FNV: ruim 100 werknemers textielbedrijven staken voor betere cao
KROMMENIE (ANP) - Zo'n 100 tot 150 werknemers van textielbedrijven Forbo in Krommenie (Noord-Holland) en Solmax in Hengelo hebben maandag het werk neergelegd om een betere cao af te dwingen, schat FNV-bestuurder Paul van Boxtel. Hij zegt dat door de staking de productie bij Forbo volledig stilligt. Bij Solmax zouden meerdere onderdelen platliggen.
De vakbond wil onder meer een loonsverhoging van 6,2 procent voor werknemers in de mode-, interieur-, tapijt- en textielindustrie en structureel 100 euro extra per maand. Ook wil FNV dat de salarissen van de ruim 12.000 mensen bij negenhonderd bedrijven automatisch meestijgen met de inflatie. Medewerkers in de tapijt- en textielindustrie die fysiek zwaar werk doen, moeten wat de bond betreft de mogelijkheid krijgen om minder te gaan werken of te stoppen.
De rest van de week wordt volgens Van Boxtel ook gestaakt. Afgelopen vrijdag liep het ultimatum af dat de vakbond had gesteld, nadat FNV-leden het eindbod van de werkgevers hadden afgewezen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - ASN Bank zegt een technische storing waardoor het spaarsaldo van klanten niet goed wordt weergegeven in de nacht van donderdag op vrijdag te herstellen. Door de storing wordt het saldo op spaar- of beleggingsrekeningen niet goed weergegeven in de app en op de website.
12 minuten geledenALMERE (ANP) - Lidl wil zijn Nederlandse supermarkten vanaf volgend jaar alleen nog maar bevoorraden met elektrische vrachtwagens. Dat is sneller dan gepland, want eerder zei het bedrijf dit voor 2030 te willen doen. Lidl is naar eigen zeggen de eerste supermarktketen die deze stap zet.
18 minuten geledenZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.
4 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.
4 uur geleden