FNV roept minister op: praat met PostNL, ook over werkgelegenheid
UTRECHT (ANP) - FNV vraagt minister Dirk Beljaarts van Economische Zaken om de postsector economisch houdbaar te houden en tegelijkertijd te zorgen voor behoud van werkgelegenheid. Daarvoor moet de minister in gesprek gaan met PostNL, aldus de vakbond, die daarmee reageert op de financiële bijdrage die PostNL aan het kabinet heeft gevraagd om de post te kunnen blijven bezorgen.
Het gesprek dat Beljaarts en PostNL moeten voeren moet gaan over duurzame oplossingen voor het bedrijf PostNL, maar ook over de verbetering van het werk en inkomen van postbezorgers. "Het is tijd voor structurele oplossingen die de postsector op lange termijn gezond maken, zonder de werkenden opnieuw in de kou te laten staan", zegt FNV-bestuurder Pieter Beuzenberg.
PostNL vroeg de overheid eind vorige week een tijdelijke financiële bijdrage van in totaal 68 miljoen euro om de postdienstverlening op de huidige voet voort te zetten. Het ministerie van Economische Zaken zei in eerste instantie nee tegen het verzoek van PostNL. Volgens FNV voelen veel postbezorgers zich onzeker over de situatie. "De postbezorgers verdienen een eerlijke beloning voor hun zware werk", aldus Beuzenberg. "Zij zorgen ervoor dat de post op tijd bij de mensen komt, vaak in weer en wind."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
11 uur geleden