Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: onbespreekbaar dat deel onderwijsbezuinigingen blijft

FNV: onbespreekbaar dat deel onderwijsbezuinigingen blijft

DEN HAAG (ANP) - Voor vakbond FNV is het "onbespreekbaar" dat het kabinet bezuinigt op het hoger onderwijs, ook als het totale bedrag omlaaggaat. Dat zegt bestuurslid Bas van Weegberg na het overleg dat de coalitie donderdag had met D66, CDA, ChristenUnie, SGP en JA21. De vijf oppositiepartijen hebben een plan opgesteld om de voorgestelde bezuinigingen te verlagen van in totaal 2 miljard euro naar 700 miljoen.

Van Weegberg sprak maandag een demonstratie op het Malieveld toe, waar enkele tienduizenden studenten, docenten en onderzoekers actie voerden tegen de bezuinigingen op het hoger onderwijs. D66-leider Rob Jetten stond toen ook op het podium. Van Weegberg richt zich dan ook op hem: "Alle politieke partijen die bij ons te gast waren, zeiden dat ze de boodschap luid en duidelijk hadden verstaan. Tegen de partijen die nu toch aan tafel zitten om met de coalitie te onderhandelen zeg ik: Dit is niet het moment voor handjeklap. Hou je poot stijf. Doe het niet."

Meer uit Binnenland

Natuurbranden in duinen bij Overveen en Goedereede

OVERVEEN (ANP) - In de duinen van de Noord-Hollandse plaats Overveen woedt maandagavond een brand. Daarom is uit voorzorg een deel van een camping ontruimd. De brandweer is bezig met nablussen, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Brandweer nog uren aan het blussen bij natuurbrand Limburg

OOSTROM (ANP) - De brandweer is naar verwachting nog zeker zes tot acht uur aan het blussen bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen bij Oostrom in de gemeente Venray. Een woordvoerder van de veiligheidsregio spreekt van een omvangrijke brand die lastig te blussen is en nog niet onder controle is.

1 uur geleden
KNMI waarschuwt voor onweersbuien en windstoten in Limburg

DE BILT (ANP) - In Limburg kunnen maandagavond lokaal onweersbuien voorkomen met windstoten, waarschuwt het KNMI. In de provincie gold al code geel voor aanhoudende warmte, net als in de rest van het land.

3 uur geleden
Limburgse natuurbrand breidt zich nog uit

OOSTRUM (ANP) - Bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen staat 21 hectare in brand. Dat is ongeveer een vijfde van het gebied, zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord-Limburg. De brand is nog niet onder controle.

3 uur geleden
Zevende zeer hete dag gemeten, record van 2020 geëvenaard

HOUTEN (ANP) - In het zuidoosten van het land is de temperatuur maandag opgelopen tot boven de 35 graden. Daarmee wordt volgens Weeronline het record uit 2020 geëvenaard, toen het ook regionaal zeven dagen extreem heet was.

4 uur geleden
Grote natuurbrand ten oosten van Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Aan de Waterleidingstraat ten oosten van de Brabantse plaats Rosmalen is een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. Meerdere brandweereenheden zijn bezig de brand te bestrijden. De brand was even voor 16.00 uur ingesloten en kan zich niet meer verspreiden.

5 uur geleden
Blushelikopters voor de vierde keer dit jaar ingezet

OOSTRUM (ANP) - Het is voor de vierde keer dit jaar dat er in Nederland een blushelikopter is opgeroepen voor een natuurbrand, meldt een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht. De veiligheidsregio Limburg-Noord heeft defensie maandag om hulp gevraagd bij het bestrijden van de zeer grote brand die woedt in natuurgebied De Rosmolen bij Oostrum, in de gemeente Venray.

6 uur geleden