Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: Nederland liep door flexwerk bijna 43 miljard euro mis

FNV: Nederland liep door flexwerk bijna 43 miljard euro mis

UTRECHT (ANP) - De opmars van flexcontracten op de Nederlandse arbeidsmarkt heeft in tien jaar tijd 42,5 miljard euro gekost. Dat beweert FNV op basis van eigen berekeningen. Volgens de grootste vakbond van het land bestaat die schade uit lagere inkomens voor flexwerkers, maar ook uit misgelopen werkgeverspremies.

Voor het onderzoek keek FNV naar het aantal mensen met een uitzend- of oproepcontract of een tijdelijk contract. Het aantal werkenden in Nederland met zo'n dienstverband is van 2010 tot en met 2019 met circa een derde gestegen tot bijna 2 miljoen, aldus de vakbond.

De bond, die al lange tijd ageert tegen het toegenomen flexwerk, wijst op berekeningen van het Centraal Bureau voor de Statistiek uit 2019. Die wezen uit dat werknemers met een flexcontract per uur gemiddeld 7 procent minder verdienen dan vaste medewerkers met een vergelijkbare baan, leeftijd of achtergrond.

Werkgeverspremies

Van de bijna 43 miljard euro aan "maatschappelijke schade" zou 8,8 miljard euro bestaan uit werkgeverspremies voor sociale zekerheid en pensioenen die flexwerkers mislopen. Dat flexwerkers minder verdienen, ligt volgens FNV aan de slechte onderhandelingspositie voor deze groep werknemers, die snel weer op straat kunnen worden gezet. Ook missen ze een deel van de beloningen voor vaste medewerkers, zoals eindejaarsuitkeringen, en groeit het salaris minder snel mee van werkenden die vanuit werkloosheid weer beginnen met werken.

FNV stelt ook dat de overheid zichzelf tekort doet door de arbeidsmarkt te laten flexibiliseren. De schatkist loopt door de loonkloof 12 miljard aan loonbelastingen mis.

Meer uit Financieel

Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

13 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

16 uur geleden
Tekort slachtvee drijft rundvleesprijzen in VS tot recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.

18 uur geleden
Chocolade blijft voorlopig duur ondanks gedaalde cacaoprijzen

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.

20 uur geleden
Schiphol druk met terugbezorgen van koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.

21 uur geleden
Trump: Amerikaanse economie op weg omhoog door afnemende inflatie

ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.

22 uur geleden
Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

1 dag geleden