Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: NS-personeel schaamt zich voor vieze treinen

FNV: NS-personeel schaamt zich voor vieze treinen

UTRECHT (ANP) - De vieze treinen zijn niet alleen vervelend voor reizigers. Ook het NS-personeel schaamt zich voor de staat waarin de treinen zich vaak bevinden, zegt Henri Janssen, bestuurder van FNV Spoor. "Het is ze een doorn in het oog. Ze worden er elke dag mee geconfronteerd en dat doet hartstikke pijn."

Volgens Janssen is een gebrek aan schoonmakers de belangrijkste reden voor het vuil in de treinen. Het komt voor dat een trein zo smerig is dat hij uit de dienstregeling wordt gehaald, zegt de bestuurder. "Dat is een duivels dilemma, want de medewerkers willen reizigers graag vervoeren."

De schoonmaak van zowel de binnen- als de buitenkant van de treinen is een belangrijk onderdeel van de keten om reizigers op een goede manier van A naar B te brengen, aldus Janssen. "Het NS-personeel verwijt de schoonmakers niks. Het is een zware baan, altijd in de nacht. Er is veel lof over dat ze met zo weinig mensen er het beste van maken. Zij moeten het ook maar zien te doen met te weinig personeel."

'Lege koffiebeker mee'

De NS kijkt volgens de bestuurder naar innovatieve manieren om de treinen toch schoon te kunnen houden. "Maar tegelijkertijd zien we ook sprinters met hele kleine prullenbakken. Daar past net een halve Metro in en dan zit hij voor de rest van de dag vol." Hoewel conducteurs deze kranten nog wel eens verwijderen als ze het zien, is het volgens de bestuurder niet aan hen om de treinen schoon te houden. "Zij zijn druk met hele andere taken."

Overigens doen de problemen zich niet alleen voor bij de NS, weet Janssen. "Ook andere vervoerders hebben hiermee te maken."

Volgens de bestuurder ligt er ook een verantwoordelijkheid bij de reizigers. "Als de prullenbak vol is, neem je lege koffiebeker dan mee de trein uit en gooi hem op het perron in een afvalbak."

Meer uit Binnenland

Brandweer redt persoon uit brandende woning in Zeewolde

ZEEWOLDE (ANP) - De brandweer heeft in Zeewolde in Flevoland een persoon uit een brandende woning gered. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het Fluitekruid.

48 minuten geleden
Honderden betogers bij pro-Koerdische demonstratie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.

8 uur geleden
Kaarsen en stilte bij pro-Koerdische demo Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.

9 uur geleden
Foodwatch neemt juridische stappen tegen Nestlé om babyvoeding

AMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.

10 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in centrum Amsterdam om meerdere demo's

AMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.

11 uur geleden
Hoger beroep opruiingszaak Gideon van Meijeren duurt twee dagen

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.

12 uur geleden
Bezoekersaantal Nationaal Archief omhoog door oorlogsarchief

DEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.

12 uur geleden