FNV: onbespreekbaar dat deel onderwijsbezuinigingen blijft
DEN HAAG (ANP) - Voor vakbond FNV is het "onbespreekbaar" dat het kabinet bezuinigt op het hoger onderwijs, ook als het totale bedrag omlaaggaat. Dat zegt bestuurslid Bas van Weegberg na het overleg dat de coalitie donderdag had met D66, CDA, ChristenUnie, SGP en JA21. De vijf oppositiepartijen hebben een plan opgesteld om de voorgestelde bezuinigingen te verlagen van in totaal 2 miljard euro naar 700 miljoen.
Van Weegberg sprak maandag een demonstratie op het Malieveld toe, waar enkele tienduizenden studenten, docenten en onderzoekers actie voerden tegen de bezuinigingen op het hoger onderwijs. D66-leider Rob Jetten stond toen ook op het podium. Van Weegberg richt zich dan ook op hem: "Alle politieke partijen die bij ons te gast waren, zeiden dat ze de boodschap luid en duidelijk hadden verstaan. Tegen de partijen die nu toch aan tafel zitten om met de coalitie te onderhandelen zeg ik: Dit is niet het moment voor handjeklap. Hou je poot stijf. Doe het niet."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft de 26-jarige Wesley W. uit Helmond veroordeeld tot acht jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang seksueel misbruiken van kinderen. Het Openbaar Ministerie had vijftien jaar cel en tbs met dwang geëist.
2 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.
16 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.
18 uur geleden