
FNV: politiek moet beter voor gevangenismedewerkers zorgen
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV roept de politiek en de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) op om dringend actie te ondernemen na de "zeer ernstige incidenten" waarbij vier gevangenismedewerkers slachtoffer werden van aanslagen en ernstige mishandeling.
In augustus gingen explosieven af bij de woningen van drie medewerkers. Een van hen raakte gewond. Bij het huis van een ander werd een dag later ook brand gesticht. In dezelfde maand is een gevangenismedewerker buiten de inrichting geslagen met een honkbalknuppel.
"De politiek is aan zet", vindt Marcelle Buitendam, vakbondsbestuurder van FNV Overheid. Zij vindt dat er meer geld naar het gevangeniswezen moet. Politici moeten zich inzetten "om beter voor medewerkers van inrichtingen te zorgen", zegt zij.
'Nooit accepteren'
FNV staat in nauw contact met de DJI, aldus Buitendam. "Die geeft aan dat er aangifte is gedaan." FNV wil dat de daders "op geen enkele wijze voor strafvermindering in aanmerking komen en dat voor de incidenten de hoogste straffen moeten gelden".
Staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) stelt dat de DJI "pal voor gevangenismedewerkers staat" en stappen zet om hen te beschermen. Zelf staat hij "op iets meer afstand, maar ik trek het me heel persoonlijk aan".
"Ik accepteer het niet en ik zal het ook nooit accepteren", zegt Rutte over de incidenten. Details over eventuele maatregelen om gevangenismedewerkers te beschermen, kan hij niet delen. "Als ik maatregelen kan nemen, dan doe ik dat."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het GVB heeft toch camerabeelden teruggevonden van metrostations in de tijd dat de rellen rondom de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv plaatsvonden, in november vorig jaar. De politie had de beelden destijds opgevraagd, maar het GVB nam toen aan dat de beelden er niet meer waren.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tegen Bretly D., die wordt verdacht van onder meer het doden van een man in Rotterdam en een poging een man in Zutphen te wurgen, is een celstraf van achttien jaar en tbs met dwangverpleging geëist. Bij D. zijn meerdere stoornissen vastgesteld, die ondanks dat hij al jarenlang behandeld werd, alleen maar erger lijken te zijn geworden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) mag van de rechter doorgaan met de strafrechtelijke vervolging van een klimaatactivist voor het blokkeren van de A12 in Den Haag met een auto. Volgens de officier van justitie heeft de aanhanger van Extinction Rebellion (XR) daarmee andere verkeersdeelnemers in gevaar gebracht en ambulances gehinderd. De verdediging is het daar niet alleen mee oneens, maar vindt dat de zaak direct moet worden gestaakt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Utrecht zes jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Roelof E. (60) uit Amersfoort die jarenlang een minderjarige jongen seksueel zou hebben uitgebuit. Volgens de officier van justitie is het slachtoffer verslaafd gemaakt aan GHB en ketamine en vanaf jonge leeftijd gebruikt als seksslaaf door E. en medeverdachte Arie van der K. (61). "Dit is het verhaal van het leven van een jongen dat in tien jaar helemaal is afgebroken."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een nieuwe campagne tegen aanslagen met explosieven moet ervoor zorgen dat verdachte situaties sneller worden gemeld. Want volgens Meld Misdaad Anoniem helpt dat de explosies tegen te gaan.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Honderden grondmedewerkers van KLM hebben woensdagochtend op Schiphol het werk neergelegd, ziet een ANP-verslaggever die aanwezig is op de luchthaven. Het personeel staakt van 08.00 tot 12.00 uur uit onvrede over een cao-akkoord dat de luchtvaartmaatschappij sloot buiten vakbonden FNV en CNV om. KLM heeft uit voorzorg ongeveer honderd vluchten geschrapt door de werkonderbreking.
4 uur geledenBRUNSSUM (ANP) - In de Boschstraat in Brunssum woedt in een loods een zware brand. De eerste melding van de brand kwam dinsdagavond om 20.15 uur binnen. Toen de brandweer bij de loods aankwam, sloegen de vlammen metershoog uit het dak, waardoor er alleen van buitenaf geblust kon worden, meldt de Veiligheidsregio Zuid-Limburg. Het is nog onbekend wat de brand in de loods heeft veroorzaakt.
8 uur geleden