FNV organiseert staking bij IKEA in Heerlen
HEERLEN (ANP) - Vakbond FNV kondigt opnieuw een 24-uursstaking bij een vestiging van IKEA aan. Donderdag is het filiaal van het woonwarenhuis in Heerlen het doelwit van acties voor een hoger loonbod van IKEA. De staking begint na middernacht en volgt op vergelijkbare acties in Delft, Groningen en Haarlem.
De vakbond meldt dat IKEA een loonbod doet dat ver onder de door FNV geëiste loonsverhoging van 7 procent ligt. FNV-bestuurder Daniëlle Wiek wil dat de koopkracht van werknemers verbetert, wat volgens haar niet het geval is bij de door IKEA voorgestelde loonsverhoging.
IKEA zei eerder dat de salarissen de laatste jaren al stevig zijn gestegen, waardoor ze bij het van oorsprong Zweedse bedrijf relatief hoog zijn voor de winkelsector. Kostenstijgingen en een daling van de omzet bieden volgens het bedrijf weinig ruimte voor een forse loonstijging.
Meer uit Financieel
MUSCAT (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Qatar Airways gaat een "beperkt aantal" vluchten uitvoeren om gestrande passagiers terug te brengen die door de oorlog in het Midden-Oosten zijn gestrand. Daarbij wordt ook vanuit Muscat in Oman naar Schiphol gevlogen. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij op haar website.
2 minuten geledenPAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft vorig jaar een recordomzet behaald. Topman Theo Baartmans spreekt van "financieel het meest succesvolle jaar in de lange geschiedenis" van Boskalis. Een jaar geleden had het Papendrechtse bedrijf ook een recordjaar.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - TomTom-topman Harold Goddijn vertrekt volgende maand als bestuursvoorzitter bij de navigatiedienstverlener. Hij is voorgedragen om toe te treden tot de raad van commissarissen, meldt TomTom. Goddijn was in 1991 een van de oprichters van TomTom en leidt het bedrijf sinds 2001.
48 minuten geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië veerden donderdag op na de zware koersverliezen van de afgelopen dagen door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De Europese en Amerikaanse aandelenmarkten lieten woensdag ook al wat herstel zien, mede dankzij enige stabilisatie van de olieprijzen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese regering mikt voor dit jaar op een groei van de economie tussen de 4,5 en 5 procent. Die doelstelling ligt op het laagste niveau sinds 1991. China heeft te maken met een reeks economische uitdagingen, waaronder problemen op de omvangrijke vastgoedmarkt en zwakkere consumentenbestedingen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
14 uur geleden