vervanger waarmee wij graag samen kijken naar het herstel van de populariteit van de trein en de terugkeer van de reiziger", aldus een woordvoerster van de reizigersorganisatie.

Meer uit Financieel

Apple bij stijgers op hoger Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.

4 minuten geleden
Nederland doet niet mee aan defensie-investeringsbank Canada

DEN HAAG/OTTAWA (ANP) - Nederland doet niet mee aan de defensie-investeringsbank die Canada met andere landen opzet. Den Haag geeft de voorkeur aan de kredietinstelling waar het zelf samen met andere landen aan werkt.

5 minuten geleden
OPEC+ verhoogt waarschijnlijk de olieproductie, meldt Bloomberg

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van OPEC+ zullen zondag waarschijnlijk instemmen met een productieverhoging voor juni, melden drie afgevaardigden van het oliekartel aan persbureau Bloomberg. Dat zou de eerste stap van OPEC+ zijn sinds het plotselinge vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week.

8 minuten geleden
VodafoneZiggo: meer mobiele abonnementen, minder internetklanten

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.

1 uur geleden
Pensioenfondsen profiteren van stijgende beurskoersen

ROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiële positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.

1 uur geleden
Cosmeticaconcern Estée Lauder schrapt nog eens 3000 banen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat nog eens 3000 banen schrappen. Dat komt bovenop de eerder aangekondigde 7000 geschrapte arbeidsplaatsen, waardoor er in totaal 10.000 banen verdwijnen.

2 uur geleden
Verkoop tweedehands elektrische auto's verdubbelt bijna

BUNNIK (ANP) - De verkoop van tweedehands elektrische auto's is in april opnieuw flink gestegen. De opmars van elektrische occasions, die brancheclub BOVAG in maart signaleerde, lijkt daarmee door te zetten. Volgens een woordvoerder laten consumenten zich in hun autokeuze mogelijk leiden door de sterk gestegen brandstofprijzen.

2 uur geleden