FNV: ruim 100 werknemers textielbedrijven staken voor betere cao
KROMMENIE (ANP) - Zo'n 100 tot 150 werknemers van textielbedrijven Forbo in Krommenie (Noord-Holland) en Solmax in Hengelo hebben maandag het werk neergelegd om een betere cao af te dwingen, schat FNV-bestuurder Paul van Boxtel. Hij zegt dat door de staking de productie bij Forbo volledig stilligt. Bij Solmax zouden meerdere onderdelen platliggen.
De vakbond wil onder meer een loonsverhoging van 6,2 procent voor werknemers in de mode-, interieur-, tapijt- en textielindustrie en structureel 100 euro extra per maand. Ook wil FNV dat de salarissen van de ruim 12.000 mensen bij negenhonderd bedrijven automatisch meestijgen met de inflatie. Medewerkers in de tapijt- en textielindustrie die fysiek zwaar werk doen, moeten wat de bond betreft de mogelijkheid krijgen om minder te gaan werken of te stoppen.
De rest van de week wordt volgens Van Boxtel ook gestaakt. Afgelopen vrijdag liep het ultimatum af dat de vakbond had gesteld, nadat FNV-leden het eindbod van de werkgevers hadden afgewezen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.
32 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt dinsdag met een pakket maatregelen om de groei van hernieuwbare energie te versnellen. Het land wil zijn afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen, nu die markt opnieuw flink wordt verstoord door de oorlog in het Midden-Oosten.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
8 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
14 uur geleden