FNV pleit voor loonsverhoging bij succesvol PostNL
AMSTERDAM (ANP) - Post- en pakketbezorger PostNL moet de hogere winst die het bedrijf dit jaar verwacht te halen stoppen in een structurele loonsverhoging voor personeel. Dat zou dan weer onderdeel moeten zijn van een verbetering van arbeidsvoorwaarden met minder flex en regelingen over het eerder kunnen stoppen met werken, aldus vakbond FNV.
PostNL verhoogde eerder deze week zijn verwachtingen voor dit jaar. Het bedrijf beloofde onder meer een bonus van 250 euro uit te keren aan het personeel. Verder gaat PostNL zijn aandeelhouders belonen.
Ligt het aan FNV, dan krijgt het personeel van PostNL er structureel 5 procent bij. Gelet op de resultaten zou daar ruimte voor moeten zijn. Lopende gesprekken over een nieuwe cao leveren volgens de vakbond echter nog weinig op.
PostNL waarschuwde al wel dat met het oog op de belangrijke feestdagenperiode er meer onzekerheden lijken te komen vanwege de tweede coronagolf. Een en ander is volgens PostNL afhankelijk van eventuele nieuwe coronamaatregelen, een potentieel hoger ziekteverzuim en daarnaast macro-economische ontwikkelingen en het consumentenvertrouwen. Dit kan de bestedingen tijdens de feestdagen, maar ook in 2021, beïnvloeden.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Oura, de maker van slimme ringen, stelt een beursgang in de Verenigde Staten uit door onzekerheid op de markt voor beursintroducties. Het van oorsprong Finse bedrijf wilde bij een debuut op techbeurs Nasdaq tot 2,2 miljard dollar ophalen en had ongeveer vier keer zoveel orders binnengehaald als er aandelen beschikbaar waren, meldde persbureau Bloomberg eerder al.
43 minuten geledenLJUBLANA (ANP/AFP) - Het voorstel van de Amerikaanse president Donald Trump om kunstmatige intelligentie (AI) voortaan te hernoemen tot 'super intelligence' (SI) heeft tot een stortvloed aan aanvragen geleid voor internetdomeinen die eindigen op '.si'.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Drie vakantieparken van Oostappen Groep, het bedrijf van realityster Peter Gillis, mogen op 1 oktober geveild worden door schuldeiser Marc van Rooi. Dat heeft de kortgedingrechter in Den Bosch bepaald. Gillis probeerde de executieveiling tegen te houden en stapte daarom naar de rechter.
1 uur geledenCATANIA (ANP/RTR) - De luchthaven van Catania op Sicilië heeft dinsdag de vluchten hervat, nadat het vliegverkeer was stilgelegd door een uitbarsting van vulkaan Etna en slechte weersomstandigheden. KLM moest afgelopen weekend reizigers omboeken naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.
2 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Europese Unie heeft dit jaar ruim 100 miljard extra aan energie besteed "zonder daarvoor een molecuul extra aan gas of olie te ontvangen", zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een overleg met EU-ministers van Energie. Voor hem toont dit aan hoe "onhoudbaar het is om afhankelijk te zijn van energiebronnen uit andere delen van de wereld".
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Anthropic waarschuwt potentiële beleggers dat AI "catastrofale en existentiële risico's voor de mensheid" met zich meebrengt. Dat meldt Reuters op basis van het prospectus van het AI-bedrijf, dat het persbureau heeft ingezien.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR en het Duitse energiebedrijf RWE hebben de krachten gebundeld voor een bod op het Duitse genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Duitsland begon in mei met het verkoopproces van het energieconcern.
3 uur geleden