Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: onbespreekbaar dat deel onderwijsbezuinigingen blijft

FNV: onbespreekbaar dat deel onderwijsbezuinigingen blijft

DEN HAAG (ANP) - Voor vakbond FNV is het "onbespreekbaar" dat het kabinet bezuinigt op het hoger onderwijs, ook als het totale bedrag omlaaggaat. Dat zegt bestuurslid Bas van Weegberg na het overleg dat de coalitie donderdag had met D66, CDA, ChristenUnie, SGP en JA21. De vijf oppositiepartijen hebben een plan opgesteld om de voorgestelde bezuinigingen te verlagen van in totaal 2 miljard euro naar 700 miljoen.

Van Weegberg sprak maandag een demonstratie op het Malieveld toe, waar enkele tienduizenden studenten, docenten en onderzoekers actie voerden tegen de bezuinigingen op het hoger onderwijs. D66-leider Rob Jetten stond toen ook op het podium. Van Weegberg richt zich dan ook op hem: "Alle politieke partijen die bij ons te gast waren, zeiden dat ze de boodschap luid en duidelijk hadden verstaan. Tegen de partijen die nu toch aan tafel zitten om met de coalitie te onderhandelen zeg ik: Dit is niet het moment voor handjeklap. Hou je poot stijf. Doe het niet."

Meer uit Binnenland

Jetten open voor ideeën onderwijs en zorg, verwijst naar plannen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwijst tijdens inhoudelijke debatjes over onderwijs en zorg vooral naar kabinetsplannen. Hij vindt veel ideeën die worden geopperd wel goed, maar houdt zich op de vlakte over of daar dan ook iets mee gedaan wordt.

45 minuten geleden
DSW stelt bekendmaking zorgpremie uit om onduidelijkheid politiek

SCHIEDAM (ANP) - Zorgverzekeraar DSW gaat later dan normaal zijn zorgpremie bekendmaken. De zorgverzekeraar breekt met de "jarenlange traditie" om op de vierde dinsdag van september de nieuwe premie te presenteren. Dat doet DSW omdat er onduidelijkheid is over de haalbaarheid van het kabinetsplan om het eigen risico te verhogen. Hierdoor beschikt DSW niet over de noodzakelijke informatie om de zorgpremie te kunnen berekenen, legt de zorgverzekeraar uit.

1 uur geleden
Hermans: ga gesprek aan over 'geen bezwaar' op donorlijst

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) wil dat mensen die geen bezwaar hebben om na het overlijden organen te doneren daarover in gesprek gaan met hun familie. Ze onderstreept daarmee een oproep van de Transplantatie Stichting in de Volkskrant.

1 uur geleden
Deel raad Rotterdam wil tweede onderzoek dood Alfredo Goeloe

ROTTERDAM (ANP) - Een aantal partijen in de Rotterdamse gemeenteraad wil dat er, naast het onderzoek van de Rijksrecherche, een onafhankelijk onderzoek komt naar de omstandigheden rond de dood van Rotterdammer Alfredo Goeloe (51). Hij kwam zaterdag om het leven bij een aanhouding door agenten op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid.

2 uur geleden
Jetten wil stikstofplannen niet afzwakken, verbetering kan wel

DEN HAAG (ANP) - De stikstofplannen worden niet afgezwakt als het aan premier Rob Jetten ligt. Dat zei hij desgevraagd tegen PRO-leider Jesse Klaver tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen. De grootste oppositiepartij heeft eerder geëist dat de plannen van landbouwminister Jaimi van Essen (D66) niet versoepeld worden, anders steunt PRO de plannen niet.

3 uur geleden
Tielen 'niet blij' met dalende emancipatiecijfers

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie) wordt "niet blij" van de groeiende kloof tussen mannen en vrouwen. Nederland zakte op de wereldranglijst emancipatie van plek 43 naar plek 46. Vorig jaar kwam Nederland van de 28e plek.

3 uur geleden
Publiek kan weer naar natuurgebied bij Venray na grote brand

VENRAY (ANP) - Mensen kunnen vanaf zaterdag weer naar natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray in Limburg. Begin augustus brak daar een grote natuurbrand uit. Een gebied van ruim 100 hectare ging in vlammen op, waaronder bijna 4000 aaneengesloten struiken met jeneverbessen.

3 uur geleden