Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV over gijzeling werknemers DJI: onderste steen moet boven

FNV over gijzeling werknemers DJI: onderste steen moet boven

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV vindt dat de "onderste steen boven moet" na de gijzeling van twee medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) door een 21-jarige gedetineerde. Yntse Koenen, die bij de vakbond gaat over onder meer de DJI, spreekt van een "zwaar intimiderend beroepsincident" en zegt zich zorgen te maken.

Volgens Koenen leven er veel vragen over de ontsnapping, waarbij de man twee personeelsleden met een vuurwapen bedreigde. "Was het personeel dat naar de man werd toegestuurd goed beveiligd en goed geïnformeerd?", vraagt hij zich af. Ook wil hij weten of het incident te maken heeft met problemen die al langer in gevangenissen spelen. "Wij zien het incident in het kader van het groter geheel", aldus Koenen.

Volgens hem zijn er al lange tijd problemen met de werkdruk en de veiligheid van het personeel. Dit komt onder meer door personeelstekorten in gevangenissen. Het nieuwe personeel dat binnenkomt is volgens hem soms nog jong en onervaren. "Ik vrees dat je door het tekort onvoldoende op het personeel kan letten en onvoldoende maatwerk kan leveren voor de gedetineerden."

Ontsnapping

Hij zegt meerdere vragen te hebben neergelegd bij hoofddirecteur van de DJI José Lazeroms. Volgens hem is het nu zaak de veiligheid binnen de DJI te herstellen. Ook moet er goed gezorgd worden voor de werknemers die betrokken waren bij het incident.

De Nederlander die woensdag ontsnapte, zat vast in de inrichting Den Hey-Acker in Breda. Hij zat daar op basis van een PIJ-maatregel, ook wel bekend als jeugd-tbs. Sinds augustus had hij onbegeleid verlof en werkte hij doordeweeks buiten de inrichting. Toen zijn werkgever aan de jeugdinrichting meldde dat hij die dag drie uur afwezig was geweest, kwamen medewerkers hem ophalen. Toen zij hem terug wilden brengen naar de inrichting, bleek dat hij een vuurwapen bij zich had. Onder dwang hiervan reden ze naar België, waar hij de medewerkers uit de auto liet. Zij belden de Belgische politie, waarna een vuurgevecht met de politie ontstond. De man kwam hierdoor om het leven.

Meer uit Binnenland

College: kwart mensen met beperking voelt zich minderwaardig

UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.

2 uur geleden
D66: toestemming ouders niet verplicht bij onderzoek mishandeling

DEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.

2 uur geleden
A2-racer rijdt 240 kilometer per uur, auto en rijbewijs ingenomen

HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.

7 uur geleden
Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

18 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

18 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

19 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

1 dag geleden