Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV noemt stakingsverbod zuur, maar KLM is niet van acties af

FNV noemt stakingsverbod zuur, maar KLM is niet van acties af

HAARLEM (ANP) - Vakbond FNV noemt het "enorm zuur" dat de rechter een staking van grondpersoneel van KLM op Schiphol verbiedt. "We worden beknot in ons stakingsrecht", zegt bestuurder John van Dorland na afloop van het kort geding. De rechter vond de veiligheidsrisico's rond de staking te groot om hem door te laten gaan. Van Dorland waarschuwt dat KLM hiermee nog altijd niet van acties af is. "We beraden ons nu op vervolgstappen", zegt hij.

FNV en vakbond CNV wilden staken om de eis voor koopkrachtbehoud bij grondmedewerkers van KLM kracht bij te zetten. De luchtvaartmaatschappij zelf pleitte voor het bevriezen van de lonen omdat grote kostenbesparingen nodig zijn. "Deze uitslag kent vooral verliezers: er is nog steeds geen verbetering voor medewerkers van KLM Grond. De ongelijkheid is nog steeds groot en de frustratie onder medewerkers groeit juist omdat ze hun recht niet kunnen halen", aldus Van Dorland.

CNV-onderhandelaar Souleiman Amallah noemt de beslissing van de rechtbank "diep teleurstellend". "We gaan de uitspraak eerst goed bestuderen", licht hij toe. "Maar het zorgt intussen voor dikke stoomwolken op de grond, dat kan ik je wel vertellen. De boosheid onder de werknemers zal alleen maar toenemen, dus ik vraag me serieus af wat KLM hier nu vandaag eigenlijk mee heeft gewonnen. En we houden alle opties open voor stakingen op een later moment, want het verbod van de rechtbank houdt vooral verband met deze piekdag. Dus KLM is zeker nog niet van ons af."

"Deze rechtsgang kent bijna alleen maar verliezers", merkt voorzitter Reinier Castelein van vakbond De Unie daarnaast op. De oplossing voor het cao-conflict is met de uitspraak van de rechter volgens hem alleen maar verder weg geraakt. Daarbij ontbreekt het volgens hem aan een duidelijke strategie bij KLM. "De bal ligt nu toch weer bij de directie, ik hoop dat ze zich dat realiseren", aldus de vakbondsvoorzitter.

Meer uit Financieel

Opnieuw lagere resultaten voor sportkledingfabrikant Nike

BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal verder zien terugvallen. De vorig jaar aangetreden topman Elliott Hill blijft proberen de weg omhoog terug te vinden na misstappen bij Nike in de afgelopen jaren, waaronder een mislukte terugtrekking uit groothandelspartnerschappen en een te grote nadruk op lifestyleschoenen. Zijn inspanningen worden echter belemmerd door zwakke bestedingen in veel landen en stevige concurrentie.

2 uur geleden
Wall Street schudt geopolitieke zorgen van zich af

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street hebben donderdag hun opmars richting recordstanden voortgezet. Beleggers leken eerdere zorgen over alle geopolitieke onrust van zich af te schudden in de hoop dat een hervatting van renteverlagingen door de Federal Reserve de vooruitzichten voor de economie en het Amerikaanse bedrijfsleven zal versterken.

3 uur geleden
Personeelstekort in kinderopvang lijkt langzaam af te nemen

UTRECHT (ANP) - Het personeelstekort in de kinderopvang lijkt langzaam af te nemen. Dat meldt Kinderopvang werkt! in een arbeidsmarktpeiling waarover NU.nl eerder schreef. Toch zijn er ook zorgen omdat een deel van de tekorten al langere tijd speelt.

3 uur geleden
JDE Peet's verhoogt opnieuw prijzen Douwe Egberts-koffie

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het bedrijf achter merken als Douwe Egberts en Pickwick, verhoogt opnieuw zijn prijzen. Dit bevestigt topman Michiel Muller van onlinesupermarkt Picnic na berichtgeving van Het Financieele Dagblad. De krant wist de hand te leggen op een document dat supermarkten intern gebruiken bij prijsonderhandelingen. Daaruit bleek dat koffie in de winkel 15 tot 25 procent duurder zou kunnen worden.

4 uur geleden
Trump Mobile schrapt beweringen over 'Made in USA'-smartphone

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Trump Mobile, de nieuwe mobiele dienst die vorige week door de Trump Organization werd geïntroduceerd, heeft teksten verwijderd die oorspronkelijk beloofden dat hun eerste mobiele telefoon, de T1 Phone, in de VS wordt geproduceerd.

4 uur geleden
Forbes: Elon Musk ontslaat Tesla-bestuurder na daling verkopen

AUSTIN (ANP) - Elon Musk heeft Tesla's hoofd van operaties in Noord-Amerika en Europa ontslagen, te midden van dalende verkoopcijfers in beide regio's en de afnemende populariteit van het elektrische automerk. Dat meldt zakentijdschrift Forbes op basis van ingewijden.

7 uur geleden
Air France-KLM wint flink op beurs na verbod staking door rechter

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een grote winnaar op de Amsterdamse beurs. Beleggers leken opgelucht over het besluit van de kortgedingrechter om de aangekondigde staking van grondpersoneel bij KLM op zaterdag te verbieden.

7 uur geleden