Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV roept Uber op cao na te leven, anders volgt rechtszaak

FNV roept Uber op cao na te leven, anders volgt rechtszaak

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV eist van Uber dat het bedrijf erkent dat het een werkgever is en de cao Taxi toepast. Als Uber niet binnen twee weken gehoor geeft aan de eisen, dan spant de bond naar eigen zeggen een rechtszaak aan tegen het Amerikaanse bedrijf.

FNV-bestuurder Amrit Sewgobind vindt het teleurstellend dat Uber niet uit eigen beweging deze stap al heeft gezet. "We spreken dagelijks met chauffeurs die ontzettend afhankelijk zijn van Uber, maar geen enkele zekerheid hebben over werk en inkomen. Dat is een schijnconstructie en daar moet een einde aan komen."

De bond begrijpt ook niet waarom de overheid niet eerder heeft ingegrepen. Volgens FNV heeft het kabinet voldoende mogelijkheden om Uber te dwingen de cao Taxi toe te passen. Het kabinet is er wel mee bezig, maar handhaving en naleving blijven tot nog toe uit.

Uber heeft in de ogen van Sewgobind echter alle kenmerken van een werkgever, waardoor er alleen op papier sprake zou zijn van zelfstandig ondernemerschap. "De chauffeurs kunnen niet onderhandelen over hun tarief en Uber gebruikt alle data die het over de chauffeurs verzamelt om hen te manipuleren." Zo weet FNV op basis van gesprekken met chauffeurs dat als zij ritten weigeren of annuleren, hun rating omlaag gaat en ze vervolgens nog minder ritten krijgen.

Meer uit Financieel

Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

11 minuten geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

1 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

4 uur geleden
Shell bij winnaars op lager Damrak, PostNL daalt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.

4 uur geleden
ACM zet ANWB Energie onder verscherpt toezicht

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.

5 uur geleden