Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: onbespreekbaar dat deel onderwijsbezuinigingen blijft

FNV: onbespreekbaar dat deel onderwijsbezuinigingen blijft

DEN HAAG (ANP) - Voor vakbond FNV is het "onbespreekbaar" dat het kabinet bezuinigt op het hoger onderwijs, ook als het totale bedrag omlaaggaat. Dat zegt bestuurslid Bas van Weegberg na het overleg dat de coalitie donderdag had met D66, CDA, ChristenUnie, SGP en JA21. De vijf oppositiepartijen hebben een plan opgesteld om de voorgestelde bezuinigingen te verlagen van in totaal 2 miljard euro naar 700 miljoen.

Van Weegberg sprak maandag een demonstratie op het Malieveld toe, waar enkele tienduizenden studenten, docenten en onderzoekers actie voerden tegen de bezuinigingen op het hoger onderwijs. D66-leider Rob Jetten stond toen ook op het podium. Van Weegberg richt zich dan ook op hem: "Alle politieke partijen die bij ons te gast waren, zeiden dat ze de boodschap luid en duidelijk hadden verstaan. Tegen de partijen die nu toch aan tafel zitten om met de coalitie te onderhandelen zeg ik: Dit is niet het moment voor handjeklap. Hou je poot stijf. Doe het niet."

Meer uit Binnenland

Drie zieke opvarenden Hondius woensdagochtend geëvacueerd

DEN HAAG (ANP) - De drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden nog woensdagochtend lokale tijd geëvacueerd. Dat meldt cruisemaatschappij OceanWide. In Kaapverdië is het drie uur vroeger dan in Nederland.

4 minuten geleden
Museum zoekt IKEA-klassiekers met een verhaal

ARNHEM (ANP) - Het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem is op zoek naar IKEA-producten uit de periode 1978 tot 2008. Iedereen die denkt thuis iets te hebben dat interessant kan zijn en er een verhaal bij heeft, mag contact opnemen. Het museum wil er zijn collectie mee uitbreiden. Het herbergt al veel Nederlands huisraad van de laatste tweehonderd jaar, maar nauwelijks iets van de Zweedse meubelketen. Gebruikssporen zijn geen punt.

23 minuten geleden
Hondius-opvarende met hantavirus in ziekenhuis in Zürich

ZURICH (ANP/RTR) - Een man bij wie het hantavirus is vastgesteld, wordt behandeld in een ziekenhuis in Zürich, meldt de Zwitserse overheid. De patiënt is eerder aan boord geweest van het Nederlandse cruiseschip MV Hondius, waar een uitbraak plaatsvond.

1 uur geleden
Nederlands cruiseschip Hondius zal aanmeren in Tenerife

MADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip waarop het hantavirus werd vastgesteld, zal aanmeren in Tenerife, meldt de Spaanse zender TVE op gezag van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid. De president van de autonome Spaanse archipel zegt tegen de komst te zijn en vreest voor gezondheidsgevolgen, zei hij woensdag tegen radiozender COPE.

1 uur geleden
Artsen en inspectie zien ernstigere huisdierenverwaarlozing

DEN HAAG (ANP) - De Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID) zag in 2025 de ernst van dierenverwaarlozingszaken toenemen. "Het is nu het derde jaar op rij dat we een toename in de ernst van meldingen over honden en katten signaleren", aldus het hoofd van de inspectie, Gabor van Straten.

1 uur geleden
Zuid-Afrika: 2 hantavirusgevallen veroorzaakt door Andesvariant

KAAPSTAD (ANP/RTR) - Twee opvarenden van het cruiseschip Hondius bij wie het hantavirus is vastgesteld, zijn besmet met de zogenoemde Andesvariant. Dat meldt het Zuid-Afrikaanse ministerie van Volksgezondheid. Die specifieke variant kan bij nauw contact worden overgebracht van mens op mens, voegt het ministerie eraan toe.

2 uur geleden
Zangeres Lenny Kuhr genomineerd voor de Pim Fortuyn Prijs

DEN HAAG (ANP) - Zangeres Lenny Kuhr en columnist Martin Sommer zijn met drie anderen genomineerd voor de Pim Fortuyn Prijs. Dat heeft jurylid en JA21-voorman Joost Eerdmans woensdag bekendgemaakt op de 24e sterfdag van de naamgever van de prijs. Het is de twaalfde keer dat de prijs voor opiniemakers, bestuurders of politici die volgens de organisatie strijden voor het vrije woord, wordt uitgereikt.

3 uur geleden