Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: onvoldoende draagvlak voor nieuwe cao NS, opnieuw om tafel

FNV: onvoldoende draagvlak voor nieuwe cao NS, opnieuw om tafel

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV wil opnieuw met de NS praten over de cao voor de medewerkers van de spoorvervoerder. Volgens de bond is er "onvoldoende draagvlak" voor het cao-akkoord dat vorige maand al met de NS was bereikt. Slechts een kleine meerderheid van 51 procent van de betrokken vakbondsleden stemde bij een ledenraadpleging voor het onderhandelingsresultaat.

Volgens de vakbond is het onderhandelingsresultaat neutraal aan leden voorgelegd, omdat de onderhandelaars het gevoel hadden dat ze het maximale resultaat hadden behaald. "Er zitten zeker goede punten in, maar ook een aantal pijnpunten", zegt FNV-bestuurder Henri Janssen. Leden vinden bijvoorbeeld dat de voorgestelde loonsverhoging niet genoeg is. "Zeker als je die vergelijkt met andere bedrijven, ook in het openbaar vervoer."

De dreiging van acties onder NS-medewerkers lijkt nog niet helemaal verdwenen. Maar volgens de FNV is voorlopig geen sprake van een staking. Veel leden die voor stemden zijn eigenlijk niet tevreden met het resultaat, aldus de vakbond. Janssen concludeert dat het draagvlak ontbreekt en vindt dat er een beter voorstel moet komen.

Loonsverhoging

In het onderhandelingsakkoord spraken de vakbonden FNV, CNV, VVMC en VHS af met NS dat werknemers onder meer een loonsverhoging krijgen van gemiddeld 6,6 procent en minstens 240 euro. "De voorgestelde loonsverhoging compenseert de achterstand die werknemers van de NS hebben opgelopen door de torenhoge inflatie niet", stelt Janssen. Ook voor andere arbeidsvoorwaarden zijn er verbeteringen, zoals een vrijstelling voor oudere werknemers van nachtdiensten vanaf 2026.

Vakbond VVMC hield onlangs een eigen ledenraadpleging over een nieuwe cao voor NS-medewerkers, maar de leden stemden tegen het akkoord. Deze bond wil ook eerst proberen weer met de NS te onderhandelen voordat een mogelijke staking op tafel komt.

NS zegt het spijtig te vinden dat er nog geen nieuwe cao is. "We gaan ons beraden op het vervolg, maar het is voor ons nu nog te vroeg om vooruit te lopen op dat vervolg", zegt een woordvoerster van het openbaarvervoersbedrijf. Ze kan ook nog niet aangeven of NS financiële ruimte ziet voor een verbeterd bod. Ook gaat NS niet in op de vraag of de vervoerder nu vreest voor stakingen.

Meer uit Financieel

Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.

17 minuten geleden
Trump: China koopt 200 vliegtuigen van Boeing

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.

3 uur geleden
Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

3 uur geleden
Merz roemt oud-ECB-president Draghi bij uitreiking Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.

5 uur geleden
Wall Street hoger terwijl beleggers letten op Trump in China

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.

6 uur geleden
Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

8 uur geleden
Forse schadevergoeding voor familie slachtoffer Boeing-crash

CHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.

8 uur geleden