FNV presenteert manifest over werkomstandigheden ministerie VWS
DEN HAAG (ANP) - De FNV meldt dinsdag hoe het is om te werken op het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. De vakbond heeft een enquête gehouden onder enkele honderden ambtenaren, naar aanleiding van signalen over onveilige werkomstandigheden. Op basis van de uitkomsten biedt de bond een manifest aan bij de Tweede Kamer.
De FNV had de eerste bevindingen in december naar buiten gebracht. Op het ministerie heerst een "onveilige" en zelfs "giftige" werksfeer, zei de bond toen. Medewerkers klaagden over pesten en intimidatie. Dat kwam voort uit een verkennend onderzoek, dat daarna is uitgebreid.
Het manifest wordt om 13.15 uur aangeboden aan de commissie Binnenlandse Zaken van de Tweede Kamer.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De minister moet de korpsleiding van de politie wegsturen, vinden rechtse partijen als JA21 en BBB. De directe aanleiding is de manier waarop de leiding heeft gecommuniceerd met politiemensen die de systemen hebben geraadpleegd in de zaak van de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude.
35 minuten geledenBREDA (ANP) - De 49-jarige man die in december in zijn woning in Moergestel zou hebben geprobeerd zijn twee jonge kinderen te vermoorden, leed al ruim een half jaar aan slapeloosheid en verkeerde mogelijk in een psychose toen hij het geweld pleegde. Dat zegt zijn advocaat.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zaten 2170 asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat is het hoogste aantal sinds 23 oktober 2024, anderhalf jaar geleden. Volgens opvangorgaan COA zitten alle opvanglocaties in het land vol. Mede daardoor blijft de organisatie gebruikmaken van de opvanglocaties in Hardenberg en Epe, ook al hadden die al moeten sluiten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dit jaar gezamenlijk bijna 6 procent meer uit te geven dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de gemeentebegrotingen voor 2026. De begrote uitgaven voor 2026 zijn 84,6 miljard euro, zo'n 4,6 miljard meer dan in 2025.
4 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Een 16-jarig meisje is dinsdagavond ernstig gewond geraakt op een bouwplaats aan de Drs. F. Bijlweg in Den Helder. Ze was op een tien meter hoge grindberg geklommen en viel daar vanaf. Volgens een woordvoerder van de politie gaat het om een ongeluk en doet de politie verder geen onderzoek.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht dat medio volgende maand het verzet van Hongarije tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne zal stoppen. De regering van Viktor Orbán blokkeert het geld om een ruzie met Oekraïne over de oliepijpleiding Droezjba waardoor goedkope Russische olie naar Hongarije stroomt.
13 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."
15 uur geleden