Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV over gijzeling werknemers DJI: onderste steen moet boven

FNV over gijzeling werknemers DJI: onderste steen moet boven

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV vindt dat de "onderste steen boven moet" na de gijzeling van twee medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) door een 21-jarige gedetineerde. Yntse Koenen, die bij de vakbond gaat over onder meer de DJI, spreekt van een "zwaar intimiderend beroepsincident" en zegt zich zorgen te maken.

Volgens Koenen leven er veel vragen over de ontsnapping, waarbij de man twee personeelsleden met een vuurwapen bedreigde. "Was het personeel dat naar de man werd toegestuurd goed beveiligd en goed geïnformeerd?", vraagt hij zich af. Ook wil hij weten of het incident te maken heeft met problemen die al langer in gevangenissen spelen. "Wij zien het incident in het kader van het groter geheel", aldus Koenen.

Volgens hem zijn er al lange tijd problemen met de werkdruk en de veiligheid van het personeel. Dit komt onder meer door personeelstekorten in gevangenissen. Het nieuwe personeel dat binnenkomt is volgens hem soms nog jong en onervaren. "Ik vrees dat je door het tekort onvoldoende op het personeel kan letten en onvoldoende maatwerk kan leveren voor de gedetineerden."

Ontsnapping

Hij zegt meerdere vragen te hebben neergelegd bij hoofddirecteur van de DJI José Lazeroms. Volgens hem is het nu zaak de veiligheid binnen de DJI te herstellen. Ook moet er goed gezorgd worden voor de werknemers die betrokken waren bij het incident.

De Nederlander die woensdag ontsnapte, zat vast in de inrichting Den Hey-Acker in Breda. Hij zat daar op basis van een PIJ-maatregel, ook wel bekend als jeugd-tbs. Sinds augustus had hij onbegeleid verlof en werkte hij doordeweeks buiten de inrichting. Toen zijn werkgever aan de jeugdinrichting meldde dat hij die dag drie uur afwezig was geweest, kwamen medewerkers hem ophalen. Toen zij hem terug wilden brengen naar de inrichting, bleek dat hij een vuurwapen bij zich had. Onder dwang hiervan reden ze naar België, waar hij de medewerkers uit de auto liet. Zij belden de Belgische politie, waarna een vuurgevecht met de politie ontstond. De man kwam hierdoor om het leven.

Meer uit Binnenland

Jetten bereid om samenwerking landen in koninkrijk aan te passen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en Curaçao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.

35 minuten geleden
Dode bij schietincident in Vaals

VAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.

1 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld bij pluimveebedrijf in Biddinghuizen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.

1 uur geleden
Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

4 uur geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

6 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

9 uur geleden
Argentinië doet onderzoek naar hantavirus in vertrekstad Hondius

USHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.

9 uur geleden